Bartłomiej Sienkiewicz wycofuje się z życia publicznego....

  Bartłomiej Sienkiewicz wycofuje się z życia publicznego. Martwi się o bezpieczeństwo bliskich

  Tomasz Skłodowski (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Bartłomiej Sienkiewicz
  1/2
  przejdź do galerii

  Bartłomiej Sienkiewicz ©Bartek Syta

  Bartłomiej Sienkiewicz wycofuje się z życia publicznego. Jak podaje portal 300polityka.pl złożył rezygnację z kierowania Instytutem Obywatelskim, think - thankiem Platformy Obywatelskiej. Wcześniej był ministrem spraw wewnętrznych i jednym z głównych współpracowników premiera Donalda Tuska.
  Według informacji portalu 300polityka.pl Sienkiewicz powiedział, że koszty jego obecności w życiu publicznym są zbyt duże i dlatego postanowił się wycofać. Mówił też, że stał się celem przestępców i ich pomocników, przy biernej postawie prokuratury. Uznał, że wyciek akt afery podsłuchowej, w których znalazł się adres zamieszkania Sienkiewicza, może narazić na niebezpieczeństwo jego bliskich.

  Wycofanie się Sienkiewicza z życia publicznego nastąpiło dzień po ujawnieniu tajnych akt prokuratury ze śledztwa w sprawie afery podsłuchowej.
  Sienkiewicz jest jedną z najważniejszych osób, które zostały nagrane przez kelnerów w restauracji „Sowa i Przyjaciele. W rozmowie z Markiem Belką przy suto zastawionym stole mówił, że państwo polskie istnieje tylko teoretycznie. - Ch.., d... i kamieni kupa- ocenił wtedy stan państwa.

  Możliwe, że Sienkiewicz boi się ujawnienia kolejnych kompromitujących go nagrań. O tym, że takie nieznane jeszcze materiały istnieją mówił m.in. przewodniczący sejmowej komisji do spraw służb specjalnych Marek Biernacki.

  Czytaj także

   Komentarze (16)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sieniewicz

   barbara (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   dlaczego bral wynagrodzenie,za wredna robote, Pani Premier to pani zasluga

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Niech wypierdala do Izraela

   tam jego (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   miejsce

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gdy lew zdycha hieny się zlatują...

   zoolog (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 6

   Tak czytam te komentarze i widzę, że teraz wszyscy będą chlapać błotem na platformę. Super majstersztyk wyszedł PIS-owi. Kombinowali, kombinowali i przyszedł im nagle z pomocą Stonoga -były członek...rozwiń całość

   Tak czytam te komentarze i widzę, że teraz wszyscy będą chlapać błotem na platformę. Super majstersztyk wyszedł PIS-owi. Kombinowali, kombinowali i przyszedł im nagle z pomocą Stonoga -były członek koalicyjnej samoobrony, kumpel Łyżwińskiego i kilkudziesięciu posłów z PIS. Dziwnym trafem nikt z PIS nie został nagrany - dlaczego? Chłopaki nie jedzą na mieście? PO ma na co zasłużyło, trzeba było uziemiać cwaniaków a nie się litować i chrzanić. Mogli do tej pory zmienić nieudolny aparat sądowy i prokuratury. Stanowiskach w służbach obsadzało sld i pis - więc co się dziwić, że chłopaki chodzili, słuchali, nagrywali aż trafili na Jakieś dziwne rzeczy - po co zwalniają Stonogę - mogli go zamknąć i uciszyć, tak się robi z przestępcami przecież, ale Ziobro za nim stoi i się PO wystraszylo, że męczennika ze Stonogi zrobi i wypuściło go z bransoletką na nodze.. Stonoga przecież jeździł po warszawce oklejonym samochodem i promował Dudę. Nie ździwię się jak go PIS wsadzi na listę wyborczą. Seremet ma bardziej poglądy PISowskie niż PO i jest nieudolnym prokuratorem. Przez te 8 lat PO zatraciło możliwość logicznego myślenia i zamknęło się w swoim świecie - niestety nie wiem czy kontakt z rzeczywistością tak szybko odzyskają. Dali się super zmanipulować. PIS już grając trupami smoleńskimi pokazał, że nie ma zasad w - koalicji z Kukizem, który skończy jak Lepper pewnie zacznie robić czystki. Kukiz gada jakieś głupoty o wygonieniu z Polski kapitału zagranicznego. Mówi, że nie zna się na ekonomii i Gwiazdowskiego weźmie...ale jednocześnie składa takie deklaracje... może i dobry człowiek, ale nieprzewidywalny. Już po wyborze Dudy giełda troszkę zwariowała. Jak Kukiz dojdzie do władzy, niestety sytuacja się powtórzy, giełda poszybuje w dół i ....frank znowu skoczy w górę.... Oczywiście winni będą rządzący PO-przednicy i zachodnie koncerny..... PIS zacznie czyszczenie "wrogiego elementu" będzie Państwo policyjne. Duda elekt już wcześniej podpisał z Dudą związkowym porozumienie - to wskazuje w jakim kierunku będzie szła gospodarka..... podwyżka płacy minimalnej, podwyżka świadczeń socjalnych dla nierobów, ozusowanie wszystkich umów..... szacuję, że bezrobocie skoczy o jakieś 5-7% w 2016. Następna sprawa to szarpanina z Rosją - kontynuacja Smoleńska, która nas może doprowadzić do drugiego Katynia..... jak zaczniemy konflikt militarny z Rosją jednocześnie odwracając się od UE, to nasi żołnierze zaczną ginąć w imię posłów z Wiejskiej.... Widzę, że nikt a szczególnie młodzi ludzie nie zastanawiają się nad związkami przyczynowo - skutkowymi i w życiu codziennym i w polityce.... może ktoś słyszał o Senece? tak do przemyślenia taki cytat na koniec: Cui prodest scelus is fecit - komu przynosi (zbrodnia) korzyść (ten ją popełnił); Co się stało w ostatnich dniach i kto skorzysta? zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   gielda i zloty

   stale wariuje (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   wiec nie bredz , najgorsze zes ty zwariowal. takiej padliny to nawet hieny sie nie chwyca.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czas na leczenie nóg bo na głowę za późno

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Zmień tabletki i to szybko


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   biedak na

   prozacu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   zaraz go w kamizelke wpakuja

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przyczyna - skutek...

   hmmm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

   Skoro się boi - widocznie ma do tego powody!
   Gdyby zachowywał się jak biały człowiek i miał odrobinę bodaj klasy - dziś nie musiałby się bać...

   Zdjęcie autora komentarza
   I niech sie boi o bezpieczeństwo

   Deutsch-Oberschlesier

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   bo polskie państwo istnieje teoretycznie i nawet prezydenta nie obroni (i może skończyć w błocie jako zmasakrowany kadłubek)


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   znowu ty

   folksdojczu ? (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   do faterlandu raus.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na pohybel

   michaś (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 1

   Dobrze ze ten ciul nie pisał książek, jak jego praszczur, bo jeszcze bym musiał taką ch....u....wiznę czytać!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciekawe wyrażenie

   policjant (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 2

   "Ch.., d... i kamieni kupa- ocenił wtedy stan państwa."

   Jeszcze tego nie znałem. Cóż człowiek ciągle się uczy szczególnie od elity.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ostatni będą ostatnimi

   Liberał (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 4

   Brawo! Jesteś ostatnim Polakiem, który poznał tę myśl B. Sienkiewicza.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a piyrsze szczury bydom złodziejami

   tak jak liberham ballcerek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   z WCyntrum aSMISSA

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Murowany kandydat do Nagrody Nobla

   Business owner (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Murowany kandydat do Nagrody Nobla - pod warunkiem, że wprowadzona zostanie kategoria "Prawdomówność i rzeczowość funkcjonariuszy publicznych podczas rautów na koszt podatników".

   Pierwszy od 25...rozwiń całość

   Murowany kandydat do Nagrody Nobla - pod warunkiem, że wprowadzona zostanie kategoria "Prawdomówność i rzeczowość funkcjonariuszy publicznych podczas rautów na koszt podatników".

   Pierwszy od 25 lat, który jako szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych stwierdził, że państwo, którego strukturami administracji zarządza istnieje tylko teoretycznie.

   Odejdzie, bo jeszcze wiele razy pozwolił sobie być aż do bólu szczery w diagnozie otaczającej nas rzeczywistości, w której wierzymy w praktyczną niezawisłość i niezależność organów państwa, naszego państwa.

   Eksminister MSW powinien być niezwłocznie nominowany do Nagrody Nobla w dziedzinie "Prawdomówność i rzeczowość funkcjonariuszy publicznych podczas rautów na koszt podatników".zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mamy mu współczuć?

   hhhhhhhhh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 1

   mamy współczuć, tak? To chyba głupoty, że rozmawiali tak "swobodnie" i do tego w miejscu publicznym, gdzie każdy ma prawo nagrać co chce. Współczujemy też naiwnej wiary, że nigdy nic się nie wyda...rozwiń całość

   mamy współczuć, tak? To chyba głupoty, że rozmawiali tak "swobodnie" i do tego w miejscu publicznym, gdzie każdy ma prawo nagrać co chce. Współczujemy też naiwnej wiary, że nigdy nic się nie wyda co wyprawiają z państwem...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Taki bencwał już tyle przeskrobał że niech się boi.

   Wera (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 1

   bk

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama