Zbigniew Stonoga udostępnia akta afery podsłuchowej. Kto...

  Zbigniew Stonoga udostępnia akta afery podsłuchowej. Kto odpowiada za wyciek? [VIDEO]

  Leszek Rudziński, Tomasz Skłodowski, mm, AS (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Zbigniew Stonoga udostępnia akta afery podsłuchowej. Kto odpowiada za wyciek? [VIDEO]
  Zbigniew Stonoga, założyciel ,,Gazety Stonoga” opublikował w sieci akta tzw. afery podsłuchowej. Prokuratura zapowiedziała, że będzie wyjaśniać okoliczności upublicznienia materiałów. W środę na plenarnym posiedzeniu Sejmu prokurator generalny Andrzej Seremet złoży wyjaśnienia. PiS chce powołania komisji śledczej. - To plama na honorze prokuratury - ocenia poseł PSL Stanisław Żelichowski.
  Zbigniew Stonoga udostępnia akta afery podsłuchowej. Kto odpowiada za wyciek? [VIDEO]
  Od poniedziałkowego wieczora na jednym z portali społecznościowych ukazują się materiały z postępowania w sprawie tzw. afery podsłuchowej - ponad ponad dwa i pół tysiąca stron. Są w nich zeznania świadków, m.in. Jana Kulczyka czy szefa CBA Pawła Wojtunika, a także innych osób, które były nielegalnie podsłuchiwane w warszawskich restauracjach. W opublikowanych materiałach są dowody w śledztwie, takie jak fotografie sprzętu podsłuchowego, czy odręczne zapiski kelnerów, którzy podsłuchy zakładali.
  Można również poznać szczegółowe dane personalne przesłuchiwanych osób, takie jak adresy i numery PESEL. Są to między innymi pełne dane szefów służb - między innymi szefa CBA Pawła Wojtunika – osoby, która podlega szczególnej ochronie.

  ZBIGNIEW STONOGA ZAKŁADA PARTIĘ - STONOGA PARTIA POLSKA [PROGRAM]


  Wyciek akt afery podsłuchowej | KOMENTARZE

  Źródło: TVN24/RMF FM/TVP/x-news


  Swojego oburzania zaistniałą sytuacją nie kryją politycy. - Należy zmienić system wymiaru sprawiedliwości. Należy połączyć stanowisko prokuratora generalnego ze stanowiskiem ministra sprawiedliwości – powiedział Agencji Informacyjnej Polska Press (AIP) poseł Mariusz Błaszczak, szef Klubu Parlamentarnego PiS. - Wtedy prokurator generalny będzie odpowiadał przed Sejmem, a więc przed opinią publiczną za to co robił albo za to czego nie robił. Ale będzie to możliwe dopiero po wyborach – zaznaczył poseł.

  Błaszczak przypomniał, że Donald Tusk ,,obiecał z trybuny sejmowej”, że do końca ubiegłego roku wyjaśni sprawę podsłuchów, a wicemister Janusz Piechociński obiecał, że poda się do dymisji jeśli sprawa nie zostanie wyjaśniona, co się nie stało. - PO toleruje afery Ludowców, a PSL toleruje afery Platformy. Czego można się dowiedzieć z tych taśm prawdy? Można zobaczyć jak wygląda władza w III Rzeczypospolitej. Stąd wniosek PiS o powołanie komisji śledczej – oznajmił Błaszczak.

  KIM JEST ZBIGNIEW STONOGA, TWÓRCA "GAZETY STONOGA", KTÓRY UPUBLICZNIŁ AKTA AFERY TAŚMOWEJ? [VIDEO]


  - Do tej pory nie przyszło nikomu do głowy, że np. mecenas, który ślubuje określone działanie będzie tak ,,nieszczelny”. Takie zachowanie powinno być wypalone gorącym żelazem – powiedział z kolei AIP poseł Stanisław Żelichowski z PSL. Podkreślił przy tym, że w Polsce podczas każdego procesu bada się tysiące wątków. Według niego powinni być przesłuchiwani tylko wybrani, najważniejsi świadkowie, bo przesłuchiwanie wszystkich powoduje, że procesy trwają latami. - Ta sytuacja to plama na honorze prokuratury, która musi pokazać, że dorosła do samodzielności. Prokuratura musi uderzyć się w piersi i pokazać, jaki był mechanizm wycieku materiałów – dodał Żelichowski.

  Jak dotąd nie wiadomo, kto stoi za wyciekiem. Źródeł może być kilka - akta są w prokuraturze i ABW. Trzeba teraz ustalić, kto wyniósł je na zewnątrz. W środę w południe na plenarnym posiedzeniu Sejmu prokurator generalny Andrzej Seremet złoży wyjaśnienia w tej sprawie.

  Oświadczenie

  Posted by Zbigniew Stonoga on 9 czerwca 2015


  Jak poinformował AIP prokurator Mateusz Martyniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Generalnej, Andrzej Seremet przedstawi obszerną informację o tym: kiedy, kto i w jakim czasie uzyskał dostęp do ujawnionych materiałów. - Prokurator przedstawi również politykom polski stan prawny w zakresie udostępniania stronom postępowania informacji, gdyż mamy nieodparte wrażenie, że nie znają oni podstawowych przepisów - nawet ci, którzy w latach minionych pełnili ważne funkcje w wymiarze sprawiedliwości – stwierdził Martyniuk.

  Przypomniał, że prokurator ma obowiązek wszystkim stronom w sprawie udostępnić materiały z postępowania i umożliwić stworzenie fotokopii, czy kserokopii. - Nasze przepisy wynikają z przepisów obowiązujących w prawie europejskim. Prokurator planował zakończyć postępowanie w czerwcu, stąd termin udostępnienia akt. Prokuratura nie ma wpływu na to jak dysponenci informacji potem się zachowują. To tak jakby mieć pretensje do prokuratury, że ktoś kradnie albo dokonuje rozboju - ocenił prokurator.

  ZBIGNIEW STONOGA ATAKUJE MARIUSZA SOKOŁOWSKIEGO. RZECZNIK POLICJI: TO BREDNIE


  Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga od 2014 r. prowadzi śledztwo w sprawie tzw. afery podsłuchowej. Od lipca 2013 r. do czerwca 2014 r. w dwóch warszawskich restauracjach zostało podsłuchanych kilkadziesiąt osób z kręgu polityki, biznesu oraz byłych i obecnych funkcjonariuszy publicznych. W czerwcu ubiegłego roku część nielegalnie podsłuchanych rozmów została opisana w tygodniku "Wprost". Prokuratura postawiła wtedy zarzuty biznesmenom Markowi Falencie i Krzysztofowi Rybce oraz Łukaszowi N. i Konradowi L. - pracownikom restauracji, w których dokonywano podsłuchów.

  Czytaj także

   Komentarze (83)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jeszcze tylko 53 dni bez honoru.

   kasienka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Komoroski POspiesznie przejada pieniadze kancelarii Prezydenta, (zamiana umow o prace, odprawyitd zeby zostawic Prezydenta Dude bez srodkow. Tym sie powinna zajac prokuratura.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   k**** obudzcie się wreśćie

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   http://wolna-polska.pl/

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polska w niewoli lucyfera i jego popleczników

   Zgłoś naruszenie treści

   http://wolna-polska.pl/wiadomosci/polska-w-niewoli-lucyfera-i-jego-poplecznikow-2015-05

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   „Wypierdolimy Polaków i sami będziemy rządzić”

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Gnoza zaś została przeniesiona z gruntu religijnego, na grunt społeczny. Wielu Polaków dziwi się, dlaczego w Polsce rzeczy tak źle się dzieją. Jak to możliwe, zadają sobie pytanie, iż służba...rozwiń całość

   Gnoza zaś została przeniesiona z gruntu religijnego, na grunt społeczny. Wielu Polaków dziwi się, dlaczego w Polsce rzeczy tak źle się dzieją. Jak to możliwe, zadają sobie pytanie, iż służba zdrowia funkcjonuje niewydolnie, na wizytę u specjalisty czeka się miesiącami, emerytury są niskie, podatki są wysokie, biurokracja jest przerośnięta itd. Bolączki te, które obecnie dotyczą Polaków, można w pełni zrozumieć dopiero w kontekście właśnie gnozy. W naszym społeczeństwie istnieje bowiem podział na dwie klasy – na profanów czyli niewtajemniczonych Polaków, oraz na wtajemniczonych w realne funkcjonowanie świata Żydów. I właśnie w tym kontekście patrząc należy zgodnie z prawdą stwierdzić, iż:

   Służba zdrowia działa znakomicie. Zabiegi są wykonywane od ręki. Ale tylko dla wtajemniczonych – dla Żydów, którzy pasożytują na Narodzie polskim!
   Emerytury wcale nie są niskie, są one wysokie – ale tylko dla Żydów, nie dla Polaków!
   Podatki wcale nie są w Polsce wysokie, bowiem są one wysokie tylko dla Polaków, nie zaś dla Żydów!
   W Polsce nie ma przerostu biurokracji. Polak czeka na pozwolenie na budowę domu rok, ale Żydzi mają takie pozwolenie od ręki!

   W naszym kraju istnieją dwa światy, a o istnieniu świata wtajemniczonych (Żydów) mało kto ma pojęcie. Są oni zakonspirowani, a każda zdrada jest karana śmiercią. Dla oszukania Polaków jest co kilka lat odgrywany teatr w postaci wyborów, czy to prezydenckich, czy to parlamentarnych, którego zadaniem jest wzbudzenie w Narodzie polskim fałszywego przekonania, iż Polacy mają w swoim kraju jakikolwiek wybór i mogą o czymkolwiek decydować. Ten wewnętrzny poziom ezoteryczny, który ja od lat nazywam synagogą szatana, ma w swoich rękach cały przemysł, produkcję i handel. Z tego właśnie powodu już niebawem zostanie wprowadzony wolny rynek dla rynku usług, po to, aby profani, niewtajemniczeni Polacy, za marne grosze, w wolnej konkurencji, zostali sprowadzeni do roli taniej siły roboczej.

   Ponieważ jednak stara formuła pasożytowania na gojach wyczerpuje się, synagoga planuje dokonać w Polsce przewrotu, który zostanie przedstawiony jako wyzwolenie z niewoli synagogi, a którego fundamentem będzie właśnie ta fałszywa doktryna lucyferiańska przedstawiona dzisiaj jako kontrrewolucja katolicka pod sztandarami kościoła antychrysta.

   „Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i różańcem. Trzeba ufać i modlić się. Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo – jest różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zagłady zupełnej. Całym sercem wszyscy niech się zwracają z prośbą do Matki Najświętszej o pomoc i opiekę pod jej płaszczem. Nastąpi wielki triumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę” – Prymas Polski Kardynał August Hlond.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wypierdolimy Polaków i sami będziemy rządzić”

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Dorzucając do tego peany pochwalne dziennikarzy TVN-u mamy przed sobą pełny obraz „antysystemowca” Kukiza, któremu nagle masowo sprzyjają kojarzone z władzą ośrodki medialne.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polonofob Wojewódzki popiera Kukiza

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Znany ze swoich antypolskich wypowiedzi i wsadzania polskiej flagi w psie odchody, pseudocelebryta Wojewódzki oficjalnie w swoim autorskim programie poparł kandydata na prezydenta Polski Pawła...rozwiń całość

   Znany ze swoich antypolskich wypowiedzi i wsadzania polskiej flagi w psie odchody, pseudocelebryta Wojewódzki oficjalnie w swoim autorskim programie poparł kandydata na prezydenta Polski Pawła Kukiza.

   Podczas oglądania tegoż programu nie mogłem uwierzyć w to, że ktoś taki jak Wojewódzki poparł Pawła Kukiza, człowieka, który skądinąd od kilku lat przynajmniej gra polskiego patriotę. Jednak po przeanalizowaniu ostatnich kilku wyborów można dojść do wniosku, że kandydat popierany przez Wojewódzkiego tuż przed wyborami, w nadchodzących wyborach osiąga sukces.

   W 2007 roku Wojewódzki oficjalnie poparł Donalda Tuska – Platforma Obywatelska wygrała wybory. W 2011 roku udzielił poparcia Ruchowi Palikota – RP przebił w wyborach barierę 10%. 2015 rok – Kukiz 26 kwietnia ma w sondażu prezydenckim IBRIS 7% poparcia. 28 kweitnia występuje u Wojewódzkiego i nieco ponad tydzień później według tej samej sondażowni ma już 15% poparcia. Przypadek ? Bynajmniej. Komuś najprawdopdobniej bardzo zależy, żeby ten pan osiągnął sukces w nadchodzących wyborach.

   http://ewybory.eu/wybory-prezydenckie-2015/sondaze-prezydenckie/

   (http://www.dailymotion.com/video/x2oc6nc_apel-kuby-wojewodzkiego-glosujcie-na-pawla-kukiza_tv) zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Po wyborach. Wydud/pceni przez syjonistów z USA

   Zgłoś naruszenie treści

   Dlaczego rząd Kopacz łupi fiskalnie polskie Lasy Państwowe zamiast nałożyć nowe podatki na bogate zagraniczne banki i wielkie sieci handlowe?Zgodnie z decyzją posłów Platformy oraz prezydenta...rozwiń całość

   Dlaczego rząd Kopacz łupi fiskalnie polskie Lasy Państwowe zamiast nałożyć nowe podatki na bogate zagraniczne banki i wielkie sieci handlowe?Zgodnie z decyzją posłów Platformy oraz prezydenta Komorowskiego od przyszłego roku Lasy Państwowe będą musiały odprowadzać do budżetu państwa specjalny podatek w wysokości 2 proc. rocznych przychodów (a nie dochodów!). Powstaje pytanie – dlaczego ekipa rządowa nałożyła tak zabójczy podatek na polskie Lasy, a nie na zagraniczne koncerny telekomunikacyjne czy banki, które co roku drenują z naszego kraju grube miliardy do swoich central we Frankfurcie, Londynie czy Paryżu?Do tej pory myślałem, że główny motyw działania platformerskiej władzy jest prosty i brzmi: „łupić podatkami ile wlezie”. Niestety po tym, co zrobiono z Lasami Państwowymi muszę zmodyfikować swój pogląd na tę sprawę. Od teraz twierdzę, że naczelnym motywem działania obecnej ekipy rządowej jest: „łupić Polaków i polskie przedsiębiorstwa podatkami ile wlezie, a zagranicznym koncernom pozwolić na spokojny transfer kapitału do swoich central”. Okazuje się, że zamiast uchwalić prawo zgodnie, z którym największe zagraniczne koncerny i banki, generujące w naszym kraju gigantyczne zyski, miałyby płacić choćby tylko 0,5 proc. podatek od osiąganych przychodów, władza postanowiła przywalić polskim Lasom i to od razu z grubej rury – 2 procentowym podatkiem od osiąganych przychodów. Nie dość, że tak wysoka danina spowoduje, że Lasy mogą zacząć przynosić straty, to jeszcze może wpłynąć na racjonalna i zrównoważoną gospodarka leśną naszego kraju.

   Dla Platformy nie ma to jednak najwyraźniej znaczenia. Zamiast reformować, naprawiać finanse publiczne i szukać pieniędzy tam, gdzie jest ich najwięcej (np. wśród działających na terytorium naszego kraju zagranicznych koncernów telekomunikacyjnych czy banków) wolą łupić i zabierać coraz więcej w podatkach zwykłym ludziom lub podmiotom, które nie mają na tyle silnego lobby, aby skutecznie się przeciwstawić fiskalnemu uciskowi (np. wspomniane Lasy Państwowe). Gigantyczna dziura budżetowa za ubiegły rok (ponad 55 mld zł) zostałaby w duże części zasypana, gdyby władza odważyła się wprowadzić podatek od przychodu na największe i najbardziej zyskowne firmy zagraniczne działające na terytorium naszego kraju. Szacuje się, że raptem pół-procentowy podatek tego typu nałożony jedynie na sektor bankowy, dałby budżetowi roczne wpływy równe podwyższonej o 1 proc. stawce podatku VAT. Widać zatem, że w prowadzeniu fiskalnej ofensywy rząd może stosować różne scenariusze. Niestety do tej pory wybierał opcje najsilniej uderzające w zwykłych ludzi. By żyło się lepiej… Pytanie tylko – komu?

   Źródło: Niewygodne.info.pl

   Za: http://nwonews.pl/artykul,4306,dlaczego-rzad-kopacz-lupi-fiskalnie-polskie-lasy-panstwowe-zamiast-nalozyc-nowe-podatki-na-bogate-zagraniczne-banki-i-wielkie-sieci-handlowe zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   „Wypierdolimy Polaków i sami będziemy rządzić”

   Zgłoś naruszenie treści

   Do tej pory myślałem, że główny motyw działania platformerskiej władzy jest prosty i brzmi: „łupić podatkami ile wlezie”. Niestety po tym, co zrobiono z Lasami Państwowymi muszę zmodyfikować swój...rozwiń całość

   Do tej pory myślałem, że główny motyw działania platformerskiej władzy jest prosty i brzmi: „łupić podatkami ile wlezie”. Niestety po tym, co zrobiono z Lasami Państwowymi muszę zmodyfikować swój pogląd na tę sprawę. Od teraz twierdzę, że naczelnym motywem działania obecnej ekipy rządowej jest: „łupić Polaków i polskie przedsiębiorstwa podatkami ile wlezie, a zagranicznym koncernom pozwolić na spokojny transfer kapitału do swoich central”. Okazuje się, że zamiast uchwalić prawo zgodnie, z którym największe zagraniczne koncerny i banki, generujące w naszym kraju gigantyczne zyski, miałyby płacić choćby tylko 0,5 proc. podatek od osiąganych przychodów, władza postanowiła przywalić polskim Lasom i to od razu z grubej rury – 2 procentowym podatkiem od osiąganych przychodów. Nie dość, że tak wysoka danina spowoduje, że Lasy mogą zacząć przynosić straty, to jeszcze może wpłynąć na racjonalna i zrównoważoną gospodarka leśną naszego kraju. zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PRAWDA

   KSIĄŻĘ ROMUALD WIŚNIOWIECKI. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   NIC DODAĆ NIC UJĄĆ W POLSCE OD 1945 R DO 2015 ROKU DALEJ WŁADZĘ CENTRALNĄ POLSKI SPRAWUJE ZWIĄZEK RADZIECKI CZYLI ROSYJSKI WYWIAD KGB . POSŁUGUJĄC SIĘ POLSKIMI POLITYKAMI OD 1989 ROKU STOŁU...rozwiń całość

   NIC DODAĆ NIC UJĄĆ W POLSCE OD 1945 R DO 2015 ROKU DALEJ WŁADZĘ CENTRALNĄ POLSKI SPRAWUJE ZWIĄZEK RADZIECKI CZYLI ROSYJSKI WYWIAD KGB . POSŁUGUJĄC SIĘ POLSKIMI POLITYKAMI OD 1989 ROKU STOŁU OKRĄGŁEGO ZMOWY ITp. SPRAWY . zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jego Wysokosc

   Ksieciu Romualdzie ! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Od Ksiecia wymagaloby sie calej prawdy, a nie cwierci prawdy . KGB to jedna z czterech zainteresowanych , a gdzie jest pozostale trzy czwarte poslugujacej sie agentury , przez grzecznosc jej...rozwiń całość

   Od Ksiecia wymagaloby sie calej prawdy, a nie cwierci prawdy . KGB to jedna z czterech zainteresowanych , a gdzie jest pozostale trzy czwarte poslugujacej sie agentury , przez grzecznosc jej Ksiaze nie wymienia czy nie chce sie zdemaskowac ? Czy tylko KGB wyznaczyl Ksiaze na chlopca do bicia ? zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   demokracja to stan w którym społeczeństwo powinno wiedzieć wszystko, jak coś sie ukrywa to totalitar

   On 43 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Polacy, Polskie społeczeństwo powinno znać wszystko co zostało nagrane tak jest w demokracji, jeżeli rząd zataja przed społeczeństwem cokolwiek to juz nie jest demokracja to jest totalitaryzm...rozwiń całość

   Polacy, Polskie społeczeństwo powinno znać wszystko co zostało nagrane tak jest w demokracji, jeżeli rząd zataja przed społeczeństwem cokolwiek to juz nie jest demokracja to jest totalitaryzm wszystkich winnych posłów PO powinno się oddać pod Trybunał Stanu takie są prawa demokracji, winnych zdrady społeczeństwa Polskiego skazać zmienić prawo i zgodnie z prawem zlikwidować za zbrodnie na Polskim narodzie . Zbrodnia to nie tylko zabujstwo to korupcja, i działanie na szkodę społeczeństwa.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama