Sport

    Młodzież też ma swoje igrzyska

    Młodzież też ma swoje igrzyska

    Rafał Bajko

    Gazeta Wrocławska

    Gazeta Wrocławska

    Młodzieżowe Igrzyska Sportowe to cykl rozgrywek, w których weźmie udział kilkadziesiąt szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego Wrocławia
    Uczestnicy MIS spróbują swoich sił m.in. w korfballu

    Uczestnicy MIS spróbują swoich sił m.in. w korfballu ©Bartłomiej Wutke

    W tegorocznej edycji rywalizacja odbywać się będzie także w dyscyplinach światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017. W programie są między innymi piłka ręczna plażowa, bule, korfball, unihokej i przeciąganie liny.

    Zwycięzcy szkolnych eliminacji spotkają się w wielkim finale 23 czerwca na Polach Marsowych, gdzie spodziewanych jest blisko 3 tysiące młodych sportowców.

    Pierwsze eliminacje odbędą się w poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 46 przy ulicy Ścinawskiej 21. Organizatorami imprezy są: Wrocławski Komitet Organizacyjny Światowych Igrzysk Sportowych The World Games 2017, Departament Spraw Społecznych i Departament Edukacji Urzędu Miejskiego oraz Wrocławski Szkolny Związek Sportowy.


    Młodzieżowe Igrzyska Sportowe
    Terminarz imprez z wykazem gospodarzy i uczestników. Szkoły podstawowe - klasy od IV do VI: 25.05, godz. 9.30 SP 46 (gospodarz) - SP 18, SP 38, SP 51, SP 75, SP 95, SP 19, SP 37, SP 67, SP 71, SP 97 (uczestnicy). 26.05, godz. 9.30 SP 10 (g) - SP 8, SP 20, SP 39, SP 40, SP 44, SP 98, SP 53, SP 91, SP 84, SP 83, 29.05, godz. 9.30 SP 47 (g) - SP 43, SP 68, SP 109, SP 16 ,SP 61, SP 76, SP 30, SP 96, SP 17, SP 34, 2.06, godz. 9.30 SP 1 (g) - SP 9, SP 80, SP 85, SP 63, SP 64, SP 90, SP 99, SP 2, SP 72, SP 73, 8.06, godz. 9.30 SP 50 (g) - SP 12, SP 21, SP 58, SP 74, SP 107, SP 108, SP 36, SP 65, SP 93, SP 78, 17.06, godz. 9.30 SP 113(g) - SP 22, SP 24, SP 26, SP 27, SP 28, SP 25, SP 118, SP 82, SP 42.

    Szkoły podstawowe - klasy od I do III: 25.05, godz. 11.30 SP 46 (g) - SP 18, SP 38, SP 51, SP 75, SP 95, SP 19, SP 37, SP 67, SP 71, SP 97, 26.05, godz. 11.30 SP 10 (g) - SP 8, SP 20, SP 39, SP 40, SP 44, SP 98, SP 53, SP 91, SP 84, SP 83, 29.05, godz. 11.30 SP 47 (g) - SP 43, SP 68, SP 109, SP 16, SP 61, SP 76, SP 30, SP 96, SP 17, SP 34, 2.06, godz. 11.30 SP 1 (g) - SP 9, SP 80, SP 85, SP 63, SP 64, SP 90, SP 99, SP 2, SP 72,SP 73, 8.06, godz. 11.30 SP 50 (g) - SP 12, SP 21, SP 58, SP 74, SP 107, SP 108, SP 36, SP 65, SP 93, SP 78, 17.06, godz. 11.30 SP 113(g) - SP 22, SP 24, SP 26, SP 27, SP 28, SP 25, SP 118, SP 82, SP 42.

    Gimnazja: 15.06, godz. 10. GM 14 (g) - GM 18, GM 40, GM 23, GM 28, GM 30, BISC, GM 29, GM 13, GM 48. 16.06, godz. 10. GM 3(g) - GM 21, GM 25 ,GM 11,GM 15, GM 19, GM 20, GM 24, GM 39, GM 17. 18.06, godz. 10. GM 5(g) - GM 1, GM 4, GM 7, GM 9, GM 12, GM 34, GM 37, GM 50, GM Sal., GM 49. 19.06, godz. 10. GM 38(g) - GM 6, GM 22, GM 26, GM 31, GM 8, GM 27, GM 10, GM 16, GM 49.

    Szkoły ponadgimnazjalne mogą zgłaszać swoje drużyny do 10 czerwca na adres: b.zawisza@szs.pl lub p.widawski@op.pl

    Czytaj także

      Komentarze

      Dodajesz komentarz jako: Gość

      Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

      Liczba znaków do wpisania:

      zaloguj się

      Sport z kraju i ze świata

      Zobacz więcej na Sportowy24.pl

      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Eliminacje Ligi Mistrzów
      Eliminacje Ligi Europy
      1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
      5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
      6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
      7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
      8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Spadek do 1. ligi
      1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
      2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
      3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
      4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
      5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
      6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
      7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
      8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
      Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
      Awans do grupy mistrzowskiej
      Miejsce w grupie spadkowej
      Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
      1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
      2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
      3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
      4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
      5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
      6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
      7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
      8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
      9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
      10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
      11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
      12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
      13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
      14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
      15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
      16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

      Gry On Line - Zagraj Reklama

      Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać