Kinga Duda już błyszczy. Zwłaszcza na tle innych "pierwszych...

  Kinga Duda już błyszczy. Zwłaszcza na tle innych "pierwszych córek" [ZDJĘCIA]

  Maria Mazurek

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Kinga Duda już błyszczy. Zwłaszcza na tle innych "pierwszych córek" [ZDJĘCIA]
  1/22
  przejdź do galerii

  ©Grzegorz Jakubowski

  Kiedy córka Andrzeja Dudy była dzieckiem, dorośli pytali ją: Kinga, a kim Ty będziesz, jak dorośniesz? Mała Kinga Duda, dziś studentka prawa, odpowiadała zawsze tak samo: będę Sądem Najwyższym. Na razie życie przydzieliło jej inną rolę, której nie mogła zaplanować: "pierwszej córki".
  WIDEO: "Elokwentna i aktywna na zajęciach". Koledzy ze studiów chwalą Kingę Dudę

  Źródło: TVN24, X-news

  Córka, która pomogła
  I z tą rolą, choć na razie jest córką prezydenta elekta, nieźle sobie radzi.
  Przynajmniej tak mówią specjaliści od public relations. - Kinga Duda na pewno miała wpływ na wynik wyborczy ojca - nie ma wątpliwości dr Wojciech Jabłoński, specjalista od marketingu politycznego z Uniwersytetu Warszawskiego. - Nie musiała nawet wiele robić, po prostu zaprezentowała się jako skromna, świeża młoda kobieta, lojalna nie tyle wobec partii ojca, ale jego samego.

  I mimo że niektóre media wciskały jej w usta wypowiedzi z fałszywego konta w serwisie społecznościowym, nie dała się sprowokować. Pokazała dużą klasę i na pewno pomogła ojcu - ocenia dr Jabłoński. Podobnego zdania jest prof. Wiesław Godzic, medioznawca i socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego. - Duda z rodziną wybrali amerykański styl kampanii, który się sprawdził. Kinga Duda była przekonująca, naturalna, nie peszył ją blask reflektorów.

  I na szczęście niewiele się odzywała. "Na szczęście", bo gdyby zabierała głos częściej, byłaby posądzona o celebrytyzm - stwierdza prof. Godzic. Medioznawca zwraca też uwagę, że dziewczyna zapunktowała już samym wyglądem. - Kiedyś Kuba Wojewódzki powiedział: "Nam, pięknym, jest w życiu łatwiej". I trudno się z nim nie zgodzić - kwituje.

  Nauka i imprezy

  Rezultat jest taki, że 19-letnia studentka prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim z dnia na dzień stała się jedną z "najgorętszych" twarzy w Polsce.

  Mimo że przecież niewiele o niej wiadomo. Zaledwie tyle, że mieszka w Krakowie, wybierając studia poszła w ślady ojca, a "większość jej znajomych nie głosuje na Prawo i Sprawiedliwość", jak przyznała na spotkaniu z internautami, kiedy po raz pierwszy pokazała się publicznie z ojcem. Wiemy też, że śpiewała podczas szkolnego przedstawienia, choć nie jest już wiedzą powszechną, że sama to przedstawienie wyreżyserowała i napisała większość piosenek.

  Siostra prezydenta elekta, Anna Duda, zdradza nieco więcej szczegółów z życia bratanicy. - Jest bardzo pracowita, sumienna, dobrze zorganizowana. Zawsze miała świadectwa z czerwonym paskiem, znakomicie szła jej nauka języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego. A z drugiej strony, prowadzi dość bujne życie towarzyskie, chodzi na imprezy jak większość nastolatek, ma wielu znajomych - opowiada.

  Obie kobiety dzieli niewiele więcej niż dziesięć lat, mają więc z sobą przyjacielski kontakt. I często rozmawiają. - Brak młodzieńczego buntu jest u nas chyba cechą rodzinną. Kinga ma świetny kontakt z rodzicami. Pewnie dlatego, że dają jej tyle swobody, że nie czuje pokusy nieposłuszeństwa. Andrzej i Agata ufają córce, a ona tego zaufania nie chce nadwyrężać - mówi Anna Duda.

  Kinga jest zresztą typem "córeczki tatusia". Od dziecka wyjeżdżali z Dudą sami na narty (żona Dudy nie uprawia tego sportu). Nawet w ostatnich latach, gdy polityk nie miał już tyle czasu, a Kinga nieco się usamodzielniła, kultywowali tę tradycję.
  Będzie Kasia Tusk II?

  Prof. Wiesław Godzic przyznaje, że Kinga Duda wie, jak obchodzić się z kamerą, nie przeraża ją też publiczność. - Ale to dopiero celebryckie przedszkole. Pytanie, czy zechce wykorzystać swoje medialne pięć minut i pójść w ślady chociażby Kasi Tusk, która założyła modowego bloga? - zastanawia się medioznawca.

  Patrząc na jej stylizacje z kampanii, ma zadatki. - Ubiera się nieźle. Ładnie, porządnie, choć tak, żeby się nie wyróżniać - ocenia Monika "Osa" Jurczyk, stylistka. - Żakiety i koszule wprawdzie dodają jej powagi, ale przełamuje to ciekawą biżuterią. Ale to przede wszystkim śliczna dziewczyna z perfekcyjną, proporcjonalną figurą. Tak naprawdę mogłaby nosić dosłownie wszystko - kwituje stylistka.

  Ciocia 19-latki na pytanie o modowego bloga, stanowczo kręci jednak głową. - Kinga ma wyczucie stylu, ale nie ma takich aspiracji. Wiem na pewno, bo kiedyś rozmawiałyśmy na temat modowych blogów - opowiada.

  Błysk fleszy czy cień?

  Zdaniem dr. Jabłońskiego, Kinga Duda na tle innych "pierwszych córek" wypada znakomicie. - Ola Kwaśniewska była symbolem czerwonej, bananowej młodzieży, Maria Wałęsa - upijania się i epatowania w klubach żywą gotówką, choć już nie żywym intelektem. Kasia Tusk nie jest wiarygodna, bo prezentuje ciuchy, na które normalnych ludzi w jej wieku nie stać, a o wizerunku dzieci Komorowskiego trudno cokolwiek powiedzieć, bo jest żaden - punktuje dr Jabłoński. - Na ich tle Kinga jest skromna, autentyczna, budząca sympatię - ocenia.

  Tyle że dziewczyna, jeśli wierzyć jej ciotce, nie będzie teraz występować publicznie. - Odmawia tym, którzy chcą przeprowadzić z nią wywiad. Nie pcha się na siłę w blask fleszy. Włączyła się w kampanię dlatego, że chciała pomóc ojcu, a nie dlatego, że miała parcie na szkło. Teraz będzie wolała usunąć się w cień - kwituje ciocia dziewczyny.

  Czytaj także

   Komentarze (218)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kijowsko stefan bandera

   kilcholm (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   Karzdemu ak 47 torby pelne granaty ckm wodka bimbru i huj go wie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   husarz

   jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   Karzdemu obywatelowi ak 47 wprowadzic kare smierci dlav gwalcicieli dzieci

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ataam

   kurwa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

   Dla karzdego kslasznikow

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kluszyn 1610

   husarz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Kiedys byli wodzowie walczyli z przewarzajacym wrogiem teraz liczy sie kasa 2 3 dni ipo nas reszta ucieknie

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   162o chocim

   husarz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   Hetman powiedzial jlu turkow jest szablami ich policzymy.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wodka

   mise5d.pl iuh (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   wiwat rzeczpospolita giń psi synu donaldinio

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ataman kutas

   huj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   morderstwa w latach 1939 - 1989 mase ciał nie wykopanych

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ataman

   kutas (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   morderstwa w latach 1939- 1989 pełno grobów ludzi w nieznanych miejcach

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   szkoda że masz takiego jca

   szpinak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 5

   Czy nie możesz wytłumaczyć tacie że łamie konstytucję.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   IYDSGH

   FSAD (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   MORDERSTWA W LATACH 1944 -1953 U MNIE W REJONIE POLEGŁ W 1963.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama