Ważne
  Bohaterska Magda nagrodzona [Zdjęcia]

  Bohaterska Magda nagrodzona [Zdjęcia]

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Bohaterska Magda nagrodzona [Zdjęcia]
  1/14
  przejdź do galerii
  Wracamy do sprawy Magdy Łukasiewicz, młodej głogowianki, która udzieliła pierwszej pomocy bezdomnemu mężczyźnie z napadem padaczki. W poniedziałek na młodą bohaterkę czekała niespodzianka - nagroda od władz miasta.
  Magda to skromna dziewczyna, która nie spodziewała się rozgłosu po tym jak pomogła uratować życie mężczyźnie z napadem padaczki. Jej wyczyn widział nasz czytelnik, który o sprawie powiadomił naszą redakcję. My dzięki Czytelnikom dotarliśmy do 14-letniej głogowianki. Prezydent Rafael Rokaszewicz postanowił osobiście pogratulować Magdzie jej bohaterskiej postawy.

  W poniedziałek (1 czerwca) w Gimnazjum nr 5, w którym uczy się Magda, zorganizowany został apel.
  Początkowo uczniowie myśleli, że będzie to standardowy apel z okazji ich święta, ale po chwili okazało się, że władze szkoły i miasta chcą nagrodzić bohaterską nastolatkę. Magda była totalnie zaskoczona takim obrotem spraw.

  – Dałaś wszystkim przykład tego, jak należy się zachowywać. Dziękujemy Ci za to – mówił Rafael Rokaszewicz, wręczając dziewczynie upominek.

  Prezenty dla Magdy mieli też dyrektorzy Komunikacji Miejskiej oraz Chrobrego Głogów. Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz podarował jej smartfona o jakim marzyła, Chrobry Głogów S.A. karnet na basen w wysokości 500 złotych, Komunikacja Miejska – bilet elektroniczny na darmowe przejazdy wszystkimi liniami autobusowymi w Głogowie o wartości ok. 1000 zł!

  Koledzy i koleżanki ze szkoły nagrodzili Magdę gromkimi brawami. – Jesteśmy z niej dumni, to fajna dziewczyna i w dodatku odważna – mówili nam jej koledzy.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ginący gatunek

   Dr.Q (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Takie fantastyczne osoby, to wymierający gatunek w naszej cywilizacji. Sam zastanawiam się czy bym pomógł temu człowiekowi. Aż ciarki mnie przechodzą.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo