Wrocław będzie organizatorem kongresu ISPA

  Wrocław będzie organizatorem kongresu ISPA

  Małgorzata Matuszewska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Kongres organizacji International Society for the Performing Arts (ISPA) z udziałem artystów i szefów największych światowych instytucji kulturalnych, sal koncertowych i zespołów, odbędzie się w czerwcu 2013 roku w Narodowym Forum Muzyki.
  - Dzięki temu wie o nas cały świat - cieszy się Andrzej Kosendiak, dyrektor Filharmonii Wrocławskiej i Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. - Przyznanie nam organizacji kongresu to efekt kilkuletnich starań władz miasta i naszych, a szczególne podziękowania należą się Piotrowi Turkiewiczowi, odpowiedzialnemu za międzynarodową promocję Wratislavii Cantans. - dodaje.

  ISPA zrzesza ponad 350 instytucji i organizacji związanych ze sztuką, z ponad 40 krajów.
  Wśród nich jest m. in. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans. Organizuje międzynarodowe kongresy, które są świetną okazją do spotkania i dyskusji o współpracy dyrektorów teatrów, sal koncertowych, szefów festiwali, menedżerów zespołów i producentów.

  Andrzej Kosendiak już pracuje nad programem pierwszego sezonu w Narodowym Forum Muzyki. Szczegółów na razie nie zdradza. - Otwarcie podzielimy na kilka muzycznych przedsięwzięć - mówi. - Jako gospodarze, zaczniemy naszym koncertem, zaprosimy kilka bardzo znanych na świecie orkiestr zagranicznych i polskich - opowiada.

  - Dzięki kongresowi Narodowe Forum Muzyki znajdzie się w bazach danych najważniejszych światowych instytucji, zajmujących się programowaniem wydarzeń kulturalnych - mówi Paweł Czuma, dyrektor biura prasowego Urzędu Miejskiego. - Będzie muzyczną żywą sceną, dostrzeganą przez osoby planujące koncertowe trasy artystów - dodaje.

  Ile Wrocław zapłaci za kongres, tego na razie nie wiadomo. Zwykle uczestnicy kongresów sami płacą za pobyt w miejscu spotkania. Wrocławiowi przyda się taka promocja. - Pokażemy gościom europejskie miasto, atrakcyjne wizualnie, kulturalnie i rozrywkowo - tłumaczy Paweł Czuma.
  Dotychczas kongresy ISPA były organizowane m. in. w chorwackim Zagrzebiu, brazylijskim Sao Paulo.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bujda Narodowe Forum Muzyki

   Prima Aprilis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 7

   buduje Mostostal więc w roku 2013 jeszcze nie będzie gotowe

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NFM

   Abc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 18

   No to GO GO WROClove z budową NFM, trzymam kciuki:)

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama