Zarabiają na skupowaniu leków refundowanych? Przychodnie...

  Zarabiają na skupowaniu leków refundowanych? Przychodnie słupy sprawnie wykorzystują luki w prawie

  Dorota Abramowicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Działają jak dobrze zorganizowane grupy przestępcze. Osiągają obroty rzędu kilku miliardów złotych. Zarabiają na nielegalnym skupowaniu deficytowych leków refundowanych i sprzedawaniu ich, z wielokrotnym przebiciem, za granicę. Ich działalność zagraża życiu i zdrowiu chorych, którzy krążą od apteki do apteki, rozpaczliwie poszukując leków kardiologicznych, onkologicznych, przeciwastmatycznych, przeciwzakrzepowych, insulin i wielu innych.
  Zarabiają na skupowaniu leków refundowanych? Przychodnie słupy sprawnie wykorzystują luki w prawie

  ©123rf

  - To działa jak ośmiornica rozciągająca się po całej Polsce - mówi Grażyna Mazurowska, pomorski wojewódzki inspektor farmaceutyczny. - Do nieuczciwych aptek i hurtowni dołączyły spółki zakładające NZOZ.

  Na trop jednej z takich podejrzanych spółek wpadli inspektorzy farmaceutyczni z Poznania. Podczas kontroli jednej z aptek zauważyli, że gdyńska firma prowadząca poradnię endokrynologiczną i dzienny oddział onkologiczny zamówiła w Wielkopolsce ogromne ilości deficytowych leków. Trudno wytłumaczyć zakupy za miliony złotych w sytuacji, gdy poradnia endokrynologiczna działa dwie godziny w tygodniu, a onkolog w oddziale już nie pracuje.

  Wojewoda pomorski wystąpił 10 kwietnia do ministra zdrowia o zgodę na kontrolę spółki, pozwalającą sprawdzić, co się stało z lekami. Do dziś nie uzyskał odpowiedzi z resortu.

  TYLKO U NAS: Obszerny materiał na ten temat oraz rozmowę z inspektorem farmaceutycznym znajdziesz w papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" w sobotę, 23 maja 2015 roku. Elektroniczną wersję gazety znajdziesz na prasa24.pl


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama