Liga światowa: Polska - Iran 3:1 (25:20, 25:22, 21:25, 27:25) (RELACJA, WYNIK)

red., Adrian Heluszka (aip)
Liga Światowa: Polska – Iran na żywo już dziś (05.06). Transmisja meczu Ligi Światowej Polska – Iran na antenie Polsat Sport oraz Polsat Sport News. Początek meczu Polska – Iran o godz. 20.25. Relacja na żywo online w internecie meczu Polska – Iran na platformie IPLA. POLSKA - IRAN TRANSMISJA NA ŻYWO, POLSKA - IRAN LIVE, POLSKA - IRAN STREAM, POLSKA - IRAN ONLINE. Fot.Krzysztof Szymczak/Polskapresse
Po dwukrotnym ograniu Rosji (3:0 i 3:2) Polacy nie zwalniają tempa w Lidze Światowej. W Częstochowie pokonali Iran 3:1 (25:20; 25:22; 21:25; 27:25). Drugi mecz w sobotę o 20.15. POLSKA - IRAN TRANSMISJA NA ŻYWO, POLSKA - IRAN LIVE, POLSKA - IRAN STREAM, POLSKA - IRAN ONLINE.

Liga światowa: Polska - Iran 3:1 (25:20, 25:22, 21:25, 27:25)

Pierwsze dwie partie miały bardzo podobny scenariusz. Podopieczni Stephane'a Antigi już na początku obu setów dochodzili do głosu i wypracowywali sobie kilkupunktową przewagę. Persowie potrafili jednak odrabiać straty i mistrzowie świata opór rywala przełamywali dopiero w końcówkach.

Liga światowa: Polska - Iran na żywo SOBOTA 6 CZERWCA - TRANSMISJA, LIVE, WYNIK NA ŻYWO, ONLINE)

W pierwszym secie w kluczowym momencie ciężar gry na swoje barki wzięli Michał Kubiak i Mateusz Mika, który w końcówce do skutecznych ataków dołożył jeszcze udaną zagrywkę. Polacy odskoczyli i po ataku Miki z tzw. szóstej strefy triumfowali 25:20. W drugiej partii było podobnie. Do bardzo dobrze spisujących się Bartosza Kurka i Michała Kubiaka swoje "trzy grosze" dołożył także Mateusz Bieniek. Persowie zniwelowali jeszcze stratę po serwisach Farhada Ghaemiego, ale ich nadzieje na sukces rozwiał as serwisowy Kurka.

W trzecim secie role na boisku odwróciły się. Nie mający nic do stracenia Irańczycy od początku przejęli inicjatywę. Slobodan Kovać sięgnął po rezerwowych, co okazało się dobrym posunięciem. Irańczycy przejęli zupełną kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Biało-czerwoni rzucili się jeszcze w pogoń, przewaga Persów stopniała do trzech oczek (21:24), ale seta zakończył nieudanym serwisem Kurek. To było jednak wszystko na co było stać tego dni najlepszy zespół w Azji. Czwarta partia była już koncertem gry biało-czerwonych, a szczególnie Bartosza Kurka. Nasi siatkarze pewnie triumfowali 25:17 i sięgnęli po trzy punkty.

Materiał oryginalny: Liga światowa: Polska - Iran 3:1 (25:20, 25:22, 21:25, 27:25) (RELACJA, WYNIK) - Gazeta Wrocławska