Ważne
  Dolny Śląsk ma prawie najdroższe paliwo w Polsce

  Dolny Śląsk ma prawie najdroższe paliwo w Polsce

  Tomasz Targański

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  5,50 zł - wg analityków tyle będzie kosztował litr paliwa (Pb 95) podczas wakacji

  5,50 zł - wg analityków tyle będzie kosztował litr paliwa (Pb 95) podczas wakacji ©Mikołaj Nowacki

  Ceny paliwa na Dolnym Śląsku są jednymi z najwyższych w kraju. Ale okazuje się, że będzie gorzej.
  5,50 zł - wg analityków tyle będzie kosztował litr paliwa (Pb 95) podczas wakacji

  5,50 zł - wg analityków tyle będzie kosztował litr paliwa (Pb 95) podczas wakacji ©Mikołaj Nowacki

  Dolnośląscy kierowcy nie mają wielu powodów do zadowolenia. Powodem są oczywiście szybujące w górę ceny paliw. Co prawda, w całym kraju są one wysokie, ale w naszym województwie - zaraz po Poznaniu - najwyższe ze wszystkich! Tak wynika z raportu wrocławskiego portalu e-petrol.pl zajmującego się badaniem rynku paliw w Polsce. Co gorsza, ceny na stacjach będą dalej rosły...

  Jak wynika z raportu, obecnie średnio za litr benzyny 95 Dolnoślązak musi zapłacić 5,12 zł. Województwem o najniższych cenach średnich jest łódzkie, gdzie się płaci 5,01 zł za litr benzyny.
  U nas bardzo drogi jest także gaz LPG (2,62 zł za litr), w tym przypadku wyprzedził nas tylko Szczecin (2,69 zł za litr).

  - Dolny Śląsk nigdy nie był rekordzistą, jeśli chodzi o wysokość cen paliw. Obecna sytuacja jest niecodzienna, dlatego zaskoczenie dolnośląskich kierowców jest większe - mówi Jakub Bogucki, analityk rynku paliw z e-petrol.pl.

  Co więc spowodowało, że jazda po naszym województwie jest wyjątkowo droga? To wypadkowa wielu czynników. Tradycyjnie ceny paliw są niższe na wschodzie kraju, a kierowcy z województw zachodnich zwykle płacą więcej. Do tego dochodzi kwestia słabej logistyki.

  - Na Dolnym Śląsku jest mniej baz paliwa niż w innych województwach. Cysterny zaopatrzeniowe muszą więc pokonywać większe dystanse, co dodatkowo wpływa na cenę za litr - tłumaczy Bogucki.

  Kolejnym powodem, dla którego cierpią dolnośląscy kierowcy, jest polityka koncernów paliwowych. Każdy z nich samodzielnie kształtuje swoją politykę cenową. - Zasada jest prosta: jeśli większość stacji podnosi ceny, to mało kto odstaje od tego - podsumowuje Bogucki.

  Jednym z najlepszych sposobów, by tankować taniej, jest odwiedzanie stacji przymarketowych. Mają one zwykle wyższe obroty niż inne, dlatego mogą sobie pozwolić na obniżenie ceny nawet o 10 groszy na litrze.

  Niestety, paliwo będzie dalej drożeć. - Nie należy się spodziewać, że w następnych tygodniach na stacji zapłacimy mniej. Sądzę, że to, co się dzieje z cenami paliw na Dolnym Śląsku, to zapowiedź podwyżek, które obejmą niedługo cały kraj - przewiduje Bogucki.

  5,50 zł - wg analityków tyle będzie kosztował litr paliwa (Pb 95) podczas wakacjiDo jakiego poziomu mogą wzrosnąć ceny? Według prognoz będzie to maksymalnie 5,14 zł za litr Pb95, 5,09 zł za ON i 5,39 zł za Pb98. Najgorzej pod tym względem będzie w wakacje. To okres żniw dla stacji. Według niektórych szacunków, w lipcu i sierpniu ceny Pb95 i oleju mogą sięgnąć 5,40 zł, a na niektórych stacjach nawet 5,50 zł za litr!

  Jednak wyższa cena paliwa nie idzie w parze z jakością - tak wynika z opublikowanego w ubiegłym tygodniu raportu Urzędu Kontroli Konkurencji i Konsumentów. Według UOKiK prawie 3,5 proc. przebadanych w 2010 roku próbek benzyny i oleju napędowego nie spełniało norm jakościowych. Największe odstępstwa stwierdzono m.in. w województwach: łódzkim, opolskim i wielkopolskim.

  Tankując na stacji benzynowej, nie zdajemy sobie również sprawy, że cena samego paliwa, to mniej niż połowa kwoty, którą zostawiamy przy kasie. Dlaczego paliwo jest więc tak drogie? Odpowiedź jest prosta - za sprawą podatków, akcyzy i innych opłat. Cena litra benzyny Pb 95 składa się z: ceny za samo paliwo (od 40 do 45 proc), marży na stacji benzynowej (od 3 do 4 proc.), akcyzy (od 30 do 33 proc.), podatku VAT (od 18 do 19 proc.) oraz opłaty drogowej (2 proc.). Gdyby nie wszystkie podatki i dodatkowe opłaty dla państwa, przy obecnych cenach litr paliwa kosztowałby średnio 2,30 zł.

  Sprawdź gdzie jest najtaniej

  We Wrocławiu potwierdza się zasada, że najtańsze są przymarketowe stacje benzynowe. Najmniej zapłacimy w Bielanach Wrocławskich na stacji przy Auchan litr Pb 95 kosztuje 4,98 zł. Tanio jest także na stacji przy Tesco przy ul. Długiej (5,02 zł za litr). Najdrożej zaś tankuje się na stacji Orlen przy ul. Grabiszyńskiej (5,12 zł za Pb 95) oraz BP przy ul. Legnickiej (5,12 zł).

  A jak jest w innych miejscowościach?

  Jelenia Góra, Statoil, ul. Sudecka: Pb 95 - 5,09 zł , LPG - 2, 97 zł;
  Lubań, Orlen,: Pb 95 - 5,05 zł, LPG -2,47 zł;
  Zgorzelec, Orlen , ul. Słowiańska: Pb - 5,02 zł, LPG - 2, 64 zł;
  Legnica, Statoil, ul. Gwarna: Pb 95 - 5,19, LPG - 2,57;
  Lubin, Shell, ul. I. Paderewskiego: Pb 95 - 5,12, LPG - 2,58;
  Głogów, Statoil, al. Wolności Pb 95 - 5,09, LPG - 2,60;
  Wałbrzych, Shell, ul. Kolejowa: Pb 95 - 5,15 zł, LPG - 2,69 zł; Orlen, ul. Noworudzka: Pb 95 - 5,19 zł, LPG - 2,69 zł.
  Bolesławiec , Statolil, ul. Kościuszki: Pb 95 - 5, 19 zł, LPG - 2, 89 zł.

  Czytaj także

   Komentarze (18)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie WSSE

   Bogdan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 10

   Bogdan Walczak Wałbrzych dnia 24.03.2011 r.
   Ul. Basztowa 7/13
   58-316 Wałbrzych
   w imieniu niżej wymienionych osób
   Premier Donald Tusk

   Prosimy o pomoc , podjęcie zdecydowanych...rozwiń całość

   Bogdan Walczak Wałbrzych dnia 24.03.2011 r.
   Ul. Basztowa 7/13
   58-316 Wałbrzych
   w imieniu niżej wymienionych osób
   Premier Donald Tusk

   Prosimy o pomoc , podjęcie zdecydowanych działań

   i zgłaszamy protest i nie zgadzamy się na powiększania strefy ekonomicznej kosztem terenów położonych na terenie miasta Wałbrzycha .

   My jako mieszkańcy i wyborcy tego nie widzimy sensu istnienia strefy ekonomicznej i jej poszerzania
   kosztem naruszenia interesu gminy Wałbrzych a tym samym kosztem mieszkańców miasta Wałbrzycha

   i nie zgadzamy się z Uchwałą podjęta przez radnych miasta Wałbrzycha nr IX/53/11 z dnia 11.03.2011 r.

   oraz wnosimy o nie wydawania Rozporządzenia zgodnego z treścią Uchwały Rady Miasta Wałbrzycha w tej poszerzenia Wałbrzyskiej specjalnej Strefy Ekonomicznej o tereny określone w tej uchwałe a stanowiące własność spółki z o.o. pod nazwą : „ INWEST-Park-Development”.

   Przesłaliśmy już Panu Premierowi pisma w sprawie oprotestowania faktu poszerzenia specjalnej strefy ekonomicznej kosztem dobra i życia mieszkańców.

   Przypominamy iż ;
   - jako pokrzywdzeni w wyniku faktu utworzenia i ciągłego rozszerzania Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej kosztem mieszkańców miasta Wałbrzycha , Polaków oraz przedsiębiorców
   ( utraty dochodów gminy Wałbrzych , utraty dochodów Skarbu Państwa , wydatki na przygotowanie terenów pod strefę itp.)

   złożyliśmy do Wojewody Dolnośląskiego

   WNIOSEK O UCHYLENIE UCHWAŁY RADY MIASTA WAŁBRZYCHA nr IX/53/11 Rady Miasta Wałbrzycha z dnia 11.03.2011 r. w sprawie zgody na objęcie nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Wałbrzych statusem Wałbrzyskiej specjalnej Strefy Ekonomicznej ‘ INVEST-PARK-„ Podstrefa Wałbrzych o następującej treści :


   „(…) WNIOSEK
   O UCHYLENIE UCHWAŁY RADY MIASTA WAŁBRZYCHA nr IX/53/11 Rady Miasta Wałbrzycha z dnia 11.03.2011 r. w sprawie zgody na objęcie nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Wałbrzych statusem wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej „ INVEST-PARK-„ Podstrefa Wałbrzych

   W imieniu swoim oraz podpisanych mieszkańców miasta Wałbrzycha
   składamy
   O UCHYLENIE UCHWAŁY RADY MIASTA WAŁBRZYCHA nr IX/53/11 Rady Miasta Wałbrzycha z dnia 11.03.2011 r. w sprawie zgody na objęcie nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Wałbrzych statusem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „ INVEST-PARK-„ Podstrefa Wałbrzych


   Uzasadnienie :

   1.Uchwała została przygotowana i podjęta z naruszeniem prawa obowiązującego w Polsce i Unii Europejskiej.
   2.W Uchwale nie określono wyraźnie i dokładnie że jest to teren prywatny o pow. 25,5298 ha - spółki z ograniczona odpowiedzialnością pod nazwą „ INWEST-Park-Development” do której Gmina Wałbrzych przystąpiła jako udziałowiec.
   3.W Uchwale nie podano na warunków na jakich prezydent Piotr Kruczkowski oddał poza przetargiem teren o pow. 25,5298 ha , terminu i cenę ( czy to by aport , czy darowizna ewentualnie cena za jaka przekazano te tereny )

   Nie podano celowości zamierzenia przekazania terenów o pow. 25,5298 ha spółce prawa handlowego o której mowa w pkt. II oraz nie podano wyceny oddanego mienia
   4.Nie ostały wyliczone straty finansowe jakie ponieśli Wałbrzyszanie w wyniku oddania poza przetargiem prywatnej spółce terenów o pow. 25, 5298 ha , tym bardziej od 2003 roku Gmina Wałbrzych miała informację iż zostanie to objęte strefa ekonomiczną i zgodnie z planem – Dlaczego Gminę Wałbrzych pozbawiono możliwości bezpośredniej sprzedaży terenów 25, 5298 ha inwestorowi.?
   5. Nie zostały określone straty finansowe jakie poniosą Wałbrzyszanie w obecnej sytuacji miasta Wałbrzycha i jego mieszkańców a mianowicie utrata wpłat z tytułu podatku od nieruchomości za teren o pow. 25, 5298 ha .
   6. Uchwała działa na szkodę mieszkańców miasta Wałbrzycha i narusza Konstytucję RP- sprawiedliwość społeczną .
   7. Z jednej strony rada Miasta obciążą mieszkańców konsekwencjami z tytułu złej sytuacji finansowej Gminy Wałbrzych:
   -zaciąganie kredytów na zadania nie wynikające z zadań statutowych Gminy Wałbrzych
   Np. Zamek Książ , Strefa Ekonomiczna , WZWiK , Plac Teatralny , budowa wielkiego
   basenu z Hotelem , Stara Kopalnia
   - spłata kary 11 milionów wraz z odsetkami przez Gminę Wałbrzych na rzecz ANR
   - oddaje kompetencje do zadłużania Gminy Wałbrzych jednostkom podległym Gminie Wałbrzych
   - zakupienie za kwotę 5,5 miliona zł przez Gminę Wałbrzych budynku od ZUS-u w Wałbrzychu

   a z drugiej strony

   - likwiduje bonifikaty w wysokości 99 % Wałbrzyszanom którzy składają wniosek do Spółdzielni Mieszkaniowych „ Podzamcze” , „ Piaskowa Góra „, innych spółdzielni w związku z ustanowieniem na rzecz członków spółdzielni odrębnej własności lokali lub z przeniesieniem na członków spółdzielni własności lokali lub domów jednorodzinnych oraz współużytkowników wieczystych użytkujących nieruchomość wraz ze spółdzielnią mieszkaniową ,

   - likwiduje się bonifikaty w wysokości 99 % w wyniku od opłaty w wyniku przekształcenia prawa wieczystego w prawo własności nieruchomości ( Uchwała nr LIII/454/10 z dnia 24.06.2010 r.)

   - nie chce uznać i wypłacić odszkodowania wobec pokrzywdzonych w wyniku decyzji administracyjnych funkcjonariuszy publicznych Gminy Wałbrzych lokatorów mieszkań zakładowych ZUG WAMAG SA w Wałbrzychu

   - obciąża remontami mieszkań stanowiący własność Gminy Wałbrzych rodziny wielodzietne , osoby niepełnosprawne i rodziny ubogie

   - Gmina Wałbrzych nie wsparła stowarzyszenia które chciało stworzyć Zakład Aktywizacji Zawodowej , czy utworzenia ośrodka rehabilitacji i rewalidacji
   8. Grupa 34 lokatorów mieszkań zakładowych ZUG WAMAG SA w Wałbrzychu i ludzie dobrej woli nie wyrażają zgody się z tym aby Gmina Wałbrzych nie odpowiadała za błędy swoich funkcjonariuszy –którzy rozdają gdzie chcą i jak chcą i komu chcą mienie nie należące do nich a stanowiące własność gminy Wałbrzych a kosztami swych działań obciążają wyborców a do tego jeszcze okradają rodziny z mieszkań i przekazują swoim znajomym .

   9. Gmina Wałbrzych ma za zadanie wykonywać zadania statutowe Gminy Wałbrzych i dbać
   o dobro mieszkańców a nie Skarbu Państwa .

   10. Uchwała dyskryminuje Wałbrzyszan , przedsiębiorców .

   11. Nie zgadzamy się na tworzenie strefy ekonomicznej kosztem i tak już biednego miasta Wałbrzycha i jego mieszkańców .WSSE planuje wybudować budynek biurowy o 5,5 tys. m2 dla swoich celów z licznym przeszkleniem z widokiem na zieleń. A mieszkańcy w dzielnicach starych w Wałbrzychu mieszkają w warunkach zagrażających ich życiu , zdrowiu i urągających godności ludzkie. Przykłady ; ul Garbarska 4/15 , ul. Mieroszowska 9/2 i wiele innych .
   Gmina nalicza mieszkańcom odsetki za zaległe czynsz od 1997 roku , Gmina nalicza mieszkańcom ubogim opłaty za usługi opiekuńcze i nie realizuje zadań wynikających z KC dot. wynajmu mieszkań.

   12. Nie zgadzamy się z tym na objęcie nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Wałbrzych statusem Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej ‘ INVEST-PARK-„ Podstrefa Wałbrzych które tylko naraża na straty mieszkańców miasta Wałbrzycha , nie zostały wyliczone straty z tego tytułu .

   13. Wnosimy sprzeciw co do treści tej Uchwały do Premiera Donalda Tuska , Wojewody Dolnośląskiego .

   14. Nie zostały wskazane źródła pokrycia finansowego w wyniku wejścia przedmiotowej decyzji a takich źródeł pokrycia skutków pokrycia przedmiotowej Uchwały.

   15. Uchwała narusza prawa równości wobec prawa , bowiem od nas wnioskodawców Inicjatywy Obywatelskiej , jaką przygotowujemy w sprawie naprawienia szkód wobec 34 lokatorów mieszkań zakładowych mieszkań zakładowych ZUG WAMAG SA w Wałbrzychu przez Gminę Wałbrzych wymaga się uzasadnienia oraz wskazania źródeł pokrycia skutków finansowych wprowadzenia przedstawianej Uchwały .

   Prezydent Piotr Kruczkowski powinien po 0,5 ha powierzchni przekazać pokrzywdzonym 35 lokatorów mieszkań zakładowych mieszkań zakładowych ZUG WAMAG SA w Wałbrzychu przez Gminę Wałbrzych
   - zamiast do spółki prawa handlowego
   a 35 lokatorów mieszkań zakładowych mieszkań zakładowych ZUG WAMAG SA w Wałbrzychu przez Gminę Wałbrzych przekazałoby przedmiotowe działki za odpłatnością do strefy ekonomicznej
   - i również zostałyby utworzone miejsca pracy ale krzywdy którym winni są funkcjonariusze publiczni wobec Wałbrzyszan zostałyby naprawione zgodnie z Konstytucją RP.

   Otrzymują :
   1. Adresat
   2. Premier Donald Tusk
   3. Wojewoda Dolnośląski
   4. Telewizja „ DAMI”
   5. Telewizja „ TWOJA”
   6. Media
   7.a/a (…).”

   Okazuje się Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna , której właścicielem jest między innym Skarb Państwa ,
   ma takie kompetencje iż nie podlega nikomu a nawet Premierowi Rządu Polskiego ,Ministrowi Skarbu Państwa , Ministrowi finansów , wymiarowi sprawiedliwości.

   Zarząd WSSE”Incest-Park” sam siebie kontroluje z w zakresie udzielania zezwoleń , te kompetencje oddał zarządowi między innym panu Greberowi Minister Gospodarki .

   WSSE obejmuje swoim zasięgiem 40 poddstref i który Urząd Skarbowy kontroluje podatki zwolnienia od podatków ?

   Jaki WUS skontroluje taki podmiot , który oddział państwowej Inspekcji Pracy , który oddział
   Sanepidu , jaki oddział NIK-u , jaki Powiatowy Inspektor nadzoru skontroluje taki podmiot ?

   Okazuje się że WSSE może również wydawać warunki zabudowy , może wydawać pozwolenia na budowę.

   Pan Piotr Kruczkowski , który pełni następujące funkcje :

   - Prezydent miasta Wałbrzycha zgodnie z Uchwałą Rady Miasta z 2008 r. może oddawać , zbywać , majątek jak tylko chce , może przystępować do spółek jakie chce
   - jest wspólnikiem WSSE – UNWEST –PARK
   -jest członkiem rady nadzorczej WSSE – UNWEST –PARK
   - przystąpił jako udziałowiec do spółki z o.o. pod nazwą ‘ INWESTMENT– Park –Developmnet”
   razem z Wałbrzyską Specjalną Strefa Ekonomiczną „IWEST-PARKK”.

   Kto skontroluje zarząd WSSE „ INWETS_PARK” , wygląda na to że są silniejszy od premiera Donalda Tuska i Rządu Polskiego .

   To pokazuje że Wałbrzyszanie zostali pozbawieni praw obywatelskich i równości wobec prawa

   A potwierdzeniem pozbawienia praw obywatelskich i równości wobec prawa Wałbrzyszan jest:

   - wypowiedź iw wywiadzie Telewizji „ Twoja” pani Agnieszka Kołacz Leszczyńska Przewodniczącej Rady Miasta Wałbrzycha
   - iż e podjęcie Uchwały Rady Miasta Wałbrzycha nr IX/53/11 Rady Miasta Wałbrzycha z dnia 11.03.2011 r. w sprawie zgody na objęcie nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Wałbrzych statusem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „ INVEST-PARK-„ Podstrefa Wałbrzych było tylko formalnością a oni jako radni nie maja na to wpływu ,
   - wypowiedź pani Renaty Wierzbickiej – Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Miasta Wałbrzycha do grupy mieszkańców w siedzibie Wspólnoty samorządu mieszkańców iż ona
   nic nie może , i to nie są jej kompetencje.

   Wystąpiliśmy do Prezydenta miasta Wałbrzycha Piotra Kruczkowskiego z dwoma wnioskami o udzielenie informacji publicznej o następującej treści :

   Wniosek 1 :

   „DANE WNIOSKODAWCA
   Genowefa Kruszewska ul. Wrocławska 49/6 58-309 Wałbrzych
   Bogdan Walczak ul. Basztowa 7/13 58-316 Wałbrzych

   w imieniu niżej wymienionych osób
   w imieniu osób podpisanych niżej :
   PREZYDENT MIASTA WAŁBRZYCHA
   Na podstawie
   - art. 2 ust.2. , art. 3.1 . art.4.ust. 1 pkt 5 , art. 5 ust. 2. , art. 12 ust. 2., art. 23 Ustawy o dostępie do informacji publicznej ( Dz. U. z 2002 r. Nr 153 , poz.12710 - i art.61 ust.2 Konstytucji RP
   Składamy
   WNIOSEK
   O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
   w następującym zakresie:
   1)Szczegółowego wykazu terenów położonych na terenie całego miasta Wałbrzycha z określeniem: ;numerów dziełek , obrębami , pow. , dzielnice , właścicieli gruntów - objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej z określeniem dokładnej nazwy podstrefy .
   2) Uchwały Rady Miasta Wałbrzycha na podstawie których zostały poszczególne tereny objęte statusem specjalnej strefy ekonomicznej zgodnie z wykazane określonym w punkcie 1 wniosku
   od 1 dnia działalności do 2011 roku.
   3) Czy firma „ Prodak” jest również zaliczona do podmiotów gospodarczych objętym statusem specjalnej strefy ekonomicznej ? Jaki teren jest objęty specjalna strefa ekonomiczną?
   4) Na jakiej podstawie firma Poland Investments 7 spółka z o.o. przy ul. Wyszyńskiego 1 w Wałbrzychu ( dawna Huta Karol ) stanowi listę przedsiębiorców w WSSE –INWEST-PARK ?
   Jaki teren związany z tą firmą należy do WSSE .
   Właścicielem tej firmy jest Andrzej Płonka i Krypel Krzysztof . Andrzej Płonka jest związany również z nieruchomościami , kopalniami i firmą „ KOPEX” która jest właścicielem następcy prawnego firmy ZUG WAMAG SA w Wałbrzychu .

   5) Jaka powierzchnia ogółem , położona na terenie miasta Wałbrzycha , z podziałem na poszczególnych właścicieli , została objęta statusem specjalnej strefy ekonomicznej z dokładnym określeniem nazwy strefy i podstrefy ?

   6)Jak zostały przygotowanie wszystkie tereny zanim zostały objęte statusem strefy ekonomicznej ?

   7) Ile Gmina Wałbrzych w poszczególnych latach ,od 1990 roku do nadal ,wydała z własnych i pozyskiwanych środków na uzbrojenie terenów , objętych statusem strefy ekonomicznej /

   8) Ile Gmina Wałbrzych wydała z własnych i pozyskanych środków na uzbrojenie terenów , przekazanych poza przetargiem na rzecz Inwestment-Park – Development spółka z o.o. ?

   SPOSÓB I FORMA UDOSTĘPNIENIA INFORMACJI:
   dostęp do przeglądania informacji w urzędzie * kserokopia * X
   FORMA PRZEKAZANIA INFORMACJI:
   ٱ Przesłanie informacji pocztą pod adres :
   Genowefa Kruszewska ul. Wrocławska 49/6 58-309 Wałbrzych Bogdan Walczak ul. Basztowa 7/13 58-316 Wałbrzych

   Wałbrzych dnia 24.03.2011 r. ........................................................
   Miejscowość, data podpis wnioskodawcy „
   2 wniosek :

   „DANE WNIOSKODAWCA
   Genowefa Kruszewska ul. Wrocławska 49/6 58-309 Wałbrzych
   Bogdan Walczak ul. Basztowa 7/13 58-316 Wałbrzych

   w imieniu niżej wymienionych osób
   w imieniu osób podpisanych niżej :
   PREZYDENT MIASTA WAŁBRZYCHA
   Na podstawie
   - art. 2 ust.2. , art. 3.1 . art.4.ust. 1 pkt 5 , art. 5 ust. 2. , art. 12 ust. 2., art. 23 Ustawy o dostępie do informacji publicznej ( Dz. U. z 2002 r. Nr 153 , poz.12710 - i art.61 ust.2 Konstytucji RP
   Składamy
   WNIOSEK
   O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
   w następującym zakresie:
   1)
   Podstawy prawnej sposobu zapłaty ,termin zapłaty wysokości wpłaty z tytułu przeniesienia własności działek stanowiących własność Gminy Wałbrzych na rzecz spółki z o.o. w Wałbrzychu o nazwie „ INWEST – PARK- DEVELOPMENT ,położonych na terenie Wałbrzycha ,Obręb nr 24 Poniatów o numerach :określonych w załączniku nr 1 do Uchwały Nr IX/53/11 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 11.03.2011 r.( suma powierzchni ogółem 25,5298 ha).

   2)
   Podstawy prawnej sposobu zapłaty , , termin zapłaty wysokości wpłaty z tytułu przeniesienia własności działek stanowiących własność gminy Wałbrzych na rzecz spółki z o.o. w Wałbrzychu o nazwie „ INWEST – PARK- DEVELOPMENT ,położonych na terenie Wałbrzycha ,które zostały następnie sprzedane spółce z o.o. o nazwie Euroflame .
   Wnosimy o dokładne określenie nr działek , obręb i powierzchnię.
   Właścicielem tej spółki jest między innymi pan Wiesław Kołakowski ul. Kwiatowa 29 Wałbrzych związany z Porcelaną „ Wałbrzych” , Żwirownią –Olszyny ,

   3) Podstawy prawnej sposobu zapłaty , termin zapłaty wysokości wpłaty z tytułu przeniesienia własności działek stanowiących własność Gminy Wałbrzych na rzecz spółki z o.o. w Wałbrzychu o nazwie „ INWEST – PARK- DEVELOPMENT ,położonych na terenie Wałbrzycha ,w dzielnicy Poniatów w rejonie ulic Orkana –Beskidzka-Sosnowa , w obrębie Piaskowa Góra .
   Działki te o numerach jak niżej zostały przeznaczone do sprzedaży w drodze drugiego ustnego
   nieograniczone na sprzedaż niezabudowanych uzbrojonych nieruchomości gruntowych w Wałbrzychu , dzielnica Poniatów w dniu 3.11.2009 r.
   o numerach :
   360/2,360/3.360/4.360/5,360/6,360/13,360/22,360/23,360/25,360/26,360/27,360/28,360/29,360/31,
   360/32,360/33,360/34,360/35,360/37,360/39,360/40,360/48,360/49,360/50,360/51.

   4) Podstawy prawnej sposobu zapłaty , termin zapłaty wysokości wpłaty z tytułu przeniesienia własności działek stanowiących własność gminy Wałbrzych na rzecz spółki z o.o. w Wałbrzychu o nazwie „ INWEST – PARK- DEVELOPMENT ,położonych na terenie Wałbrzycha ,które zostały następnie sprzedane spółce z o.o. o nazwie Opalex z/s ul. Orkana 20/4 Wałbrzych
   Wnosimy o dokładne określenie nr działek , obręb i powierzchnię.
   Właścicielem tej spółki są Anna i Witold Seńczuk . Pan Witold Seńczuk to znana osoba w Wałbrzychu
   5) Podstawy prawnej sposobu zapłaty , termin zapłaty wysokości wpłaty z tytułu przeniesienia własności działek stanowiących własność gminy Wałbrzych na rzecz spółki z o.o. w Wałbrzychu o nazwie „ INWEST – PARK- DEVELOPMENT ,położonych na terenie Wałbrzycha ,które zostały następnie sprzedane spółce z o.o. o nazwie Przedsiębiorstwo Savpol .
   Wnosimy o dokładne określenie nr działek , obręb i powierzchnię.

   SPOSÓB I FORMA UDOSTĘPNIENIA INFORMACJI:
   dostęp do przeglądania informacji w urzędzie * kserokopia * X
   FORMA PRZEKAZANIA INFORMACJI:
   ٱ Przesłanie informacji pocztą pod adres :
   Genowefa Kruszewska ul. Wrocławska 49/6 58-309 Wałbrzych Bogdan Walczak ul. Basztowa 7/13 58-316 Wałbrzych
   Wałbrzych dnia 24.03.2011 r. ........................................................
   Miejscowość, data podpis wnioskodawcy „

   Prezydent Piotr Kruczkowski łamie prawa obywateli do informacji publicznej w przypadku :
   -Utworzenia i przystąpienia Gminy Wałbrzych do spółki z o.o. pod nazwą Wałbrzyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z 1996 r. oraz utraty udziałów w spółce z 60 % do 20 %
   w dniu 15.01.1997 r.
   - przejęcia przez Wałbrzyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z 1996 r. za darmo mieszkań zakładowych od ZUG WAMAG SA w Wałbrzychu w 1997 r. z naruszeniem praw lokatorów
   - Utworzenia i przystąpienia Gminy Wałbrzych do spółki z o.o. pod nazwą Wałbrzyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z 2002 r.
   - przejęcia przez Wałbrzyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z 2002 r. czy 2003 r. za darmo mieszkań zakładowych od ZUG WAMAG SA w Wałbrzychu w 1997 r. z naruszeniem praw lokatorów
   - Utworzenia i przystąpienia Gminy Wałbrzych do spółki z o.o. pod nazwą Wałbrzyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z 2003 r.
   - całej dokumentacji związanej utworzeniem 2 spółek o tej samej nazwie Wałbrzyskie Towarzystwo Budownictwa Społeczno
   - oświadczenia Gminy Wałbrzych z 1997 roku o rezygnacji z przejęcia za darmo 756 mieszkań zakładowych od ZUG WAMAG SA w Wałbrzychu .
   I tylko po to aby naruszenie prawa przez funkcjonariuszy publicznych związanych z Gmina Wałbrzych przedawniły się .
   Dlatego wnosimy aby Pan Premier udostępnił nam informacje o których wystąpiliśmy do Piotra Kruczkowskiego , bowiem znając metody działania i traktowania mieszkańców miasta Wałbrzycha przez prezydenta
   -my nie otrzymamy pełnej informacji na temat wałbrzyskiej specjalnej strefy ekonomicznej .   Otrzymują :
   1.Adresat
   2. Rzecznik Praw Obywatelskich w Warszawie
   3. Minister Gospodarki – Waldemar Pawlak
   4. Telewizja „ TWOJA”
   5.a/a   1. Bogdan Walczak
   2. Genowefa Kruszewska
   3. Jan Woźniak
   4. Tadeusz Flis
   5. Janina Obarewicz
   6. Kazimierz Sobczyk
   7. Witold Szmigowski
   8. Henryk Lencki
   9. Zdzisław Szczepankiewicz
   10. Radziemski Włodzimierz
   11. Henryk Okroy
   12. Roman Broda
   13. Jan Ziemski
   14. Barbara Antos
   15. Stefan Cieślewicz
   16. Jaworska Mirosława
   17. Anna Wasung
   18. Stanisław Humeniuk
   19. Danuta Kądziołka
   20. Anna Wasung
   21. Edward Mościcki
   22. Stanisław Dudek
   23. Józef Gromadzki
   24. Ryszarda Janeczko
   25. Bronisław Mądry
   26. Jan Matwiejczuk
   27. Jerzy Drzazga
   28. Maria Kulka
   29. Marian Kołodziej
   30. Krystyna Grzelak
   30. Joanna Żmijewska
   31. Krystyna Sucharzewska
   33. Janusz Sosnowski
   34. Jan Żurawski
   35. Grażyna Durkalec
   36. Janina Jurkiewicz
   37. Hanna Marczyk
   38. Ryszard Dudek
   39. Halina Kogut
   40. Paulina Buchwald
   41. Piotr Kmieć
   42. Barbara Młyńczak
   43. Renata Morenko
   44. Regina Krajewska
   45. Zbigniew Antos
   46. Stanisław Szmeruk   .
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie WSSE

   Bogdan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 35

   Bogdan Walczak Wałbrzych dnia 24.03.2011 r.
   Ul. Basztowa 7/13
   58-316 Wałbrzych
   w imieniu niżej wymienionych osób
   Premier Donald Tusk

   Prosimy o pomoc , podjęcie zdecydowanych...rozwiń całość

   Bogdan Walczak Wałbrzych dnia 24.03.2011 r.
   Ul. Basztowa 7/13
   58-316 Wałbrzych
   w imieniu niżej wymienionych osób
   Premier Donald Tusk

   Prosimy o pomoc , podjęcie zdecydowanych działań

   i zgłaszamy protest i nie zgadzamy się na powiększania strefy ekonomicznej kosztem terenów położonych na terenie miasta Wałbrzycha .

   My jako mieszkańcy i wyborcy tego nie widzimy sensu istnienia strefy ekonomicznej i jej poszerzania
   kosztem naruszenia interesu gminy Wałbrzych a tym samym kosztem mieszkańców miasta Wałbrzycha

   i nie zgadzamy się z Uchwałą podjęta przez radnych miasta Wałbrzycha nr IX/53/11 z dnia 11.03.2011 r.

   oraz wnosimy o nie wydawania Rozporządzenia zgodnego z treścią Uchwały Rady Miasta Wałbrzycha w tej poszerzenia Wałbrzyskiej specjalnej Strefy Ekonomicznej o tereny określone w tej uchwałe a stanowiące własność spółki z o.o. pod nazwą : „ INWEST-Park-Development”.

   Przesłaliśmy już Panu Premierowi pisma w sprawie oprotestowania faktu poszerzenia specjalnej strefy ekonomicznej kosztem dobra i życia mieszkańców.

   Przypominamy iż ;
   - jako pokrzywdzeni w wyniku faktu utworzenia i ciągłego rozszerzania Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej kosztem mieszkańców miasta Wałbrzycha , Polaków oraz przedsiębiorców
   ( utraty dochodów gminy Wałbrzych , utraty dochodów Skarbu Państwa , wydatki na przygotowanie terenów pod strefę itp.)

   złożyliśmy do Wojewody Dolnośląskiego

   WNIOSEK O UCHYLENIE UCHWAŁY RADY MIASTA WAŁBRZYCHA nr IX/53/11 Rady Miasta Wałbrzycha z dnia 11.03.2011 r. w sprawie zgody na objęcie nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Wałbrzych statusem Wałbrzyskiej specjalnej Strefy Ekonomicznej ‘ INVEST-PARK-„ Podstrefa Wałbrzych o następującej treści :


   „(…) WNIOSEK
   O UCHYLENIE UCHWAŁY RADY MIASTA WAŁBRZYCHA nr IX/53/11 Rady Miasta Wałbrzycha z dnia 11.03.2011 r. w sprawie zgody na objęcie nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Wałbrzych statusem wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej „ INVEST-PARK-„ Podstrefa Wałbrzych

   W imieniu swoim oraz podpisanych mieszkańców miasta Wałbrzycha
   składamy
   O UCHYLENIE UCHWAŁY RADY MIASTA WAŁBRZYCHA nr IX/53/11 Rady Miasta Wałbrzycha z dnia 11.03.2011 r. w sprawie zgody na objęcie nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Wałbrzych statusem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „ INVEST-PARK-„ Podstrefa Wałbrzych


   Uzasadnienie :

   1.Uchwała została przygotowana i podjęta z naruszeniem prawa obowiązującego w Polsce i Unii Europejskiej.
   2.W Uchwale nie określono wyraźnie i dokładnie że jest to teren prywatny o pow. 25,5298 ha - spółki z ograniczona odpowiedzialnością pod nazwą „ INWEST-Park-Development” do której Gmina Wałbrzych przystąpiła jako udziałowiec.
   3.W Uchwale nie podano na warunków na jakich prezydent Piotr Kruczkowski oddał poza przetargiem teren o pow. 25,5298 ha , terminu i cenę ( czy to by aport , czy darowizna ewentualnie cena za jaka przekazano te tereny )

   Nie podano celowości zamierzenia przekazania terenów o pow. 25,5298 ha spółce prawa handlowego o której mowa w pkt. II oraz nie podano wyceny oddanego mienia
   4.Nie ostały wyliczone straty finansowe jakie ponieśli Wałbrzyszanie w wyniku oddania poza przetargiem prywatnej spółce terenów o pow. 25, 5298 ha , tym bardziej od 2003 roku Gmina Wałbrzych miała informację iż zostanie to objęte strefa ekonomiczną i zgodnie z planem – Dlaczego Gminę Wałbrzych pozbawiono możliwości bezpośredniej sprzedaży terenów 25, 5298 ha inwestorowi.?
   5. Nie zostały określone straty finansowe jakie poniosą Wałbrzyszanie w obecnej sytuacji miasta Wałbrzycha i jego mieszkańców a mianowicie utrata wpłat z tytułu podatku od nieruchomości za teren o pow. 25, 5298 ha .
   6. Uchwała działa na szkodę mieszkańców miasta Wałbrzycha i narusza Konstytucję RP- sprawiedliwość społeczną .
   7. Z jednej strony rada Miasta obciążą mieszkańców konsekwencjami z tytułu złej sytuacji finansowej Gminy Wałbrzych:
   -zaciąganie kredytów na zadania nie wynikające z zadań statutowych Gminy Wałbrzych
   Np. Zamek Książ , Strefa Ekonomiczna , WZWiK , Plac Teatralny , budowa wielkiego
   basenu z Hotelem , Stara Kopalnia
   - spłata kary 11 milionów wraz z odsetkami przez Gminę Wałbrzych na rzecz ANR
   - oddaje kompetencje do zadłużania Gminy Wałbrzych jednostkom podległym Gminie Wałbrzych
   - zakupienie za kwotę 5,5 miliona zł przez Gminę Wałbrzych budynku od ZUS-u w Wałbrzychu

   a z drugiej strony

   - likwiduje bonifikaty w wysokości 99 % Wałbrzyszanom którzy składają wniosek do Spółdzielni Mieszkaniowych „ Podzamcze” , „ Piaskowa Góra „, innych spółdzielni w związku z ustanowieniem na rzecz członków spółdzielni odrębnej własności lokali lub z przeniesieniem na członków spółdzielni własności lokali lub domów jednorodzinnych oraz współużytkowników wieczystych użytkujących nieruchomość wraz ze spółdzielnią mieszkaniową ,

   - likwiduje się bonifikaty w wysokości 99 % w wyniku od opłaty w wyniku przekształcenia prawa wieczystego w prawo własności nieruchomości ( Uchwała nr LIII/454/10 z dnia 24.06.2010 r.)

   - nie chce uznać i wypłacić odszkodowania wobec pokrzywdzonych w wyniku decyzji administracyjnych funkcjonariuszy publicznych Gminy Wałbrzych lokatorów mieszkań zakładowych ZUG WAMAG SA w Wałbrzychu

   - obciąża remontami mieszkań stanowiący własność Gminy Wałbrzych rodziny wielodzietne , osoby niepełnosprawne i rodziny ubogie

   - Gmina Wałbrzych nie wsparła stowarzyszenia które chciało stworzyć Zakład Aktywizacji Zawodowej , czy utworzenia ośrodka rehabilitacji i rewalidacji
   8. Grupa 34 lokatorów mieszkań zakładowych ZUG WAMAG SA w Wałbrzychu i ludzie dobrej woli nie wyrażają zgody się z tym aby Gmina Wałbrzych nie odpowiadała za błędy swoich funkcjonariuszy –którzy rozdają gdzie chcą i jak chcą i komu chcą mienie nie należące do nich a stanowiące własność gminy Wałbrzych a kosztami swych działań obciążają wyborców a do tego jeszcze okradają rodziny z mieszkań i przekazują swoim znajomym .

   9. Gmina Wałbrzych ma za zadanie wykonywać zadania statutowe Gminy Wałbrzych i dbać
   o dobro mieszkańców a nie Skarbu Państwa .

   10. Uchwała dyskryminuje Wałbrzyszan , przedsiębiorców .

   11. Nie zgadzamy się na tworzenie strefy ekonomicznej kosztem i tak już biednego miasta Wałbrzycha i jego mieszkańców .WSSE planuje wybudować budynek biurowy o 5,5 tys. m2 dla swoich celów z licznym przeszkleniem z widokiem na zieleń. A mieszkańcy w dzielnicach starych w Wałbrzychu mieszkają w warunkach zagrażających ich życiu , zdrowiu i urągających godności ludzkie. Przykłady ; ul Garbarska 4/15 , ul. Mieroszowska 9/2 i wiele innych .
   Gmina nalicza mieszkańcom odsetki za zaległe czynsz od 1997 roku , Gmina nalicza mieszkańcom ubogim opłaty za usługi opiekuńcze i nie realizuje zadań wynikających z KC dot. wynajmu mieszkań.

   12. Nie zgadzamy się z tym na objęcie nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Wałbrzych statusem Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej ‘ INVEST-PARK-„ Podstrefa Wałbrzych które tylko naraża na straty mieszkańców miasta Wałbrzycha , nie zostały wyliczone straty z tego tytułu .

   13. Wnosimy sprzeciw co do treści tej Uchwały do Premiera Donalda Tuska , Wojewody Dolnośląskiego .

   14. Nie zostały wskazane źródła pokrycia finansowego w wyniku wejścia przedmiotowej decyzji a takich źródeł pokrycia skutków pokrycia przedmiotowej Uchwały.

   15. Uchwała narusza prawa równości wobec prawa , bowiem od nas wnioskodawców Inicjatywy Obywatelskiej , jaką przygotowujemy w sprawie naprawienia szkód wobec 34 lokatorów mieszkań zakładowych mieszkań zakładowych ZUG WAMAG SA w Wałbrzychu przez Gminę Wałbrzych wymaga się uzasadnienia oraz wskazania źródeł pokrycia skutków finansowych wprowadzenia przedstawianej Uchwały .

   Prezydent Piotr Kruczkowski powinien po 0,5 ha powierzchni przekazać pokrzywdzonym 35 lokatorów mieszkań zakładowych mieszkań zakładowych ZUG WAMAG SA w Wałbrzychu przez Gminę Wałbrzych
   - zamiast do spółki prawa handlowego
   a 35 lokatorów mieszkań zakładowych mieszkań zakładowych ZUG WAMAG SA w Wałbrzychu przez Gminę Wałbrzych przekazałoby przedmiotowe działki za odpłatnością do strefy ekonomicznej
   - i również zostałyby utworzone miejsca pracy ale krzywdy którym winni są funkcjonariusze publiczni wobec Wałbrzyszan zostałyby naprawione zgodnie z Konstytucją RP.

   Otrzymują :
   1. Adresat
   2. Premier Donald Tusk
   3. Wojewoda Dolnośląski
   4. Telewizja „ DAMI”
   5. Telewizja „ TWOJA”
   6. Media
   7.a/a (…).”

   Okazuje się Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna , której właścicielem jest między innym Skarb Państwa ,
   ma takie kompetencje iż nie podlega nikomu a nawet Premierowi Rządu Polskiego ,Ministrowi Skarbu Państwa , Ministrowi finansów , wymiarowi sprawiedliwości.

   Zarząd WSSE”Incest-Park” sam siebie kontroluje z w zakresie udzielania zezwoleń , te kompetencje oddał zarządowi między innym panu Greberowi Minister Gospodarki .

   WSSE obejmuje swoim zasięgiem 40 poddstref i który Urząd Skarbowy kontroluje podatki zwolnienia od podatków ?

   Jaki WUS skontroluje taki podmiot , który oddział państwowej Inspekcji Pracy , który oddział
   Sanepidu , jaki oddział NIK-u , jaki Powiatowy Inspektor nadzoru skontroluje taki podmiot ?

   Okazuje się że WSSE może również wydawać warunki zabudowy , może wydawać pozwolenia na budowę.

   Pan Piotr Kruczkowski , który pełni następujące funkcje :

   - Prezydent miasta Wałbrzycha zgodnie z Uchwałą Rady Miasta z 2008 r. może oddawać , zbywać , majątek jak tylko chce , może przystępować do spółek jakie chce
   - jest wspólnikiem WSSE – UNWEST –PARK
   -jest członkiem rady nadzorczej WSSE – UNWEST –PARK
   - przystąpił jako udziałowiec do spółki z o.o. pod nazwą ‘ INWESTMENT– Park –Developmnet”
   razem z Wałbrzyską Specjalną Strefa Ekonomiczną „IWEST-PARKK”.

   Kto skontroluje zarząd WSSE „ INWETS_PARK” , wygląda na to że są silniejszy od premiera Donalda Tuska i Rządu Polskiego .

   To pokazuje że Wałbrzyszanie zostali pozbawieni praw obywatelskich i równości wobec prawa

   A potwierdzeniem pozbawienia praw obywatelskich i równości wobec prawa Wałbrzyszan jest:

   - wypowiedź iw wywiadzie Telewizji „ Twoja” pani Agnieszka Kołacz Leszczyńska Przewodniczącej Rady Miasta Wałbrzycha
   - iż e podjęcie Uchwały Rady Miasta Wałbrzycha nr IX/53/11 Rady Miasta Wałbrzycha z dnia 11.03.2011 r. w sprawie zgody na objęcie nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Wałbrzych statusem Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „ INVEST-PARK-„ Podstrefa Wałbrzych było tylko formalnością a oni jako radni nie maja na to wpływu ,
   - wypowiedź pani Renaty Wierzbickiej – Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Miasta Wałbrzycha do grupy mieszkańców w siedzibie Wspólnoty samorządu mieszkańców iż ona
   nic nie może , i to nie są jej kompetencje.

   Wystąpiliśmy do Prezydenta miasta Wałbrzycha Piotra Kruczkowskiego z dwoma wnioskami o udzielenie informacji publicznej o następującej treści :

   Wniosek 1 :

   „DANE WNIOSKODAWCA
   Genowefa Kruszewska ul. Wrocławska 49/6 58-309 Wałbrzych
   Bogdan Walczak ul. Basztowa 7/13 58-316 Wałbrzych

   w imieniu niżej wymienionych osób
   w imieniu osób podpisanych niżej :
   PREZYDENT MIASTA WAŁBRZYCHA
   Na podstawie
   - art. 2 ust.2. , art. 3.1 . art.4.ust. 1 pkt 5 , art. 5 ust. 2. , art. 12 ust. 2., art. 23 Ustawy o dostępie do informacji publicznej ( Dz. U. z 2002 r. Nr 153 , poz.12710 - i art.61 ust.2 Konstytucji RP
   Składamy
   WNIOSEK
   O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
   w następującym zakresie:
   1)Szczegółowego wykazu terenów położonych na terenie całego miasta Wałbrzycha z określeniem: ;numerów dziełek , obrębami , pow. , dzielnice , właścicieli gruntów - objętych statusem specjalnej strefy ekonomicznej z określeniem dokładnej nazwy podstrefy .
   2) Uchwały Rady Miasta Wałbrzycha na podstawie których zostały poszczególne tereny objęte statusem specjalnej strefy ekonomicznej zgodnie z wykazane określonym w punkcie 1 wniosku
   od 1 dnia działalności do 2011 roku.
   3) Czy firma „ Prodak” jest również zaliczona do podmiotów gospodarczych objętym statusem specjalnej strefy ekonomicznej ? Jaki teren jest objęty specjalna strefa ekonomiczną?
   4) Na jakiej podstawie firma Poland Investments 7 spółka z o.o. przy ul. Wyszyńskiego 1 w Wałbrzychu ( dawna Huta Karol ) stanowi listę przedsiębiorców w WSSE –INWEST-PARK ?
   Jaki teren związany z tą firmą należy do WSSE .
   Właścicielem tej firmy jest Andrzej Płonka i Krypel Krzysztof . Andrzej Płonka jest związany również z nieruchomościami , kopalniami i firmą „ KOPEX” która jest właścicielem następcy prawnego firmy ZUG WAMAG SA w Wałbrzychu .

   5) Jaka powierzchnia ogółem , położona na terenie miasta Wałbrzycha , z podziałem na poszczególnych właścicieli , została objęta statusem specjalnej strefy ekonomicznej z dokładnym określeniem nazwy strefy i podstrefy ?

   6)Jak zostały przygotowanie wszystkie tereny zanim zostały objęte statusem strefy ekonomicznej ?

   7) Ile Gmina Wałbrzych w poszczególnych latach ,od 1990 roku do nadal ,wydała z własnych i pozyskiwanych środków na uzbrojenie terenów , objętych statusem strefy ekonomicznej /

   8) Ile Gmina Wałbrzych wydała z własnych i pozyskanych środków na uzbrojenie terenów , przekazanych poza przetargiem na rzecz Inwestment-Park – Development spółka z o.o. ?

   SPOSÓB I FORMA UDOSTĘPNIENIA INFORMACJI:
   dostęp do przeglądania informacji w urzędzie * kserokopia * X
   FORMA PRZEKAZANIA INFORMACJI:
   ٱ Przesłanie informacji pocztą pod adres :
   Genowefa Kruszewska ul. Wrocławska 49/6 58-309 Wałbrzych Bogdan Walczak ul. Basztowa 7/13 58-316 Wałbrzych

   Wałbrzych dnia 24.03.2011 r. ........................................................
   Miejscowość, data podpis wnioskodawcy „
   2 wniosek :

   „DANE WNIOSKODAWCA
   Genowefa Kruszewska ul. Wrocławska 49/6 58-309 Wałbrzych
   Bogdan Walczak ul. Basztowa 7/13 58-316 Wałbrzych

   w imieniu niżej wymienionych osób
   w imieniu osób podpisanych niżej :
   PREZYDENT MIASTA WAŁBRZYCHA
   Na podstawie
   - art. 2 ust.2. , art. 3.1 . art.4.ust. 1 pkt 5 , art. 5 ust. 2. , art. 12 ust. 2., art. 23 Ustawy o dostępie do informacji publicznej ( Dz. U. z 2002 r. Nr 153 , poz.12710 - i art.61 ust.2 Konstytucji RP
   Składamy
   WNIOSEK
   O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ
   w następującym zakresie:
   1)
   Podstawy prawnej sposobu zapłaty ,termin zapłaty wysokości wpłaty z tytułu przeniesienia własności działek stanowiących własność Gminy Wałbrzych na rzecz spółki z o.o. w Wałbrzychu o nazwie „ INWEST – PARK- DEVELOPMENT ,położonych na terenie Wałbrzycha ,Obręb nr 24 Poniatów o numerach :określonych w załączniku nr 1 do Uchwały Nr IX/53/11 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 11.03.2011 r.( suma powierzchni ogółem 25,5298 ha).

   2)
   Podstawy prawnej sposobu zapłaty , , termin zapłaty wysokości wpłaty z tytułu przeniesienia własności działek stanowiących własność gminy Wałbrzych na rzecz spółki z o.o. w Wałbrzychu o nazwie „ INWEST – PARK- DEVELOPMENT ,położonych na terenie Wałbrzycha ,które zostały następnie sprzedane spółce z o.o. o nazwie Euroflame .
   Wnosimy o dokładne określenie nr działek , obręb i powierzchnię.
   Właścicielem tej spółki jest między innymi pan Wiesław Kołakowski ul. Kwiatowa 29 Wałbrzych związany z Porcelaną „ Wałbrzych” , Żwirownią –Olszyny ,

   3) Podstawy prawnej sposobu zapłaty , termin zapłaty wysokości wpłaty z tytułu przeniesienia własności działek stanowiących własność Gminy Wałbrzych na rzecz spółki z o.o. w Wałbrzychu o nazwie „ INWEST – PARK- DEVELOPMENT ,położonych na terenie Wałbrzycha ,w dzielnicy Poniatów w rejonie ulic Orkana –Beskidzka-Sosnowa , w obrębie Piaskowa Góra .
   Działki te o numerach jak niżej zostały przeznaczone do sprzedaży w drodze drugiego ustnego
   nieograniczone na sprzedaż niezabudowanych uzbrojonych nieruchomości gruntowych w Wałbrzychu , dzielnica Poniatów w dniu 3.11.2009 r.
   o numerach :
   360/2,360/3.360/4.360/5,360/6,360/13,360/22,360/23,360/25,360/26,360/27,360/28,360/29,360/31,
   360/32,360/33,360/34,360/35,360/37,360/39,360/40,360/48,360/49,360/50,360/51.

   4) Podstawy prawnej sposobu zapłaty , termin zapłaty wysokości wpłaty z tytułu przeniesienia własności działek stanowiących własność gminy Wałbrzych na rzecz spółki z o.o. w Wałbrzychu o nazwie „ INWEST – PARK- DEVELOPMENT ,położonych na terenie Wałbrzycha ,które zostały następnie sprzedane spółce z o.o. o nazwie Opalex z/s ul. Orkana 20/4 Wałbrzych
   Wnosimy o dokładne określenie nr działek , obręb i powierzchnię.
   Właścicielem tej spółki są Anna i Witold Seńczuk . Pan Witold Seńczuk to znana osoba w Wałbrzychu
   5) Podstawy prawnej sposobu zapłaty , termin zapłaty wysokości wpłaty z tytułu przeniesienia własności działek stanowiących własność gminy Wałbrzych na rzecz spółki z o.o. w Wałbrzychu o nazwie „ INWEST – PARK- DEVELOPMENT ,położonych na terenie Wałbrzycha ,które zostały następnie sprzedane spółce z o.o. o nazwie Przedsiębiorstwo Savpol .
   Wnosimy o dokładne określenie nr działek , obręb i powierzchnię.

   SPOSÓB I FORMA UDOSTĘPNIENIA INFORMACJI:
   dostęp do przeglądania informacji w urzędzie * kserokopia * X
   FORMA PRZEKAZANIA INFORMACJI:
   ٱ Przesłanie informacji pocztą pod adres :
   Genowefa Kruszewska ul. Wrocławska 49/6 58-309 Wałbrzych Bogdan Walczak ul. Basztowa 7/13 58-316 Wałbrzych
   Wałbrzych dnia 24.03.2011 r. ........................................................
   Miejscowość, data podpis wnioskodawcy „

   Prezydent Piotr Kruczkowski łamie prawa obywateli do informacji publicznej w przypadku :
   -Utworzenia i przystąpienia Gminy Wałbrzych do spółki z o.o. pod nazwą Wałbrzyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z 1996 r. oraz utraty udziałów w spółce z 60 % do 20 %
   w dniu 15.01.1997 r.
   - przejęcia przez Wałbrzyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z 1996 r. za darmo mieszkań zakładowych od ZUG WAMAG SA w Wałbrzychu w 1997 r. z naruszeniem praw lokatorów
   - Utworzenia i przystąpienia Gminy Wałbrzych do spółki z o.o. pod nazwą Wałbrzyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z 2002 r.
   - przejęcia przez Wałbrzyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z 2002 r. czy 2003 r. za darmo mieszkań zakładowych od ZUG WAMAG SA w Wałbrzychu w 1997 r. z naruszeniem praw lokatorów
   - Utworzenia i przystąpienia Gminy Wałbrzych do spółki z o.o. pod nazwą Wałbrzyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego z 2003 r.
   - całej dokumentacji związanej utworzeniem 2 spółek o tej samej nazwie Wałbrzyskie Towarzystwo Budownictwa Społeczno
   - oświadczenia Gminy Wałbrzych z 1997 roku o rezygnacji z przejęcia za darmo 756 mieszkań zakładowych od ZUG WAMAG SA w Wałbrzychu .
   I tylko po to aby naruszenie prawa przez funkcjonariuszy publicznych związanych z Gmina Wałbrzych przedawniły się .
   Dlatego wnosimy aby Pan Premier udostępnił nam informacje o których wystąpiliśmy do Piotra Kruczkowskiego , bowiem znając metody działania i traktowania mieszkańców miasta Wałbrzycha przez prezydenta
   -my nie otrzymamy pełnej informacji na temat wałbrzyskiej specjalnej strefy ekonomicznej .   Otrzymują :
   1.Adresat
   2. Rzecznik Praw Obywatelskich w Warszawie
   3. Minister Gospodarki – Waldemar Pawlak
   4. Telewizja „ TWOJA”
   5.a/a   1. Bogdan Walczak
   2. Genowefa Kruszewska
   3. Jan Woźniak
   4. Tadeusz Flis
   5. Janina Obarewicz
   6. Kazimierz Sobczyk
   7. Witold Szmigowski
   8. Henryk Lencki
   9. Zdzisław Szczepankiewicz
   10. Radziemski Włodzimierz
   11. Henryk Okroy
   12. Roman Broda
   13. Jan Ziemski
   14. Barbara Antos
   15. Stefan Cieślewicz
   16. Jaworska Mirosława
   17. Anna Wasung
   18. Stanisław Humeniuk
   19. Danuta Kądziołka
   20. Anna Wasung
   21. Edward Mościcki
   22. Stanisław Dudek
   23. Józef Gromadzki
   24. Ryszarda Janeczko
   25. Bronisław Mądry
   26. Jan Matwiejczuk
   27. Jerzy Drzazga
   28. Maria Kulka
   29. Marian Kołodziej
   30. Krystyna Grzelak
   30. Joanna Żmijewska
   31. Krystyna Sucharzewska
   33. Janusz Sosnowski
   34. Jan Żurawski
   35. Grażyna Durkalec
   36. Janina Jurkiewicz
   37. Hanna Marczyk
   38. Ryszard Dudek
   39. Halina Kogut
   40. Paulina Buchwald
   41. Piotr Kmieć
   42. Barbara Młyńczak
   43. Renata Morenko
   44. Regina Krajewska
   45. Zbigniew Antos
   46. Stanisław Szmeruk   .
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Polska w ogniu

   antypatriota (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 10

   U mnie verva za 5,29 na stacji Orlen. Nie długo dojdzie jeszcze żywność droga. Dopiero się zaczną kradzieże i paserstwa. Polska w ogniu

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ceny

   day (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 23

   przynajmiej to jedno macie naj. Ale jest jeszcze coś co macie naj: złodzieja zdrojewskiego, największego cymbała, on kazał budować bloki na terenach zalewowych

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   statoil

   nick (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 5

   na statoil przy strzegomskim - ul Braniborska wczoraj 1 litr Pb95 - 5,25zł/l takze chyba duzo drozej niz wasze najdrozsze stacje

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wroclaw

   Dzikus (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 33

   We wroclawiu na Orlenie i Statoilu przy Dmowskiego Pb95 = 5,19, ON = 5,14

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   JORDANOW śLĄSKI

   868 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 38

   Tnz. na kórej w Jordanowie? Na tej NIEZRZESZONEJ czy na ORLENIE ??

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   4,96

   drajwer (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 14

   za 95 na stacji w jordanowie slaskim

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ceny paliw

   J23 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 25 / 19

   To jest zmowa cenowa i zysk za wszelką cenę, a nie inne przyczyny.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ceny

   kierowca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 27

   Na stacji BP przy hotelu Wrocław cena benzyny 95 wynosi 5,19.Szerokiej drogi

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo