Wielka dotacja dla naszych szkół!

  Wielka dotacja dla naszych szkół!

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Mamy 400 tys. euro na wyjazdy uczniów
  Powiat głogowski uzyskał dofinansowanie w wysokości ponad 204 tys. euro na przeprowadzenie cyklów czterotygodniowych praktyk na terenie Niemiec dla 134 uczniów. Cykl zostanie podzielony na dwa lata. Na możliwość wyjazdu będą mogli liczyć uczniowie pięciu placówek: Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych, Technikum nr 6 oraz Zespołu Szkół Politechnicznych.

  - Partnerem naszego projektu jest Stowarzyszenie Kształcenia Zawodowego Eberswalde e. V. Uczniowie zostaną zakwaterowani w Bad Freienwalde - mówi starosta głogowski Jarosław Dudkowiak. - Praktyki będą realizowane w placówce kształcenia zawodowego lub u pracodawców w Bad Freienwalde, Eberswalde oraz Oderberg.

  To jednak nie wszystkie pieniądze, jakie trafią na organizacje praktyk dla uczniów. Dwie placówki samodzielnie wniosły o dotacje na własne projekty i również je otrzymały. Mowa o zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych, który na praktyki w Niemczech dla 32 uczniów pozyskał ponad 80 tys. zł oraz Zespole Szkół Politechnicznych, do którego trafi ponad 117,5 tys. na wyjazd 64 uczniów do Sewilli.

  - Praktyki planowane są dla 32 informatyków oraz 32 elektryków. Program będzie bardzo ciekawy i wykraczający poza ramówkę obowiązującą w Polsce. Informatycy będą na przykład tworzyć podczas praktyk aplikacje na smartfony - mówi Paweł Korzeń, dyrektor ZSP.

  Wyjazd na takie praktyki będzie nie tylko okazją do zdobycia bardzo przydatnych doświadczeń, ale też swojego rodzaju nagrodą dla najlepszych uczniów. To oni będą bowiem mieli największą szansę na wyjazd. Przy zgłoszeniach będą bowiem brane pod uwagę wyniki w nauce, frekwencja, ocena z zachowania oraz wyniki testu ze znajomości języka angielskiego lub niemieckiego.

  Łączna suma wszystkich dotacji, które na cele wyjazdów trafią do naszych szkół wynosi ponad 402 tysiące euro.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama