Jeleniogórscy studenci pomogą mieszkańcom

  Jeleniogórscy studenci pomogą mieszkańcom

  Violetta Pietrzak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Nareszcie studenci jeleniogórskich uczelni wyższych postanowili bardziej zaangażować się w życie miasta. Będą brali udział w imprezach i zawodach oraz pomagali mieszkańcom.
  Studenci fizjoterapii będą masować kolarzy

  Studenci fizjoterapii będą masować kolarzy ©Marcin Oliva Soto

  Studenci Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej z kierunku fizjoterapii rozpoczęli współpracę z rowerowym Bike Maratonem: będą masowali uczestników tej majowej imprezy.

  - Chętnych nie brakuje - zapewnia dr Dariusz Milko, który zajmuje się tym pomysłem. Bo dla studentów to świetna okazja, żeby zobaczyć, jak wygląda prawdziwy wyścig rowerowy i sprawdzić swoje umiejętności.

  - Chętnie wezmę udział w takich praktykach - mówi Mateusz Michalak, który w Jeleniej Górze studiuje fizjoterapię. - Podoba mi się wszystko, co sprawia, że student musi być aktywny - dodaje z uśmiechem.

  Dariusz Milko zapewnia, że będą na każdym dolnośląskim przystanku rowerowej imprezy. Namioty jeleniogórskich studentów zobaczymy między innymi w Piechowicach, Świeradowie-Zdroju czy Karpaczu (na każdym etapie wyścigu 4-5 studentów).

  Inny projekt mają młodzi ludzie z Wydziału Gospodarki Regionalnej i Turystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Jeleniej Górze. Przygotowują w mieście Giełdę Pomysłów. Zaprezentują na niej swoje propozycje, między innymi na rozwój firm w Jeleniej Górze.

  - Ale takich niszowych, które uzupełniają ofertę na rynku - tłumaczy studentka UE Sylwia Matyja. W stolicy Karkonoszy widzi miejsce między innymi na hurtownię owoców morza i dziczyzny czy wypożyczalnię aut dla osób niepełnosprawnych.

  - Mamy też plan, jak zagospodarować teren po jeleniogórskiej fabryce Celwiskoza - mówi Dawid Waligóra, student II roku logistyki w przedsiębiorstwie. Swoimi pomysłami studenci. Uniwersytetu Ekonomicznego chcieliby zainteresować przedsiębiorców i władze miasta. Giełda zaplanowana jest na 13 maja.

  Z założonymi rękami nie siedzą też studenci filii Politechniki Wrocławskiej. W tym roku włączyli się w organizację Festiwalu Światła. Na pałacu Schaffgotschów pokazali swoją świetlną prezentację, która zrobiła wrażenie na widzach.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama