Kto zostanie nauczycielem roku? Zacięta rywalizacja w naszym...

  Kto zostanie nauczycielem roku? Zacięta rywalizacja w naszym plebiscycie (GŁOSUJ)

  Weronika Skupin

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Kto zostanie nauczycielem roku? Zacięta rywalizacja w naszym plebiscycie (GŁOSUJ)

  ©Fot. Piotr Krzyżanowski/zdjęcie ilustracyjne

  Niemal 14 tysięcy głosów ma na swoim koncie prowadzący w naszym plebiscycie na Supernauczyciela. Druga w kolejności nauczycielka jest jednak bardzo blisko lidera, zgromadziła niemal 13 tysięcy głosów. Kto zwycięży - może się zatem rozstrzygnąć dosłownie w ostatnich minutach.
  Kto zostanie nauczycielem roku? Zacięta rywalizacja w naszym plebiscycie (GŁOSUJ)

  ©Fot. Piotr Krzyżanowski/zdjęcie ilustracyjne

  W naszej zabawie prowadzi Krzysztof Bielecki, nauczyciel historii oraz WOS-u w ZS nr 2 we Wrocławiu, tzw. wrocławskiej samochodówce. "To nie tylko wspaniały nauczyciel i wychowawca, ale przede wszystkim oddany przyjaciel uczniów, z którym mogą porozmawiać na każdy temat" - piszą uczniowie. Zgromadził 13 822 głosy.

  TUTAJ MOŻESZ GŁOSOWAĆ: NAUCZYCIEL ROKU 2015 NA DOLNY ŚLĄSKU!


  Druga jest Blandyna Rosół-Niemirowska, polonistka z I LO im. Jana III Sobieskiego w Oławie. To lider matury 2015 z języka polskiego na Dolnym Śląsku, egzaminator OKE, miłośniczka literatury kresowej. Dostała już 12 712 głosów.

  Na trzecim miejscu plasuje się Jacek Ręboch z Ujeźdźca Wielkiego. Jak mówią uczniowie, to świetny wuefista i nauczyciel na zajęciach artystycznych, a jeszcze lepszy wychowawca. Od wielu lat opiekuje się samorządem szkolnym i jest rzecznikiem praw ucznia. Zawsze można na niego liczyć, przyjść do niego z każdym problemem. Jest nauczycielem z powołania. Zebrał 5 299 głosów.

  Czwarte miejsce zajmuje Ryszard Grzywacz, nauczyciel języka polskiego w II LO im. Cypriana K. Norwida w Jeleniej Górze. Pokocha go każdy, kto obejrzy znakomite inscenizacje, które przygotowuje z uczniami. Ma 2843 głosy.

  Głosować w naszym plebiscycie można na trzy sposoby i wielokrotnie. Najbardziej opłaca się wysyłanie SMS-ów. Wtedy Twój głos liczy się za 15. SMS-a wysyłamy pod numer 72355. W treści należy wpisać: nauczyciel. (po kropce wpisujemy numer wybranego kandydata). W odpowiedzi na SMS-a uczestnik otrzyma kod dostępu do e-wydania "Gazety Wrocławskiej". Koszt wysłania SMS-a wynosi 2,46 zł z VAT. Można głosować także na naszej stronie internetowej, poprzez kliknięcia na przycisk "GŁOSUJ ZA" przy danej kandydaturze (liczy się to jak jeden głos), a także klikając "lubię to" za pomocą konta na serwisie Facebook (to kliknięcie też liczy się pojedynczo).

  Plebiscyt trwa do 15 czerwca. O tytuł Supernauczyciela mogą walczyć jedynie pracujący w tym zawodzie w bieżącym roku szkolnym (a nie np. emerytowani), uczący w szkołach prywatnych i publicznych.

  Nadal można zgłaszać kandydatów. Zgłoszenie musi zawierać imię i nazwisko kandydata, zdjęcie, nazwę szkoły, przedmiot, numer telefonu zgłaszającego oraz kilka zdań opisu z uzasadnieniem, dlaczego to właśnie ta osoba zasługuje na tytuł Supernauczyciela. Oprócz satysfakcji ze zwycięstwa nagrodą dla pedagoga jest voucher na weekendowy pobyt dla dwóch osób w Hotelu Tumskim.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bez "wyścigów"

   A. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Najwspanialszym nauczycielem jest Wojciech Walczak, polonista z Gimnazjum nr 13 we Wrocławiu.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   absolwentka

   Pati (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Zgadzam się w 100% :)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama