Najlepsza drużyna wioślarzy z Cambridge przyjedzie na zawody...

  Najlepsza drużyna wioślarzy z Cambridge przyjedzie na zawody do Wrocławia?

  Ewa Wilczyńska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Najlepsza drużyna wioślarzy z Cambridge przyjedzie na zawody do Wrocławia?

  ©Fot. Tomasz Hołod/zdjęcie ilustracyjne

  Jedna z najlepszych akademickich ósemek wioślarskich być może przyjedzie na regaty Odra River Cup. Już teraz swój udział zgłosiło kilkanaście osad z kraju i zagranicy, które powalczą o tytuł najlepszego na zawodach organizowanych przez Politechnikę Wrocławską.
  Najlepsza drużyna wioślarzy z Cambridge przyjedzie na zawody do Wrocławia?

  ©Fot. Tomasz Hołod/zdjęcie ilustracyjne

  W sobotę i niedzielę 30 i 31 maja akademickie drużyny wioślarskie przyjadą do Wrocławia walczyć o tytuł tej najlepszej. Sportowym emocjom będą towarzyszyć rodzinne pikniki z atrakcjami dla najmłodszych (w końcu to tuż przed dniem dziecka), a także dla tych trochę starszych (zaśpiewa m.in. Marika).

  Na Odrze ścigać się będzie m.in. osada z Czech i Szwecji. Nie zabraknie także rodzimych drużyn. Oprócz osady z organizującej imprezę Politechniki Wrocławskiej będą także wioślarze z Uniwersytetu Wrocławskiego i Jagiellońskiego.


  Zainteresowanie imprezą wyraziła także najlepsza ósemka ze sławnego z zawodów wioślarskich Cambridge. Regaty między studentami tej uczelni a osadą z Oxfordu rozgrywane są co roku na Tamizie. Pierwsze zawody odbyły się w 1829 roku. Regaty do dzisiaj wzbudzają duże emocje nie tylko wśród samych zawodników. Ostatnie wygrał Oxford, wcześniejsze cztery zwycięstwa należały jednak do Cambridge.

  Dzisiaj (w piątek) organizatorzy spodziewają się oficjalnej odpowiedzi od drużyny z Wielkiej Brytanii. To jednak, że osada z Cambridge zainteresowała się imprezą Odra River Cup to zasługa przede wszystkim poziomu zawodów.- Nasza ósemka nie raz pokazała, że nie jest łatwo z nią wygrać - tłumaczy Paweł Rańda, organizator regat i mistrz olimpijski w wioślarstwie. Dodaje jeszcze, że zawodnicy z różnych osad często nawiązują znajomości. - Dzięki internetowi o wiele łatwiej utrzymywać kontakty i tym samym przekazywać sobie informacje chociażby o takiej imprezie jak Odra River Cup - wyjaśnia Rańda.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   więcej szczegółów?

   zz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Informacja ciekawa ale brakuje mi informacji na temat samych zawodów - np. gdzie się odbędą, o której godzinie itp. Poszukam na innych stronach a mogło być wszystko w jednym miejscu..

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama