Opioła: Briefing pani premier był żenujący. Dymisje to...

  Opioła: Briefing pani premier był żenujący. Dymisje to mydlenie oczu - trzeba komisji albo wyborów

  Marcin Dobski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Marek Opioła
  1/2
  przejdź do galerii

  Marek Opioła ©Piotr Smolinski

  Marek Opioła z klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, pytany przez Agencję Informacyjną Polska Press (AIP) o potencjalnych następców zdymisjonowanych ministrów powiedział, że premier Ewa Kopacz podjęła takie decyzje, aby samej nie czuć się zagrożoną.
  - Jestem zażenowany tym briefingiem pani premier, ponieważ dla oczyszczenia sprawy powinna poprzeć naszą komisję śledczą lub rozpisać wybory - mówi AIP poseł PiS.

  Dodał, że decyzje premier są mydleniem oczu, na które obywatele już się nie nabiorą. - Ten rząd jest już tak skompromitowany, chodzi tylko o to żeby dojechać do wyborów. Takie pokazywanie, że niby jest nowe otwarcie, jest jednym wielkim fałszem.

  Polaków to nie przekonuje, czego dali wymiar w wyborach prezydenckich głosując na Andrzeja Dudę. Pani premier oczyszcza sobie przedpole, żeby samej nie być zagrożoną - mówi Opioła.

  Poseł PiS-u od początku nie był zwolennikiem nominacji na marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego.
  - Byliśmy zwolennikami tego, że Radosław Sikorski nie powinien zostać marszałkiem Sejmu. Naszym kandydatem był wtedy Andrzej Smirnow i teraz uważam, że tak samo powinna to być kandydatura Andrzeja Smirnowa - powiedział AIP.

  W kuluarach mówi się, że wbrew prasowym pogłoskom o zastąpieniu marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego przez Grzegorza Schetynę, jest to dla niego niekorzystne, bo wygodniej mu będzie pełnić dotychczasową funkcję szefa dyplomacji.

  Słychać również głosy, że zdymisjonowanych ministrów zastąpią ich zastępcy, ale nie ma to większego znaczenia, bo do wyborów parlamentarnych zostało już niewiele czasu.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama