Polska - Rosja: Mateusz Bieniek najlepszym graczem zwycięskiego dla Polaków meczu Ligi Światowej

Press Focus/ Foto Olimpik / X-news / AS
Polska - Rosja - Liga Światowa 28.05.2015
Polska - Rosja - Liga Światowa 28.05.2015 Fot. Karolina Misztal / Polska Press
Mateusz Bieniek w meczu Polska - Rosja zadebiutował w kadrze narodowej i został MVP spotkania. Polacy pokonali Rosjan 3:0. Dzisiaj drugi pojedynek Polaków z Rosjanami w Ergo Arenie. Mecz Polska - Rosja zaczyna się o godz. 20:15. Gdzie oglądać Polska - Rosja w TV? Spotkanie zobaczymy w Polsat Sport i Polsat Sport News.

Mecz Polska - Rosja nie mógł być lepszy dla Polaków. Podopieczni Stephane'a Antigi pewnie wygrali w trzech setach z mistrzami olimpijskimi. Wszystko stało się w 87 minut.

Pierwszy set rozpoczął się od zdecydowanego ataku Polaków, co szybko dało bezpieczną przewagę 8:4, a nawet 16:11. Tak zostało do końca seta, którego Polacy wygrali zdecydowani 25:16. Drugi set Rosjanie rozpoczęli od dwupunktowej przewagi, ale Polacy szybko zmienili sytuację i już do pierwszej przerwy technicznej prowadzili prowadzili trzema punktami. Przewagi Polacy nie oddali do końca drugiego seta, jaki wygrali 25:17. W trzecim secie Polacy wciąż grali koncertowo, a Rosjanie nie mogli znaleźć na nas sposobu. Trzeciego seta reprezentacja Polaki wygrała wynikiem 25:20 i w ten sposób zakończyło się pierwsze spotkanie Polska - Rosja w Ergo Arenie. Drugie już dziś. Trzymamy kciuki za kolejny świetny wynik Polaków.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Polska - Rosja

Zawodnikiem meczu został debiutujący w kadrze Mateusz Bieniek. - Jest za wcześniej, żeby mówić miejscu o Bieńka w pierwszym składzie. On trenuje dopiero miesiąc z kadrą, ale zagrał dzisiaj, ponieważ prezentuje naprawdę dobrą dyspozycję. Doświadczenie jest ważne, ale dzisiaj zdecydowała dyspozycja dnia. Jest to doskonały sposób aby zmotywować resztę drużyny do dalszej ciężkiej pracy - mówił na konferencji prasowej po meczu Stephane Antiga - trener reprezentacji Polski.

Źródło: Press Focus/X-news

Trener Antiga jest zadowolony z wyniku meczu i z postawy całej drużyny - Do gry wybrałem dzisiaj zawodników, którzy byli w najlepszej dyspozycji. Jestem usatysfakcjonowany postawą nowych graczy, którzy znieśli presję i pokazali bardzo dobre nastawienie na boisku. Jestem zadowolony z wielu elementów technicznych w naszej grze, ale są tez takie, nad którymi musimy popracować. Zrobiliśmy tylko jeden błąd w ataku i z tego jestem wyjątkowo zadowolony - komentował spotkanie na konferencji prasowej.

ZOBACZ POLSKA - ROSJA - GDZIE OGLĄDAĆ MECZ LIGI ŚWIATOWEJ W TV 29.05.2015

Szkoleniowiec "Zbornej" Andriej Woronkow po meczu winę za porażkę zwalał na przebudowę drużyny. - W tym meczu zawiedliśmy przede wszystkim w ataku. Mamy jeszcze wiele do poprawy jeśli chodzi o zgranie z rozgrywającymi. Mieliśmy kilka dobrych momentów, jednak było to za mało na wygranie choćby seta - stwierdził trener Rosjan.

Źródło: Foto Olimpik/x-news

Polska - Rosja 3:0 (25:16, 25:17, 25:20)
Polska: Bartosz Kurek, Andrzej Wrona, Grzegorz Łomacz, Michał Kubiak, Mateusz Mika, Mateusz Bieniek, Paweł Zatorski (L) – Marcin Możdżonek, Jakub Jarosz
Trener: Stephane Antiga
II trener: Philippe Blain

Rosja: Denis Biriukov, Sergey Savin, Andrey Ashchev, Alexander Butko, Alexander Abrosimov, Maxim Mikhaylov, Alexey Obmochaev (L) – Evgeny Sivozhelez, Igor Kolodynsky, Aleksander Markin, Pavel Moroz
Trener: Andrey Voronkov
II trener: Yury Bulychev

Sędziowie: Fabrizio Saltalippi (ITA), Aziz Yener (TUR)