Politechnika Wrocławska najlepszą uczelnią techniczną w...

  Politechnika Wrocławska najlepszą uczelnią techniczną w Polsce

  Agata Grzelińska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  W gronie wszystkich polskich szkół wyższych Politechnika Wrocławska zajęła 4. miejsce. Została natomiast najlepszą uczelnią techniczną w kraju. Z rankingu szkół wyższych przygotowanego przez portal edukacyjny "Perspektywy" wynika też, że jeśli ktoś chce studiować na kierunkach: budownictwo, inżynieria produkcji i inżynieria środowiska, powinien wybrać Politechnikę Wrocławską.
  Politechnika Wrocławska najlepszą uczelnią techniczną w Polsce

  ©Polska Press Grupa

  Agnieszka Niczewska, rzecznik uczelni przyznaje, że na tytuł najlepszej uczelni technicznej Politechnika Wrocławska ciężko zapracowała. Ranking ocenia szkoły, biorąc pod uwagę wiele czynników. Trzeba być najlepszym w wielu obszarach.

  - Doceniono przede wszystkim innowacyjność - mówi rzeczniczka. - Na Politechnice Wrocławskiej przeprowadza się dużo zaawansowanych badań naukowych, dotyczących nowych technologii, dużo patentów, dużo publikacji. Po drugie, wykorzystaliśmy naprawdę dobrze środki europejskie. Poprawiliśmy mocno infrastrukturę dydaktyczną, ale nie chodzi tylko o remont budynków. Nasze laboratoria mają wyposażenie na poziomie światowym.

  Trzecim czynnikiem jest fakt, że wrocławską uczelnie dobrze oceniają pracodawcy. - To znaczy, że model kształcenia przyjęty na Politechnice Wrocławskiej jest doceniany, a nasi absolwenci są dobrze postrzegani, a wręcz pożądani na rynku pracy.

  Na piętnastu wydziałach Politechniki Wrocławskiej uczy się prawie 35 tys. studentów, pracuje ponad dwa tysiące pracowników naukowo-dydaktycznych (w tym blisko czterystu profesorów).


  Według rankingu "Perspektywy 2015" Politechnika Wrocławska jest najlepszą uczelnią techniczną w kraju (ex aequo z Politechniką Warszawską).

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PWR

   Absolwent (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Cieszy tak wysoka pozycja w rankingu.
   Martwi brak odzwierciedlenia pozycji w wynagrodzeniach absolwentów.

   Zdjęcie autora komentarza
   Najlepsza uczelnia techniczna w Polsce!

   Beobachter

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   a dopisek "ex aequo z Politechniką Warszawską" dopiero na samym końcu w nawiasie - i bardzo dobrze!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama