Wałbrzych: Nagrody za krew

  Wałbrzych: Nagrody za krew

  Sylwia Królikowska

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wałbrzyskie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa postanowiło nie czekać z założonymi rękami do wakacji, żeby wtedy, kiedy krwi brakuje, apelować do dawców.
  Lada dzień Centrum rusza z wyjątkowym konkursem, jakiego jeszcze na Dolnym Śląsku nie było. - Osoby, które w okresie od 11 kwietnia do 30 września trzy lub dwa razy oddadzą krew, wezmą udział w losowaniu bardzo atrakcyjnych nagród - mówi Teresa Kamińska z RCKiK w Wałbrzychu.

  Wyjaśnia, że konkurs organizowany jest właśnie teraz, by zabezpieczyć się przed wakacjami. Oddana krew może być przetaczana osobie potrzebującej do 42 dni. Więc jeżeli zgłosi się sporo chętnych, powstaną zapasy, które będą wykorzystywane w czasie, gdy dawców jest najmniej.

  W Centrum wiedzą, że dziś czekolada, konserwa, a nawet wolny dzień w pracy to za mały wabik. A tych, którzy oddają krew, bo po prostu chcą pomagać innym i nie oczekują nic w zamian, wciąż jest niewielu.

  - Chcemy więc zachęcić, żeby więcej osób zgłosiło się do nas i być może ośmieliło. Wiemy, że jest spora grupa takich, którzy się po prostu boją oddać krew. Mogą się przekonać, że to nic strasznego - mówi Kamińska.

  Krew można oddawać codziennie w siedzibie RCKiK przy ul. Bolesława Chrobrego w Wałbrzychu, a także w oddziałach terenowych oraz podczas akcji wyjazdowych w dawnych województwach jeleniogórskim i wałbrzyskim.

  W każdym punkcie dostaniemy specjalny kupon, na którym będzie zaznaczone, ile razy oddaliśmy krew. Jeżeli zgłosimy się trzy razy, mamy szansę na nagrody główne, w tym m.in. skuter. Na dawców czekają również: pralki, lodówki, telewizory i inne cenne sprzęty. Losowanie nagród odbędzie się w listopadzie w wałbrzyskim Centrum Krwiodawstwa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama