Ważne
  Prawko na motocykl już jest. Teraz ciężarówki?

  Prawko na motocykl już jest. Teraz ciężarówki?

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Prawko na motocykl już jest. Teraz ciężarówki?
  1/19
  przejdź do galerii
  WORD rozpoczął w Głogowie egzaminowanie motocyklistów
  W poniedziałek (18 maja) na placu manewrowym stworzonym w byłej bazie komunikacji miejskiej zorganizowany został pierwszy egzamin na prawo jazdy kategorii A - czyli na motocykl. Podszedł do niego 25-letni Mateusz Frańczak. Mimo stresu poradził sobie doskonale na placu manewrowym i później podczas jazdy w mieście.

  - Od małego lubiłem motocykle. Jeździłem na różnych, tych mniejszych. Potem gdy zmieniły się przepisy nie mogłem już jeździć, więc postanowiłem zdobyć uprawnienia - opowiada głogowianin. - Dwa razy podchodziłem w Legnicy, jednak tam w grę wchodziła nieznajomość miasta i przez drobne błędy nie zdawałem. Dlatego bardzo ucieszyła mnie wieść, że można zdawać w Głogowie.
  Jak się okazało podejście w Głogowie było szczęśliwe, bo tym razem pan Mateusz zdał egzamin bez większych problemów.

  Robert Tarsa, dyrektor jeleniogórskiego WORD-u prowadzącego w Głogowie filię przyznał, że zainteresowanie tego typu egzaminami jest ogromne. Tylko z jednej szkoły zgłoszonych jest już kilkudziesięciu kandydatów.

  O egzaminowanie motocyklistów w naszym mieście od kilku miesięcy walczył starosta Jarosław Dudkowiak.

  - O możliwości zdawania na motocykle mówiłem już przy okazji otwarcia filii. Cieszę się, że udało nam się do tego doprowadzić. To zwiększy bezpieczeństwo, bo jeśli wierzyć sygnałom, które do nas dochodzą, wiele osób jeździ bez uprawnień. Może teraz skuszą się na ich zdobycie. Nie będzie też stresu związanego z wyjazdem do innego miasta podczas egzaminu - mówi Starosta.

  Na pierwszym egzaminie była też obecna poseł Ewa Drozd, która przez lata walczyła w Sejmie o zmianę prawa, która pozwoliła na uruchomienie WORD-ów w takich miastach jak Głogów. Jak zapowiada nie zamierza jednak spoczywać na laurach w sprawie egzaminów.

  - Liczę na to, że jeśli będę miała okazję, to w czasie przyszłej kadencji wraz z innymi posłami będę starała się o kolejną zmianę w prawie, która pozwoli w takich miastach przeprowadzać też egzaminy na kategorię C+E i D - przyznała Ewa Drozd.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo