Sport

  Żużel. W niedzielę mecz Betard Sparta - Unia Tarnów....

  Żużel. W niedzielę mecz Betard Sparta - Unia Tarnów. Przyjedzie Nikolaj Busk Jakobsen

  Wojciech Koerber

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Panowie, wy macie fruwać, a Jaskółki latać nisko. Tylko żeby mi nie było na odwrót! - dobrze słyszymy?

  Panowie, wy macie fruwać, a Jaskółki latać nisko. Tylko żeby mi nie było na odwrót! - dobrze słyszymy? ©Tomasz Hołod

  Betard Sparta się zabezpiecza i na weekend sprowadza do Wrocławia Nikolaja Buska Jacobsena. Wszystko z powodu praskiej Grand Prix Czech.
  Panowie, wy macie fruwać, a Jaskółki latać nisko. Tylko żeby mi nie było na odwrót! - dobrze słyszymy?

  Panowie, wy macie fruwać, a Jaskółki latać nisko. Tylko żeby mi nie było na odwrót! - dobrze słyszymy? ©Tomasz Hołod

  Po porażce z Falubazem Zielona Góra (42:48) skurczył się margines błędu. W WTS-ie zdają sobie sprawę, że - by liczyć się w walce o play-offy - kategorycznie należy już unikać porażek na własnym torze. Stąd dbanie o szczegóły.

  - W czwartek nie mogliśmy trenować, bo tor pływał. Chcemy zatem pojeździć w piątek o godz. 16. Będę miał do dyspozycji Tomka Jędrzejaka, młodzieżowców i Nikolaja Buska Jacobsena, który na wszelki wypadek zostanie z nami do niedzieli.
  Niech w razie jakiejś, tfu tfu, sobotniej awarii w Pradze będzie spasowany z naszym torem. Krótko mówiąc, lepiej, żeby był na miejscu, niż miałby gonić na wariata z Danii. A jazda na polskich torach z pewnością mu się przyda – mówi nam menedżer Piotr Baron.

  Przypomnijmy, że w sobotniej Grand Prix Czech wrocławski klub będą reprezentować Tai Woffinden i trzech muszkieterów: Maciej Janowski, Michael Jepsen Jensen oraz Vaclav Milik z dziką kartą. Stąd te ruchy zabezpieczające. Tarnowianie natomiast w komplecie powinni przyjechać wypoczęci. Oni swojego przedstawiciela w tegorocznym cyklu IMŚ nie mają.

  Po meczu z Falubazem na ustach kibiców znalazł się Jepsen Jensen i te usta czułych słówek pod jego adresem nie wypowiadały. Otóż Duńczyk nie wywalczył na zielonogórzanach ani punktu, a na cenzurowanym znalazł się już po spotkaniu z GKM-em Grudziądz. Nie potrafił wtedy przyjąć do wiadomości, że nie ma dlań miejsca w biegach nominowanych.

  We wtorek w szwedzkiej Elitserien Jepsen Jensen poprawił się tylko o oczko (1,0,0), ale jego Dackarna Malilla zdołała wygrać w Gislaved 46:44, bo miała w składzie kompletnego Nickiego Pedersena - 15 (3,3,3,3,3). Z kolei w środę jeździł już “Liglad” w Danii, zdobywając 10 pkt (3,0,2,1,3,1) dla Grindsted Speedway Klubu, który uległ u siebie Teamowi Fjelsted 41:43. Wśród gości robotę zrobili Peter Kildemand - 16+1 (2,1,3,3,2,2,3), Patrick Hougaard - 12+1 (2,2,2,2,d,1,3) oraz Busk Jacobsen - 11+3 (1,1,3,0,1,3,2).
  Nie był to więc żaden wybitny występ Jepsena Jensena, tym bardziej, że przyjeżdżał nie tylko za wspomnianą trójką, ale też za plecami startującego z włoską licencją Argentyńczyka Nicolasa Covattiego - 4+2 (1,1,0,2,u).

  - Rozmawialiśmy z Michaelem po spotkaniu z Falubazem. Mówił o kłopocie ze sprzęgłem, choć średnio nas to przekonuje, bo zawodowiec powinien mieć bardziej sprawny sprzęt. Nic to, chłopak obiecuje poprawę. Pożyjemy, zobaczymy – dodaje Baron.

  Po serwisach najeździł się też w tygodniu klan Drabików, bo młody Maksym nie był już na starcie tak błyskotliwy jak wcześniej. Mógł być to efekt lepszego tła, ale nie tylko. - Nie da się ukryć, że mogło być lepiej - tak to widzi tata Sławomir.

  Co do Grand Prix, trudno nie zauważyć rosnącej formy Nickiego Pedersena, który czekał na jej powrót latami. Symptomatyczny okazał się m.in.14. bieg wspomnianego meczu Lejonen Gislaved - Dackarna Malilla, kiedy to maszyna Duńczyka zdefektowała pod taśmą. Pedersen, biegnąc w kierunku parkingu, zaczął więc gestykulować, by przyszykowano mu rezerwowy sprzęt. Dosiadł go, pospiesznie przejechał murawę, w ostatniej chwili zdążył na start i nie kopiąc żadnych startowych rynien ruszył z czwartego pola. Jak się okazało, po zwycięstwo. To pokazuje, że gdy jesteś w formie, wygrywasz niemal na wszystkim. Że nie ma żadnych pojedynczych złotych silników, lecz dobra, równa forma zawsze i wszędzie. Tak było z Tomaszem Gollobem w 2010 roku, kiedy to gotowy na zwycięstwo był nawet w Cardiff. Na przeszkodzie stanął jednak defekt w półfinale.

  Na dziś kandydaci do podium IMŚ są ze stali. Tzn. z żelaza, bo ze Stali nie ma akurat żadnego. To Pedersen właśnie, Woffinden i Jarosław Hampel. W Gorzowie mają natomiast wielki problem. Trwają poszukiwania następcy Piotra Palucha (w poniedziałek miasto odwiedził nawet prezydent Komorowski, ale chyba w innym celu), a w niedzielnych derbach w Zielonej Górze nie wystąpią zawieszeni Krzysztof Kasprzak i Matej Zagar. Mają ich zastąpić Piotr Świderski oraz Craig Cook. Plan jest taki, aby Kasprzak i Zagar - zmotywowani, żądni umierać za Gorzów - wrócili na szóstą kolejkę, czyli na mecz... we Wrocławiu. Czy faktycznie napsują krwi ekipie Piotra Barona?

  Takie zawieszenie może podziałać różnie. Szkoła falenicka uczy, że warto czasem zawodnikiem wstrząsnąć. Szkoła otwocka natomiast mówi co innego - jak tu wrócić do formy, gdy nie dają jeździć? To nie zawsze takie proste, by w ciągu kilku dni się odbudować. Niekiedy problem jest głębszy, a Kasprzak - jakkolwiek oceniać jego charakter - to przecież wciąż sportowiec, któremu zależy na zwycięstwach jak na niczym innym.

  A jeśli gorzowianie zawiesili Polaka i Słoweńca po to, by upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu - tzn. by zepsuć również widowisko znienawidzonemu rywalowi zza miedzy (w niedzielę mecz Falubaz - Stal) - to życzymy im jednego. By nie zdobyli dzięki temu punktu bonusowego za rywalizację z Falubazem, którego to punktu zabraknie im później do czegoś bardzo ważnego.

  5. kolejka PGE Ekstraligi

  Betard Sparta Wrocław – Unia Tarnów (niedziela, godz. 16.45 – prezentacja, godz. 17 – start do pierwszego biegu). Sędzia –
  Ryszard Bryła. Komisarz toru – Aleksander Janas.

  Sparta: 9. Woffinden, 10. Milik, 11. Jędrzejak, 12. Jepsen Jensen, 13. Janowski, 14. Gała, 15. Drabik.

  Unia:1. Bjerre, 2. Mroczka, 3. Madsen, 4. Kołodziej, 5. Vaculik, 6. Koza, 7. Madej.

  FOGO Unia Leszno - KS Toruń (godz. 17, transmisja na żywo w nSport). Sędzia – Wojciech grodzki. Komisarz toru – Grzegorz Janiczak.

  Leszno: 9. Pedersen, 10. Jonasson, 11. Przemysław Pawlicki, 12. Zengota, 13. Sayfutdinow, 14. Piotr Pawlicki, 15. Smektała.

  Toruń:1. Doyle, 2. Miedziński, 3. Holder, 4. Gomólski, 5. G. Łaguta, 6. P. Przedpełski, 7. Fajfer.

  MRGARDEN GKMGrudziądz - PGE Stal Rzeszów (godz. 19.30, transmisja na żywo w nSport). Sędzia – Krzysztof Meyze. Komisarz toru – Marcin Skabowski.

  GKM: 9. A. Łaguta, 10. Jeleniewski, 11. Gollob, 12. Okoniewski, 13. Buczkowski, 14. Trzensiok, 15. Nowak.

  Rzeszów:1. Larsen, 2. Baran, 3. Lampart, 4. Hancock, 5. Kildemand, 6. Czaja, 7. K. Rempała.

  SPAR Falubaz Zielona Góra - MONEYmakes-MONEY.pl Stal Gorzów (godz. 19.30). Sędzia – Piotr Lis. Komisarz toru – Tomasz Welc.

  Falubaz: 9. Hampel, 10. Jonsson, 11. Walasek, 12. Łoktajew, 13. Protasiewicz, 14. Zgardziński, 15. Pieszczek.

  Gorzów:1. Iversen, 2. Sundstroem, 3. Świderski, 4. Gapiński, 5. Cook, 6. - , 7. Zmarzlik.

  1. Leszno 4 8 +51
  2. Zielona Góra 3 6 +20
  3. Toruń 4 5 +8
  4. Tarnów 3 4 +11
  5. Wrocław 4 3 +15
  6. Rzeszów 4 2 -7
  7. Grudziądz 4 2 -59
  8. Gorzów 4 0 -39

  Następna kolejka (31 maja): Wrocław – Gorzów (godz. 17), Zielona Góra - Leszno – Toruń (godz. 17), Toruń – Grudziądz (godz. 19.30), Rzeszów - Tarnów (godz. 19.30).

  Grand Prix Czech (sobota, Praga, transmisja w Canal+ od godz. 18.30)

  Klasyfikacja po 2 z 12 rund: 1. Tai Woffinden (Wielka Brytania) 22, 2. Nicki Pedersen (Dania) 19, 3. Jarosław Hampel (Polska) 18, 4. Matej Zagar (Słowenia) 15, 5. Andreas Jonsson (Szwecja) 15, 6. Jason Doyle (Australia) 15, 7. Michael Jepsen Jensen (Dania) 15, 8. Greg Hancock (USA) 14, 9. Krzysztof Kasprzak (Polska) 13, 10. Niels Kristian Iversen (Dania) 13, 11. Chris Harris (Wielka Brytania) 13, 12. Thomas H. Jonasson (Szwecja) 8, 13. Chris Holder (Australia) 7, 14. Troy Batchelor (Australia) 7, 15. Maciej Janowski (Polska) 5.


  Z WTS-u:

  Trwa przedsprzedaż biletów na kolejny mecz Betardu Sparty! Zapraszamy na www.kupbilet.pl, gdzie możecie już nabyć bilety na mecz BETARD SPARTA WROCŁAW - UNIA TARNÓW! Spotkanie odbędzie się na Stadionie Olimpijskim 24 maja (niedziela) godz. 16:45! Sprzedaż biletów prowadzona jest do dnia 24 maja do godz 12.00 lub do wyczerpania biletów poprzez portal internetowy www.kupbilet.pl oraz w dniu meczu tj. 24 maja w godz 14.30 – 17.00 w kasie na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Liczba biletów jest ograniczona z uwagi na remont Stadionu Olimpijskiego.

  W związku ze wspomnianym remontem Stadionu Głównego w kompleksie Stadionu Olimpijskiego w sezonie 2015 obowiązują następujące zasady:

  1. Organizator udostępnia kibicom miejsca siedzące wyłącznie po stronie Trybuny Wschodniej (od strony wieży zegarowej).

  2. Dostępna ilość miejsc siedzących jest ograniczona i w sezonie 2015 wynosi 3739.

  3. Organizator informuje, że w sezonie 2015 obowiązuje go całkowity zakaz przyjmowania na stadionie grup zorganizowanych oraz kibiców indywidualnych drużyny gości.

  4. Widownia dostępna dla kibiców:

  a) sektor 2 (ostatni wiraż)

  b) sektor 3,4,5 (ostatni wiraż i prosta)

  c) sektor 7, 8 (pierwszy wiraż, prosta startowa)

  5. Start/meta znajduje się na wysokości wieży zegarowej.

  6. Rodzaje i ceny biletów w sprzedaży internetowej na mecz BETARD SPARTA WROCŁAW - UNIA TARNÓW, który odbędzie się w dniu 24 maja (niedziela) o godz. 16.45:

  Sektor 2 (ostatni wiraż):

  Bilet normalny 40 złotych

  Bilet ulgowy 29 złotych (dzieci i młodzież ucząca się)

  30 złotych (seniorzy)

  Sektor 3,4,5 (ostatni wiraż, prosta startowa):

  Bilet normalny 40 złotych

  Bilet ulgowy 29 złotych (dzieci i młodzież ucząca się)

  30 złotych (seniorzy)

  Sektor 7,8 (pierwszy wiraż):

  Bilet normalny 50 złotych

  Bilet ulgowy 39 złotych (dzieci i młodzież ucząca się)

  40 złotych (seniorzy)


  PRZYSŁUGUJĄCE ZNIŻKI:

  Bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży uczącej się (ważna legitymacja) urodzonym w latach od 1991 roku do 2008 roku oraz osobom urodzonym w 1950 roku i wcześniej.

  Dokument uprawniający do zniżki (legitymacja szkolna lub studencka, dowód osobisty) każdorazowo należy okazywać służbom ochrony przy wejściu na widownię Stadionu Olimpijskiego.

  Dzieci w wieku przedszkolnym do lat 6 (urodzone w 2009 roku i później) mają w dniu 24 maja WSTĘP WOLNY na widownie tylko z osobą dorosłą bez prawa do zajmowania miejsca siedzącego. Opiekunowie winni trzymać dzieci na rękach lub kolanach.

  7. Sprzedaż biletów prowadzona jest do dnia 24 maja do godz 12.00 lub do wyczerpania biletów poprzez portal internetowy www.kupbilet.pl oraz w dniu meczu tj. 24 maja w godz 14.30 – 17.00 w kasie na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Liczba biletów jest ograniczona.

  W przypadku sprzedaży wszystkich biletów poprzez system internetowy www.kupbilet.pl nie będzie prowadzona sprzedaż stacjonarna biletów w dniu meczu na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

  Uwaga!

  Sprzedaż internetowa biletów prowadzona jest na widownie, która nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

  Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich zainteresowane wejściem na Stadion Olimpijski winny kontaktować się z p.Bartłomiejem Skrzyńskim pod nr tel 71/ 7778699.

  8. Kupujący bilet może dokonać zakupu maksymalnie 4 biletów. Kupujący winien podać pełne dane wszystkich osób dla których kupuje bilet (każdy bilet drukowany jest oddzielnie). Zalecamy druk na drukarce laserowej czarno-białej.

  9. Bilet zakupiony w systemie internetowym nie podlega zwrotowi – prosimy o przemyślane zakupy. Wszelkie reklamacje związane z zakupem biletów w systemie internetowym winny być kierowane za pośrednictwem www.kupbilet.pl.

  10. Każdy posiadacz biletu zobowiązany jest bezwarunkowo poddać się weryfikacji przy wejściu na widownie stadionu pod względem zgodności danych zawartych na bilecie z dowodem tożsamości zawierającym zdjęcie, adres zamieszkania oraz numer pesel.

  11. Na stadion nie zostaną wpuszczone osoby:

  a) nie posiadające dowodu tożsamości i/lub

  b) gdy dane na bilecie nie będą zgodne z dowodem tożsamości osoby okazującej bilet.

  12. Na widowni Stadionu Głównego nie będzie prowadzona stacjonarna sprzedaż gastronomii.

  Gastronomia będzie funkcjonować w strefie kibica znajdującej się na zewnątrz Stadionu Głównego. Kibice mają prawo wnosić na widownię Stadionu Głównego napoje chłodzące w jednorazowych opakowaniach plastikowych zakupione w strefie kibica. Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia napojów w opakowaniach szklanych oraz plastikowych.

  13. Prosimy o zapoznanie się z obowiązującym na stadionie regulaminem i jego przestrzeganie oraz stosowania się do poleceń służb porządkowych i ochrony.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jakobsen zamiast Zjebsen !

   speedwayFAN/Ldn (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 7

   Przyznam sie, ze chetnie jako kibic Sparty zobaczylbym Jakobsena za MJJ na ten mecz - nie wiem czy pojechalby lepiej, ale poprostu z czysto "karno-wychowawczego" powodu by MJJ wiedzial, ze nie ma...rozwiń całość

   Przyznam sie, ze chetnie jako kibic Sparty zobaczylbym Jakobsena za MJJ na ten mecz - nie wiem czy pojechalby lepiej, ale poprostu z czysto "karno-wychowawczego" powodu by MJJ wiedzial, ze nie ma innej mozliwosci jak tylko dawac z siebie wszystko - mogloby to mu dobrze zrobic na przyszlosc !
   Choc jednoczesnie wiem, ze Piotr Baron nie zdecyduje sie na taki krok jako, ze jest prawdopodobnie "za dobry", a moze szkoda !zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dobra mysl... ze sam na to nie wpadlem...

   pomyslowy Dobromir (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   no ja tez zobaczylbym na Olimpijskim Jacobsena... najlepiej Andersa, na nartach skaczacego wewnatrz toru w przerwach miedzy biegami...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dokładnie

   Na zawsze tylko Sparta Wrocław! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Jensen nie ma za grosz jaj. To już większe mieli Dolny z Malitowskim...


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   alfom, omegom i wujkom dobra rada zalecalbym spokoj i wstrzemiezliwosc...

   za duzo dajecie w palnik i nie pamietacie co bylo wczoraj i przedwczoraj;) (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   ...Jepsen Jensen do tej pory jaja mial, w zadnym klubie dotad nie zawodzil, kazdy sezon mial udany, wiec kto to mogl przewidziec... a Dolny z Malitowskim faktycznie mieli je tak duze, ze az...rozwiń całość

   ...Jepsen Jensen do tej pory jaja mial, w zadnym klubie dotad nie zawodzil, kazdy sezon mial udany, wiec kto to mogl przewidziec... a Dolny z Malitowskim faktycznie mieli je tak duze, ze az ich spowalnialy, motor nie uciagal ich ciezaru... jak widac za duze to tez niedobrze;)zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   moze by tak...

   skupic sie na dyskusji... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   ...zamiast oceniac dyskutujacych - swoja miara ..?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mówiłem Kildemand !!

   lex (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   :(

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
   Eliminacje Ligi Mistrzów
   Eliminacje Ligi Europy
   1 Legia Warszawa Live 37 44 21 10 6 70-31
   2 Jagiellonia Białystok Live 37 42 21 8 8 64-39
   3 Lech Poznań Live 37 42 20 9 8 62-29
   4 Lechia Gdańsk Live 37 42 20 8 9 57-37
   5 Korona Kielce Live 37 28 14 5 18 47-65
   6 Wisła Kraków Live 37 26 14 6 17 54-57
   7 Pogoń Szczecin Live 37 25 11 13 13 51-54
   8 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 25 13 7 17 35-55
   Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
   Spadek do 1. ligi
   1 Zagłębie Lubin Live 37 34 14 11 12 51-45
   2 Piast Gliwice Live 37 31 12 10 15 45-54
   3 Śląsk Wrocław Live 37 29 12 10 15 49-52
   4 Wisła Płock Live 37 28 12 11 14 49-57
   5 Arka Gdynia Live 37 24 10 9 18 44-60
   6 Cracovia Live 37 24 8 15 14 45-52
   7 Górnik Łęczna Live 37 22 9 10 18 47-63
   8 Ruch Chorzów Live 37 19 10 8 19 42-62
   Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
   Awans do grupy mistrzowskiej
   Miejsce w grupie spadkowej
   Ruch Chorzów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe
   1 Legia Warszawa Live 37 73 21 10 6 70-31
   2 Jagiellonia Białystok Live 37 71 21 8 8 64-39
   3 Lech Poznań Live 37 69 20 9 8 62-29
   4 Lechia Gdańsk Live 37 68 20 8 9 57-37
   5 Zagłębie Lubin Live 37 53 14 11 12 51-45
   6 Wisła Kraków Live 37 48 14 6 17 54-57
   7 Korona Kielce Live 37 47 14 5 18 47-65
   8 Wisła Płock Live 37 47 12 11 14 49-57
   9 Pogoń Szczecin Live 37 46 11 13 13 51-54
   10 Śląsk Wrocław Live 37 46 12 10 15 49-52
   11 Piast Gliwice Live 37 46 12 10 15 45-54
   12 Bruk-Bet Termalica Nieciecza Live 37 46 13 7 17 35-55
   13 Cracovia Live 37 39 8 15 14 45-52
   14 Arka Gdynia Live 37 39 10 9 18 44-60
   15 Ruch Chorzów Live 37 38 10 8 19 42-62
   16 Górnik Łęczna Live 37 37 9 10 18 47-63

   Gry On Line - Zagraj Reklama

   Zapowiedzi meczów - gdzie oglądać