Policjant z Dolnego Śląska najlepszy w międzynarodowych...

  Policjant z Dolnego Śląska najlepszy w międzynarodowych zawodach strzeleckich

  WSK

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Policjant z Dolnego Śląska najlepszy w międzynarodowych zawodach strzeleckich
  1/6
  przejdź do galerii

  ©fot. Policja

  St. asp. Rafał Sokołowski z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zwyciężył w Międzynarodowych Zawodach Strzeleckich w czeskim Hradec Kralove. Startował w kategorii karabinu dowolnego i był bezkonkurencyjny. Ustanowił swój rekord życiowy zdobywając 592 pkt na 600 możliwych, a dzięki temu będzie mógł startować w finale Mistrzostw Polski.
  Zawody były organizowane w Hradec Kralove przez policyjny klub sportowy „Trebeś”. Wśród ponad 50 zawodników z różnych krajów najlepszy w kategorii karabin dowolny KDW60 był jaworski policjant, st. asp. Rafał Sokołowski.

  Policjant z Jawora pasjonuje się strzelectwem sportowym od 12 lat i odnosi liczne sukcesy w tej dyscyplinie. Zwyciężał w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej.

  – W roku 2011 drużynowo zdobył tytuł Mistrza Polski w konkurencji Pistolet Wojskowy Glock 17, podczas Centralnych Zawodów Strzeleckich Klubów Żołnierzy Rezerwy LOK w Bydgoszczy.
  Reprezentował również Polskę w karabinie dowolnym w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Hradec Kralove w Czechach. W 2014 roku jako reprezentant policji dolnośląskiej wziął udział w XVII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „Snajper 2014” pozostawiając w pokonanym polu zawodników z 20 krajów z całego świata. Rafał startował także w konkurencjach dla instruktorów strzelań, gdzie nie miał sobie równych, wygrywając nawet z instruktorami takich formacji jak GROM, ABW, SPAP czy BOR. W tym roku Policjant z Jawora zdobył I klasę mistrzowską w karabinie KDW 60L uprawniającą do startów w Finale Mistrzostw Polski – relacjonuje asp. Wojciech Jabłoński z dolnośląskiej policji.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mistrz

   prok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Gratulacje!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama