The Positive: popik na złote garnitury

  The Positive: popik na złote garnitury

  Marta Wróbel

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Mateusz Krautwurst i The Positive "The Positive", Luna Music 2011, cena: 34,99 zł

  Mateusz Krautwurst i The Positive "The Positive", Luna Music 2011, cena: 34,99 zł ©materiały prasowe

  Mateusz Krautwurst - wokalista The Positive - pisze we wkładce do płyty, że marzył, by ją wydać.
  Mateusz Krautwurst i The Positive "The Positive", Luna Music 2011, cena: 34,99 zł

  Mateusz Krautwurst i The Positive "The Positive", Luna Music 2011, cena: 34,99 zł ©materiały prasowe

  Nic dziwnego. Wrocławski zespół koncertuje przecież od ponad czterech lat, brał udział m.in. w opolskich Debiutach, festiwalu Top Trendy, zdobył Grand Prix rzeszowskiego Carpathia Festival, a sam Krautwurst wygrał "Szansę na sukces" i wystąpił w polsatowskiej "Fabryce Gwiazd".

  To sporo sukcesów i sporo czasu na wypracowanie własnego stylu i przygotowanie autorskich kompozycji. Niestety, mimo znakomitego głosu wokalisty i towarzyszących mu świetnych muzyków, utworom na debiutanckiej płycie The Positive brakuje przebojowości i charakteru.

  Wielka szkoda, bo współproducentem krążka jest doceniany w środowisku muzycznym saksofonista i aranżer Grzech Piotrowski (m.in. producent albumu Borysa Szyca "Feelin' Good"), masteringiem zajął się Marcin Bors (produkował lub realizował krążki Nosowskiej, Brodki i Gaby Kulki), a jednym z muzyków The Positive jest świetny klawiszowiec Łukasz Damrych (Nat Queen Cool, Madlove, współpraca z Bartoszem Porczykiem).

  Na niewiele się to jednak zdało, bo z dwunastu soulowo- -funkowo-jazzowych kompozycji na płycie, właściwie żadna nie zapada w pamięć.

  Jazz i soul The Positive brzmią mało autentycznie i przynoszą na myśl klimat złotych garniturów i opolskich festiwali w latach 80. Także singlowy "Popik" w ten właśnie klimat się wpisuje. Na taki a nie inny odbiór płyty nie wpływają też, niestety, goście - Natalia Kukulska, Urszula Dudziak i raper Frenchy.

  Mimo funkującego "Bonda", fajnych wokaliz w "How Loud", zaskakujących zmian tempa w "To nie to samo" i głosu Mateusza Krautwursta, który może konkurować z wokalem Kuby Badacha i Mieczysława Szcześniaka, płytowy debiut The Positive pozostaje krążkiem, o którym nawet po kilku przesłuchaniach się zapomina. Po prostu zabrakło na albumie dobrych kompozycji. Przyczepić można się także do momentami infantylnych, z "częstochowskimi" rymami tekstów Krautwurstwa. Oby następnym razem było lepiej.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to to :)

   ;) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 16

   http://www.youtube.com/watch?v=fFFMhprIATw

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   świat go zna za hymn amerykański!

   ala (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 26

   trzeba reklamować jako produkt tego wokalisty, który w niezapomniany sposób wykonał hymn amerykański przed walką bokserską. Ta wersja obiegła cały świat. Rozpoznawalność rewelacyjna i reklama za...rozwiń całość

   trzeba reklamować jako produkt tego wokalisty, który w niezapomniany sposób wykonał hymn amerykański przed walką bokserską. Ta wersja obiegła cały świat. Rozpoznawalność rewelacyjna i reklama za darmo.Gwiazda na youtube :)zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama