Takiego zjazdu jeszcze nie było!

  Takiego zjazdu jeszcze nie było!

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Takiego zjazdu jeszcze nie było!
  Blisko ośmiuset absolwentów I LO spotka się na wielkim zjeździe z okazji jubileuszu 70-lecia szkoły!
  Takiego zjazdu jeszcze nie było!
  Organizatorzy obchodów 70-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego przyznają, że zainteresowanie imprezą wśród absolwentów szkoły jest ogromne. Udział w zjeździe zapowiedziało około 800 byłych uczniów tej szkoły, a dodatkowych 200 osób, to byli nauczyciele, którzy pracowali w I LO.

  Urodziny szkoły wyznaczono na sobotę, 6 czerwca. Przygotowania do uroczystości trwały od kilku miesięcy, a nad wszystkim czuwał powołany specjalnie w tym celu komitet organizacyjny.
  W szkolnym korytarzu wywieszono zdjęcia wszystkich dyrektorów ogólniaka, a obok listę nauczycieli, którzy pracowali i pracują w szkole. - Dla każdego z uczestników przygotowaliśmy pamiątkowe gadżety - mówi Ewa Czaińska, koordynatorka w komitecie organizacyjnym zjazdu ( na zdjęciu). - Będą to miedzy innymi broszurki o szkole, kubki, długopisy, smyczki i breloczki.

  W ciągu minionych 70 lat, mury I LO przy ul. Jedności Robotniczej opuściło w sumie 8 tysięcy uczniów. Na piątkowej imprezie zapowiedziała się trójka absolwentów, która zdała maturę w 1951 roku. W spotkaniu po latach wezmą udział ludzie niemal z całego świata. Wśród absolwentów pojawią się, między innymi: Jan Bebel, znany na świecie artysta fotografik specjalizujący się w zdjęciach muzyków jazzowych, Kamil Baleja, dziennikarz RMF FM, Marta Mizuro, krytyk literacki i pisarka kryminałów, Witold Tabaka, dziennikarz radiowy i telewizyjny, aktor Czesław Nogacki, profesor Janusz Witkowski i wokalistka Marta Piwowar.
  Gościom, w sprawnym przemieszczaniu się po szkole będzie pomagać 100 uczniów.

  70-lecie głogowskiego liceum rozpocznie się o godz. 10 mszą świętą w kolegiacie, którą w intencji absolwentów odprawi biskup Adam Dyczkowski. Potem ulicami miasta absolwenci przejdą w marszu do liceum. Po spotkaniach klasowych uczestnicy wezmą udział w uroczystej gali wspomnieniowej w Miejskim Ośrodku Kultury.

  Zjazd absolwentów zakończy się wielkim balem w hali widowiskowo - sportowej na około 400 osób.

  Obszerną fotorelację z uroczystości zamieścimy w kolejnym wydaniu "Tygodnika Głogowskiego".

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama