Wałbrzych: Dopiero po niedzieli poznamy los szkoły

  Wałbrzych: Dopiero po niedzieli poznamy los szkoły

  Artur Szałkowski

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W piątek do g. 15.30 dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych w Wałbrzychu miała dostarczyć staroście wałbrzyskiemu pisemne porozumienie. Dokument miał zakończyć trwający wiele miesięcy konflikt między pracownikami szkoły. W przypadku braku porozumienia, starosta Robert Ławski zagroził rozwiązaniem szkoły. Byłoby ono równoznaczne z podziałem placówki na szkołę podstawową i gimnazjum.
  - Zalakowana koperta z porozumieniem została dostarczona do siedziby władz powiatu wałbrzyskiego w piątek krótko przed godziną 15.30 - mówi Monika Bisek, rzeczniczka prasowa starosty wałbrzyskiego. - Dokument trafił do nas tuż przed zamknięciem urzędu. Dlatego na razie leży w sejfie i dopiero w poniedziałek rano zapozna się z nim starosta.

  Aby porozumienie kończące konflikt między pedagogami uzyskało akceptację starosty, musiało się pod nim podpisać co najmniej 60 procent pracowników placówki, w tym 2/3 członków rady pedagogicznej.
  W szkole pracuje 63 nauczycieli oraz 24 pracowników administracyjnych. Wcześniej fiaskiem zakończyły się próby pogodzenia zwaśnionych stron przez negocjatora, którego wynajęło starostwo.

  Do szkoły uczęszcza 263uczniów upośledzonych umysłowo - od stopnia lekkiego do głębokiego. Dojeżdżają z terenu całego powiatu wałbrzyskiego.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   rozwiązana

   xxx (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 31

   No i stało się... Zespół Szkół rozwiązano. "Dziękujemy" naszym koleżankom za to, że wystawiły na pośmiewisko naszą szkołę i że pozbawiły nas naprawdę świetnej pani dyrektor. Brak słów...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama