Wrocław: Dzień otwarty na Partynicach. Joga i zaklinanie...

  Wrocław: Dzień otwarty na Partynicach. Joga i zaklinanie koni (ATRAKCJE, GODZINY, ZDJĘCIA)

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocław: Dzień otwarty na Partynicach. Joga i zaklinanie koni (ATRAKCJE, GODZINY, ZDJĘCIA)
  1/9
  przejdź do galerii

  ©fot. Mariusz Walszczak, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice

  Dziś dzień otwarty na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice, w ramach obchodów Dnia Otwartego Samorządu. Podczas spaceru po obiekcie wrocławianie będą mogli zobaczyć miejsca, których na co dzień nie widują, zajrzeć do stajni czy też ujeżdżalni, wziąć udział w zajęciach jogi, zobaczyć pokaz zaklinania koni, czy też posłuchać o ponadstuletniej historii hipodromu.
  Warto przed zwiedzaniem toru odświeżyć umysł i wziąć udział w zajęciach jogi na świeżym powietrzu. Rozpoczną się o godzinie 9.20, należy przynieść własną matę do ćwiczeń. Joga wiąże się z jeździectwem, bo dżokeje często ją ćwiczą dla większej sprawności fizycznej i psychicznej.

  Dla tych, którzy nigdy nie widzieli pokazu zaklinania koni nic straconego. – Koń waży jakieś 500-600 kilogramów, natomiast jego mózg zaledwie 500 gramów.
  Dlaczego więc siłować się z całym ciałem, zamiast postawić na naturalne metody bazujące na zrozumieniu psychiki zwierzęcia? – wyjaśnia Dyrektor Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych – Partynice Jerzy Sawka.

  Ciekawscy dowiedzą się, jak wygląda ujeżdżalnia, co to jest kanat, czy konie zawsze ścigają się w tę samą stronę, a dzieci na własne oczy przekonają się co jadają konie, jak o nie dbać i bezpiecznie się z nimi obchodzić. Spotkają się z Hawajką, niebieskookim kucykiem oraz z Damarem – filmowym koniem Bohuna z Ogniem i mieczem Jerzego Hoffmana. Poza tym liczne atrakcje towarzyszące: zajęcia plastyczne, przejażdżki na kucykach.

  Impreza rozpocznie się dziś o godz. 10, potrwa do godziny 14. Wstęp jest bezpłatny.

  A już jutro na Partynicach V Piknik Olimpijski. W programie pokazy wielu dyscyplin, tańce, zamki dmuchane, strzelnica, tyrolka, motory Harley Davidson, bańki mydlane i wiele innych.

  Czytaj więcej: Już w niedzielę na Partynicach V Piknik Olimpijski. Znamy szczegóły (ZDJĘCIA)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama