Silesius 2015: znamy już zwycięzców. Kto otrzymał nagrody?...

  Silesius 2015: znamy już zwycięzców. Kto otrzymał nagrody? (ZDJĘCIA, WYNIKI)

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Silesius 2015
  1/8
  przejdź do galerii

  Silesius 2015

  Silesius 2015. Jacek Podsiadło został laureatem Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius. Pozostałych zwycięskich poetów poznaliśmy w sobotę wieczorem. To Marcin Sendecki (Książka Roku) i Michał Książek (Debiut Roku).
  Jacek Podsiadło, 51-letni poeta pochodzący z Szewna koło Ostrowca Świętokrzyskiego, otrzymał Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius za całokształt twórczości. Nagrodę fundował Wrocław (autor nagrodzony za całokształt twórczości dostał 100 tys. zł, autor książki roku – 50 tys. zł, najlepszy debiutant – 20 tys. zł).

  Jacek Podsiadło odbierając 100 tysięcy złotych i statuetkę Silesiusa nie omieszkał zażartować: - Drugi raz w życiu jestem na gali, nie wiedziałem jak się ubrać i co powiedzieć. Dziękuję tym, którzy ze mną wytrzymali. A jestem trudnym poetą. Wiem to od mojego byłego wydawcy. Dziękuje Oldze, kolegom po piórze i krytykom tym ważnym, którzy są braćmi w poezji.

  Marcin Sendecki ("Przedmiar robót"), który zwyciężył w kategorii "Książka roku" mówił: - Chciałbym się ukłonić wszystkim koleżankom i kolegom nominowanym. Miło was widzieć. Przypomnę, że żadna książka nie staje się ani lepsza ani gorsza w kontekście nagród. Jest jaka jest.

  Natomiast najkrócej podziękował Michał Książek: - Dziękuję jurorom i wszystkim, którzy czytali moją książkę. Do widzenia. Jego "Nauka o ptakach" - zdobyła nagrodę Debiut Roku.

  Galę Silesius wyreżyserował Jerzy Bielunas. Wystąpili w niej wrocławscy aktorzy, a szczególnie ciepło przyjęta została Bronisława Chrzanowska z Gródka Jagiellońskiego koło Lwowa, która zaśpiewała tradycyjną staropolską kołysankę.

  ZOBACZ WSZYSTKIE NOMINACJE: SILESIUS 2015: POECI NAGRODZENI STATUETKAMI (NOMINACJE I WYNIKI)

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama