Akcja straży pożarnej w Borowej pod Długołęką. Służby...

  Akcja straży pożarnej w Borowej pod Długołęką. Służby dostały zgłoszenie o wypadku paralotniarza

  JJ, MASZ

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Akcja straży pożarnej w Borowej pod Długołęką. Służby dostały zgłoszenie o wypadku paralotniarza
  1/11
  przejdź do galerii

  ©JJ

  Akcja straży pożarnej w miejscowości Borowa (gmina Długołęka). Strażacy dostali zgłoszenie od mieszkańców, którzy mieli widzieć wypadek paralotniarza. Według relacji świadków paralotnia miała szybko spadać w dół i wpaść między drzewa. Rozpoczęło się przeczesywanie pobliskich pól i lasu. Na miejscu było 6 zastępów straży pożarnej i policja. Zebrał się również tłum gapiów.
  Wypadek paralotniarza lub motolotniarza miały zauważyć dzieci, które przekazały tę informację rodzicom. Ci poinformowali o tym służby ratunkowe. Strażacy i policja przez półtorej godziny przeszukiwali wskazany teren w okolicach ulicy Świerkowej. Jak informuje rzecznik prasowy wrocławskiej policji st. asp. Paweł Petrykowski paralotniarzowi nic się nie stało. Policjanci odnaleźli go i okazało się, że wylądował bezpiecznie.

  - Młode osoby wykazały się ogromną czujnością i należy chwalić takie postępowanie - mówi rzecznik - Przecież spotkaliśmy się już z takimi sytuacjami, że paralotniarz jednak źle wylądował i potrzebował pomocy. W tym wypadku na szczęście wszystko skończyło się szczęsliwie i nikt nie ucierpiał - dodaje

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama