Wrocław: 14 kwietnia wręczą Laury Ekoprzyjaźni 2010

  Wrocław: 14 kwietnia wręczą Laury Ekoprzyjaźni 2010

  AS

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Polskie Centrum Edukacji, Promocji Produktów i Urządzeń Ekologicznych Stowarzyszenie Ekonatura wręczy 14. kwietnia już po raz trzeci Laury Ekoprzyjaźni, będące uhonorowaniem działań tych, którzy przyczynili się znacząco do zwiększenia świadomości ekologicznej społeczeństwa.
  Wrocław: 14 kwietnia wręczą Laury Ekoprzyjaźni 2010
  Jest to wydarzenie o charakterze ogólnokrajowym. Laury - statuetki z brązu autorstwa Stanisława Wysockiego - są jedynym w Polsce wyróżnieniem z zakresu edukacji ekologicznej. Przyznawane są w trzech kategoriach: dla wytrwałych, zaufanych członków wspierających - wspomagających idee edukacji ekologicznej w Polsce, dla instytucji wspierających edukację ekologiczną i ochronę środowiska oraz dla osób indywidualnych za wybitne zasługi na rzecz ekologii.

  Uroczystość odbędzie się w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Rozdaniu statuetek będzie towarzyszyć konferencja pt. "Przyczyny i skutki zmian klimatu a edukacja ekologiczna", na której wykłady wygłoszą: dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie prof.
  dr inż. Mieczysław Ostojski, dziekan Wydziału Nauk o Ziemi i Kształtowania Środowiska Uniwersytetu Wrocławskiego prof. dr hab. Stanisław Staśko, dziekan Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego prof. dr hab. Andrzej Graczyk oraz mgr Małgorzata Malinowska - nauczyciel Przedszkola nr 27.

  Wykłady zaprezentują bardzo interesujące treści związane ze zrównoważonym rozwojem i zależnością między społeczeństwem obywatelskim a środowiskiem

  Po wręczeniu Laurów i wyróżnień przewidziany jest koncert artystyczny najpiękniejszych arii operetkowych i musicali. Konferencja będzie także okazją do zapoznania się ze stoiskami wystawienniczymi firm i instytucji związanych tematycznie z uroczystością i Redakcją Ekonatury.

  W niniejszym wydarzeniu wezmą udział przyjaciele Stowarzyszenia Ekonatura ze środowisk naukowych, samorządowych, politycznych, dziennikarskich oraz przedsiębiorcy i działacze w zakresie ekologii.
  W poprzednich latach na Sali było około 600 osób. W tym roku liczymy na również nie mniejsza frekwencję. Już dziś swoje uczestnictwo potwierdziła duża liczba profesorów, starostów, burmistrzów z Dolnego Śląska. Spodziewamy się też gości z Warszawy, Górnego Śląska, Gdańska i innych miast.

  Zapowiedziała się także spora delegacja z TVP Wrocław i Polskiego Radia. Niespodzianką będą nagrody i wyróżnienia zatwierdzane przez Kapitułę, w skład której wchodzi prof. dr hab. Józef Szlachta, prof. dr hab. Michał Mazurkiewicz, prof. dr hab. Bogusław Fiedor, prof. dr hab. Mariusz Orion Jędrysek, prof. dr hab. Tadeusz Borys oraz Pani Krystyna Gruszczyńska.

  Tak liczna obecność środowisk naukowych, autorów i współpracowników Redakcji Ekonatury wskazuje na duże wyróżnienie i zainteresowanie edukacją ekologiczną. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich zainteresowanych.

  Źródło: materiały prasowe

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama