Wspólnoty na Śródmieściu chcą mieć ciepłą wodę z miasta

  Wspólnoty na Śródmieściu chcą mieć ciepłą wodę z miasta

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Adam Butyński, dyrektor ZGM w Głogowie

  Adam Butyński, dyrektor ZGM w Głogowie ©Grażyna Szyszka

  Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wyda w tym roku aż 25 mln złotych na inwestycje w Głogowie. Przedsiębiorstwo będzie modernizować wiele odcinków sieci, przebuduje rozdzielnie i wymieni na nowe kilkadziesiąt węzłów ciepłowniczych. WPEC wymieni w sumie ponad 7 km sieci grzewczej.
  Adam Butyński, dyrektor ZGM w Głogowie

  Adam Butyński, dyrektor ZGM w Głogowie ©Grażyna Szyszka

  Zadania na ten rok obejmują też przyłączenie do sieci zupełnie nowych obiektów, choćby Galerię Glogovia przy ul. Piłsudskiego, siedzibę oddziału WORD-u przy ul. Folwarcznej oraz kolejne budynku w Rynku (10-13), ulicy Szewskiej (11-15, 16-20) i Głowackiego 6.
  Jak informuje Henryk Radzimowski, dyrektor ds. ekonomicznych WPEC w Legnicy, inwestycje są konieczne, bo stara, budowana w latach 70. i 80. ubiegłego wieku sieć jest już w złym stanie, może być przyczyną awarii, a do tego generują spore straty ciepła. - Zastosujemy nowe technologie, które będą wyposażone w system alarmowy wspomagający monitoring sieci - mówi dyrektor Henryk Radzimowski. - Możemy sobie pozwolić na tak duża inwestycję, ponieważ pozyskaliśmy spore środki finansowe z Unii Europejskiej, a konkretnie z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama