Ważne
  Karkonosze mają być dostępne w komórce

  Karkonosze mają być dostępne w komórce

  Mariusz Junik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Ruszają prace nad stworzeniem "komórkowej" wersji serwisu informacyjnego o Karkonoszach. Użytkownicy nowoczesnych telefonów komórkowych będą mogli zainstalować go sobie za darmo i później jedynie płacić za połączenie z internetem.
  - Dzięki temu w jednym miejscu, za jednym kliknięciem, na ekranie swojego telefonu będą mieć wszystkie istotne informacje o Karkonoszach - zapowiada Piotr Klementowski, pomysłodawca projektu.
  Informacje będzie można również uzyskać za pomocą SMS-a oraz MMS-a. Będą to lokalne wiadomości, terminarze imprez, opisy zabytków, komunikaty pogodowe, mapy czy rozkłady jazdy. Trwają rozmowy z naszymi południowymi sąsiadami, aby do projektu włączyć również informacje dotyczące czeskich Karkonoszy.


  Wszystkie informacje z regionu zbierane byłyby w jednym głównym serwerze i stamtąd trafiały właśnie na telefony albo poprzez internet do skrzynki pocztowej turysty.

  Dziś podobną aplikację mają tylko największe polskie miasta, m.in. Warszawa, Kraków i Wrocław. Jest dużym ułatwieniem dla młodych turystów z Polski i z zagranicy planujących wizytę w tych miastach. To właśnie młodzi ludzie w największym stopniu korzystają z nowinek technicznych. Mają najnowsze telefony komórkowe, smartfony i tablety.

  W projekt planują włączyć się m.in. Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego oraz Związek Gmin Karkonoskich. W tej chwili szacowane są koszty.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Karkonosze w komórce

   Dziad (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   Dobrze by był, jakby się jeszcze poprawił "zasięg" w górach.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo