Na skoczniach w Wiśle nie poskaczą w zimie? Ktoś zapomniał...

  Na skoczniach w Wiśle nie poskaczą w zimie? Ktoś zapomniał o... siatce

  JVL

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na skoczniach w Wiśle nie poskaczą w zimie? Ktoś zapomniał o... siatce
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Materiał Prasowy

  W 2010 roku Adam Małysz po powrocie z Igrzysk Olimpijskich w Vancouver wypowiedział słynne słowa, które obiegły całą Polskę: - Jak wjeżdżam do swojego miasta i po prawej stronie, za torami, widzę w centrum Wisły skocznie to mi się płakać chce. Chce mi się naprawdę płakać - mówił mistrz Adam i dodawał, że bałby się na nich trenować.
  Skocznie w centrum Wisły powstały w 1962 roku, a zmodernizowano je w 1997 r. Karierę sportową rozpoczynał na nich m.in. Adam Małysz.

  Teraz stoi w tym miejscu już nowy obiekt. Na widok nowych skoczni nasz mistrz mógłby się popłakać, ale z radości. Nowe skocznie są już prawie gotowe. No właśnie - prawie, brakuje ważnego elementu, o czym ostatnio zrobiło się głośno. Dokładnie chodzi o siatkę, która pozwalałaby na odprawianie zawodów w zimie.


  O ile w okresie letnim zawody na skoczniach mogą się odbyć, bo są one wyłożone igelitem, który pozwala na swobodny korzystanie z nich, o tyle zimą śnieg po prostu zjeżdżałby igelitowej nawierzchni. Dlatego zimą na igelit kładziona jest specjalna siatka, która utrzymuje śnieg i to właśnie jej brakuje na skoczniach. Dodatkowy koszt zamontowania siatki

  Modernizacja kompleksu kosztowała łącznie 3,5 mln złotych, z czego 2 mln złotych wyłożył Urząd Marszałkowski w Katowicach, 988 tys. zł dała Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej, a 542 tys. gmina Wisła. Teraz gmina będzie musiała znaleźć i dołożyć kolejne pieniądze na siatkę, której zabrakło w projekcie.

  Nasuwa się jednak pytanie, dlaczego zabrakło tak ważnego elementu? Bo przecież to właśnie zimowe zmagania w skokach narciarskich są najważniejsze. Wielu mieszkańców i internautów zastanawia się, kto jest odpowiedzialny za tą pomyłkę.
  Zimą wszystko powinno być już w porządku.

  Trudno tutaj mówić o błędzie. W projekcie znalazły się elementy budowlane skoczni, które zostały wykonane. Natomiast siatki nie było w projekcie, bo nie jest to element budowlany, a tylko takie elementy zawiera projekt. Siatka natomiast będzie, bo chcemy, żeby skocznie mogły funkcjonować również zimą - wyjaśnia Łukasz Bielski z Referatu Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Wiśle.

  Na razie nikt w gminie nie wie dokładnie, ile wyniesie koszt doposażenia skoczni w specjalną siatkę. - Zostanie na pewno ogłoszony przetarg, którego wynik pokaże, jakiego rzędu będą to pieniądze - powiedział Bielski.

  Dopiero więc po zakończeniu przetargu dowiemy się jak kosztowny okazał się być brakujący element wiślańskiego kompleksu. Siatka będzie potrzebna dopiero na zimowe zmagania, do tego czasu pozostało, na szczęście, jeszcze kilka miesięcy. Niebawem skocznie mają zostać otwarte. Do zimy będą one działać bez siatki.


  *Tragedia na drodze. Kierowca busa wjechał w rowerzystów. Matka i dziecko nie żyją
  *Tak wygląda certyfikowany dom pasywny w Bielsku-Białej. Ogrzewanie to tylko 400 zł rocznie
  *Przepisy drogowe od 18 maja 2015: 50 km/h + odebranie prawa jazdy
  *Ostatnia tona węgla w Sosnowcu. Górnicy żegnają kopalnię Kazimierz-Juliusz ZDJĘCIA + WIDEO
  *Śląsk Plus. Górny Śląsk jest piękny ZDJĘCIA INTERAKTYWNE

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To może minister dołoży?

   Mariola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   To może Minister Sportu i Turystyki też coś dołoży do modernizacji skoczni w Wiśle. Wszak to resort, którego zadaniem jest dbać o interes sportowców - szczególnie młodych. Panie Ministrze poratuj...rozwiń całość

   To może Minister Sportu i Turystyki też coś dołoży do modernizacji skoczni w Wiśle. Wszak to resort, którego zadaniem jest dbać o interes sportowców - szczególnie młodych. Panie Ministrze poratuj pan młodych adeptów skoków narciarskich w Wiśle i kup pan potrzebną siatkę.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama