Patron czuwał nad imprezą

  Patron czuwał nad imprezą

  Grażyna Szyszka

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Patron czuwał nad imprezą
  1/70
  przejdź do galerii
  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II z Jerzmanowej była gospodarzem IV Zjazdu Rodzin Szkół, którym patronuje nasz Ojciec Święty. W poniedziałek, 18 maja, na imprezie pojawiły się delegacje 25 placówek z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, by spędzić wspólnie czas na sportowych zmaganiach.
  W rodzinnym spotkaniu, oprócz gospodarzy z naszego terenu były też gimnazjum z Nielubi, SP z Przedmościa oraz Zespół Szkół Ekonomicznych z Głogowa. W sumie do Jerzmanowej przyjechało około 500 osób.
  Po mszy świętej w miejscowym kościele, uczniowie, pracownicy szkół oraz liczni goście przeszli do sali gimnastycznej na krótkie powitanie i część artystyczną, a potem na obiekty sportowe, gdzie rozegrano mecze piłkarskie. Były też zabawy, konkursy sprawnościowe, pokazy wspinaczki oraz poczęstunek dla wszystkich uczestników.
  W zawodach piłkarskich drużyn szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła ekipa ze Szlichtyngowej, drugie z Jaczowa, a trzecie z Lubska. W kategorii gimnazjalnej najlepiej zagrała drużyna ze Wschowy. Drugie miejsce zajęła szkoła z Bobrowic, a trzecie gimnazjum z Kożuchowa.
  - Tematem spotkania były słowa Ojca Świętego: "Sport narzędziem integralnego rozwoju człowieka" - mówi Mariola Tuz, dyrektorka SP w Jerzmanowej. - Dopisała nam pogoda, więc wszystko wyszło tak, jak zaplanowaliśmy. Dziękuję naszej gminie za pomoc przy organizacji spotkania, ale też księdzu Piotrowi Matusowi.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama