Koszykówka. Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 76:79. Mistrzowie kraju w finale

Rafał Bajko
Mardy Collins (z lewej) może świętować z kolegami awans do finału TBL
Mardy Collins (z lewej) może świętować z kolegami awans do finału TBL Łukasz Capar - www.plk.pl
W czwartym meczu półfinału Tauron Basket Ligi "Czarne Pantery" ze Słupska uległy we własnej hali PGE Turowowi 76:79. Energa Czarni zagrają wobec tego o brązowe medale, z kolei zgorzelczanie awansowali do finału rozgrywek.

Podopieczni Miodraga Rajkovicia zakończyli niełatwą rywalizację z Energą Czarnymi, będąc w czwartym spotkaniu w sporych tarapatach. W trzeciej kwarcie było już bowiem 55:42 dlagospodarzy i wydawało się, że w niedzielę obie ekipy zmierzą się w decydującym, piątym pojedynku w Zgorzelcu.

Do takiego obrotu spraw nie dopuścili jednak Damian Kulig i Mardy Collins, którzy zdobywając niezwykle ważne oczka, na-tchnęli kolegów do lepszej gry. Końcówka należała już do mistrzów Polski, choć okazję na doprowadzenie do dogrywki miał jeszcze Michał Nowakowski.

W finale dojdzie do powtórki sprzed roku. PGE Turów ponownie spotka się ze Stelmetem Zielona Góra. Czy z równie szczęśliwym happy endem?

Tauron Basket Liga
PÓŁFINAŁ (do trzech zwycięstw): IV MECZ.
Energa Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 76:79 (20:26, 22:16, 16:9, 18:28)
Energa Czarni: Shiloh 22, Mokros 19, Eziukwu 8, Nowakowski 6, Blassingame 1 - Pasalić 14, Borowski 6, Cesnauskis.
PGE Turów: Dylewicz 14, Jaramaz 8, Chyliński 7, Natiażko 6, Taylor 5 - Kulig 14, Collins 14, Czyż 9, Moldoveanu 2.
Stan rywalizacji: 3:1 dla PGE Turowa. Awans: PGE Turów.

Terminarz meczów finałowych (do czterech zwycięstw): PGE Turów Zgorzelec - Stelmet Zielona Góra (28 maja, g. 17.45, Polsat Sport News i 30 maja, g. 20, Polsat Sport News - mecze w Zgorzelcu) oraz (2 czerwca , g. 20, Polsat Sport News i 4 czerwca, g. 17.30, Polsat Sport News - mecze w Zielonej Górze). Ew. piąty mecz - 7 czerwca w Zgorzelcu, szósty mecz - 9 czerwca w Zielonej Górze oraz siódmy mecz - 11 czerwca w Zgorzelcu.