Liga Mistrzów: Real i Schalke w półfinale

Paweł Pluta
Biorąc pod uwagę zaliczki bramkowe z wtorkowych pierwszych meczów ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów trudno przypuszczać, by do półfinału nie awansowały zespoły Realu Madryt i Schalke 04.

Przed meczem w Madrycie zarówno trener Królewskich Jose Mourinho, jak i szkoleniowiec Tottenhamu Harry Redknapp mieli nie lada ból głowy. Obaj panowie mają bowiem szpital w swoich drużynach. - Jeśli coś im się stanie, to lekarze mnie zabiją, ale zaryzykuję. Zrobię to na odpowiedzialność moją i piłkarzy - mówił Mourinho i na bój przeciwko Kogutom wysłał kontuzjowanych Cristiano Ronaldo i Marcelo. Lekarze zalecali, aby obaj odpoczywali do przyszłej soboty. Trener Realu zaryzykował, bo ze składu wypadli mu na dobre - także kontuzjowani - Beznzema, Kaka i Gago. Zaryzykował i wygrał. Z kolei w drużynie z Londynu nie mogli zagrać: Hutton, King, Kaboul, Woodgate, Pienaar, Gallas i Palacios. Jakby tego było mało już w 15 minucie czerwoną kartkę za dwa bezmyślne faule obejrzał Peter Crouch. Wcześniej, bo już w 4 minucie pierwszego gola dla Realu zdobył Emmanuel Adebayor. Ten sam zawodnik trafił drugi raz głową do bramki Tottenhamu w 57 minucie. Zespół Kogutów z podciętymi skrzydłami zupełnie nie istniał, a wynik 4:0 dla Realu to najniższy wymiar kary dla londyńczyków.

W drugim ćwierćfinale padło jeszcze więcej bramek, a Inter Mediolan niespodziewanie uległ na San Siro Schalke aż 2:5!

W środę kolejne dwa ćwierćfinały: w Londynie szlagier Chelsea - Manchester United, natomiast Barcelona podejmie Szachtara Donieck.

Ćwierćfinały Ligi Mistrzów

Real Madryt - Tottenham Hotspur 4:0 (1:0)
Bramki: Adebayor 4, 57, Di Maria 72, Ronaldo 87

Inter Mediolan - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:5 (2:2)
Bramki: Stankovic 1, Milito 34 - Matip 17, Edu 40, 75, Raul Gonzalez 53, Ranocchia 57 (samobójczy)
Rewanże w środę 13 kwietnia.

W środę grają: Chelsea Londyn - Manchester United (godz. 20.45 nSport) FC Barcelona - Szachtar Donieck (godz. 20.45, Polsat i kanał 59 nSportu).
Rewanże we wtorek 12 kwietnia.

W półfinałach (26/27.04 i 3/4.05) zagrają: Inter lub Schalke - Chelsea lub Man Utd. Real lub Tottenham - Barcelona lub Szachtar.