Wybory 2015: Konwencja prezydencka Dudy. Janusz Rewiński...

  Wybory 2015: Konwencja prezydencka Dudy. Janusz Rewiński drwi z Komorowskiego [VIDEO+ZDJĘCIA]

  Leszek Rudziński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Wybory 2015: Konwencja prezydencka Dudy. Janusz Rewiński drwi z Komorowskiego [VIDEO+ZDJĘCIA]
  1/16
  przejdź do galerii

  ©Fot. Piotr Smoliński

  Emocje, dynamizm, baloniki i konfetti, amerykański styl - tak kończyła się ostatnia konwencja wyborcza Andrzeja Dudy w tegorocznej kampanii prezydenckiej. - Polska dzisiaj potrzebuje powrotu uczciwości i zrozumienia, ale przede wszystkim tego aby polskie sprawy były prowadzone z wizją – mówił we wtorek kandydat na prezydenta. Gwiazdami wydarzenia były jego córka i żona. ZOBACZ VIDEO I ZDJĘCIA.
  Wybory prezydenckie 2015 | Konwencja prezydencka Andrzeja Dudy

  Źródło: TVP/x-news

  W warszawskiej hali na u. Mińskiej 65 zebrani sympatycy kandydata do fotela prezydenckiego z ramienia PiS skandowali: - Andrzej Duda prezydentem! Zwyciężymy!. W rękach trzymali transparenty z napisami ,,Andrzej Duda” i ,,Przyszłość”. Na sali dominowały biało-czerwone barwy za sprawą powiewających polskich flag i koszulek uczestników w kolorach narodowych.

  - Jeżeli ktoś mnie pyta czego Polska dzisiaj potrzebuje? - to odpowiadam, że potrzebuje dobrej zmiany i naprawy. Dziś doradca obecnego prezydenta powiedział w końcu prawdę. Powiedział, że naród odzyskuje suwerenność jedynie w trakcie wyborów – rozpoczął swoje przemówienie Andrzej Duda. "Dobra zmiana" to nowe hasło Dudy na końcówkę kampanii.

  W swoim przemówieniu kandydat PiS jeszcze raz zaatakował ostatnie lata rządów w kraju. - Ospałość prezydenta, niedostrzeganie spraw ludzkich i zapominanie o swoich obietnicach nie świadczy dobrze o obecnej głowie państwa - mówił. - Ta władza nie jest uczciwa i od samego początku nie była. Prezydent zamknął się w pałacu i siedział tam przez 5 lat. Teraz wyszedł i obiecuje wszystko, żeby tylko wygrać wybory. Wierzę w to, że tych obietnic nie spełni, bo jego kadencja właśnie się kończy i przestanie był prezydentem – powiedział Duda. Jego przemówienie było co chwila przerywane oklaskami i okrzynami: - Andrzej Duda! Zwyciężymy!

  Kandydat na prezydenta przypomniał, złą jego zdaniem sytuację osób niepełnosprawnych oraz słowa rządu o zamykaniu kopalń i ,,nasyłaniu na górników policji, która strzela do nich gumowymi kulami”. Podkreślił, że obecny rząd nie potrafi zapewnić ani rozwoju gospodarczego, ani bezpieczeństwa socjalnego, czy energetycznego. Stwierdził, że należy wspierać ,,Polskę powiatową”, której jego zdaniem centralna władza nie daje żadnych szans na zrównoważony rozwój.

  DZIECI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH APELUJĄ O GŁOSOWANIE NA DUDĘ. "POLSKA NIE MOŻE BYĆ POŚMIEWISKIEM"


  - Polska dzisiaj potrzebuje powrotu uczciwości i zrozumienia, ale przede wszystkim tego aby polskie sprawy były prowadzone z wizją. Co władza zrobiła, że by ludzi mogli mieszkać tam gdzie chcą, a nie musieli wyjeżdżać ze swoich małych ojczyzn? – pytał kandydat na prezydenta.

  Przypomniał, że polski rząd wprowadził ustawę pozwalającą na wysyłanie sześciolatków do szkół, podnoszącą wiek emerytalny, podniósł podatek VAT. - Wiek emerytalny powinien zostać obniżony. Tego żąda polskie społeczeństwo, a prezydent ma go słuchać. Trzeba podwyższyć kwotę wolną od podatku do 8 tys. zł. - kontynuował swoje wystąpienie Andrzej Duda.

  Zaapelował do przedsiębiorców aby tworzyli nowe miejsca pracy i rozwijali swoje biznesy. Zapewnił ich, że jako prezydent będzie wspierał ich rozwój. - Ja chcę dla was państwa, które nie będzie was ścigać, tylko wam pomagać. Chcę promować polskie marki na świecie – apelował Duda. - Dziś od względem innowacyjności jesteśmy w ogonie Europy. Gdzie ta nowoczesność obiecywana przez 8 lat? Wystarczy już tych obietnic – zakończył kandydat do fotela prezydenckiego. Wraz z zakończeniem jego wystąpienia rozległy się brawa.

  Przed występem Andrzeja Dudy głos zabrała wiceprzewodnicząca PiS i szefowa sztabu kandydata Beata Szydło. - Za nami bardzo dużo wspólnej pracy. Tysiące przejechanych kilometrów, setki spotkań, miliony podanych dłoni to kapitał Andrzeja – powiedziała Szydło. - Nie potrzebowaliśmy zabiegów piarowskich, czy podpowiadaczy. Byliśmy, jesteśmy i będziemy pełni szacunku dla wszystkich, również dla swoich konkurentów. Naszym największym sukcesem są wszyscy Polacy, w naszej Polsce jest miejsce dla każdego – dodała posłanka.

  Podkreśliła, że Andrzej Duda chce realizować swój program, o nazwie "Polska", podróżując po kraju i wsłuchiwać się w głosy Polaków. - Nie jesteśmy politykami, którzy chcą zbić kapitał polityczny. Jesteśmy nauczeni służby i pełni pokory. Nie pozwólmy na to, żeby wybory odbywały się w studiach telewizyjnych gdzie panuje wzajemna agresja, wyciąganie haków. Czas z tym wreszcie skończyć – oznajmiła Beata Szydło.

  Na zakończenie konwencji rodzina Andrzeja Dudy - córka Kinga i żona Agata zapewniły go i zgromadzonych o swoim poparciu. - ja nie muszę głosować przeciw, nie wybieram mniejszego zła, ja wybieram najlepszego kandydata. Dziękuję Polakom i Polkom, którzy nas wspierają - oznajmiła Agata Duda. - Nasi przeciwnicy posługiwali się kłamstwem i pomówieniem aby uderzyć w mojego tatę. Ja będę głosowała na uczciwość i kompetencję, bo taki właśnie jest mój tata - wtórowała jej córka Kinga. Jej oczy się zaszkliły łzami, gdy była mowa o tym, jak w programie Tomasza Lisa dziennikarz wraz z gościem aktorem Tomaszem Karolakiem zaatakowali ją na podstawie fałszywego wpisu wziętego z Twittera.

  Podobnie jak na konwencji inaugurującej kampanię wyborczą, podczas wtorkowego wydarzenia nie zabrakło satyrycznego wystąpienia aktora Janusza Rewińskiego, utworów orkiestry symfonicznej i spadającego na głowy kandydata, jego rodziny i sztabu wyborczego konfetti. Całość uświetnili długie brawa i hasła skandowane na cześć Andrzeja Dudy.

  Czytaj także

   Komentarze (21)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie na Komorowskiego a przeciw PiS zagłosuję

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Po Hofmanie w przeszłości dwie wielkie gale prowadził i muzeum z Dudą otwierał Rafał Bochenek nowa gwiazda medialna PiS-u. Pan Rafał Bochenek jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wielickiego,...rozwiń całość

   Po Hofmanie w przeszłości dwie wielkie gale prowadził i muzeum z Dudą otwierał Rafał Bochenek nowa gwiazda medialna PiS-u. Pan Rafał Bochenek jest wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wielickiego, tego powiatu o którym tak głośno ostatnio nie tylko w prasie lokalnej;
   Dziennik Polski.17.01.15 Powiatowy skok na kasę
   DP.19.01.15 Dali sobie 170 tysięcy za harówkę bez tchu
   DP.19.01.15 Nie tylko odprawy i pieniądze za niewykorzystany urlop (wypowiedź Pana Bochenka)
   DP.20.01.15 Co władze PiS zrobią pazernemu staroście?
   DP.21.01.15 Pazerny starosta może stracić stanowisko
   DP.22.01.15 Starosta nie chce ale musi przeprosić
   DP.24.01.15 Waść, wstydu oszczędź
   DP.29.01.15 Opozycja chce odwołać wielickiego starostę
   Co prawda Pan Bochenek skrytykował praktyki stosowane w starostwie, niestety Pan Rafał Bochenek ani żaden z radnych PiS nie podpisali się pod wnioskiem o odwołanie starosty. Starosta honorowo nie złożył dymisji. Władze PiS nie odcięły się zdecydowanie od starosty wielickiego.
   PiS posiadający większość w Radzie Powiatu wybronił pazernego starostę.
   Dziennik Polski 12.03.2015 Wielicki starosta nie straci stanowiska.
   Gazeta Wyborcza 12.03.2015 Starosta wielicki ocalił głowę i obiecuje poprawę.
   Ile głosów straci Andrzej Duda w wyborach prezydenckich i PiS w wyborach parlamentarnych w swoim mateczniku Wieliczce czas pokaże.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dlaczego poprę Dude?

   art (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

   Inteligentny, wygadany, kłamie jak z nut na wszelkie tematy, o których nie ma pojęcia, jest urodzonym, utalentowanym demagogiem, który już nauczył się, jak bałamucić tłumy, pozostaje wszelako...rozwiń całość

   Inteligentny, wygadany, kłamie jak z nut na wszelkie tematy, o których nie ma pojęcia, jest urodzonym, utalentowanym demagogiem, który już nauczył się, jak bałamucić tłumy, pozostaje wszelako człowiekiem sztucznym, mechanizmem cybernetycznym, ustawionym i  sterowanym przez Kaczyńskiego.zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DO ART

   CELKA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   CO TY BIEDAKU CHCESZ OD KACZYNSKIEGO , NIE NAUCZYLA CIE MAMA SZACUNKU DO LUDZI .OJ NIE NAUCZYŁA A SZKODA

   Zdjęcie autora komentarza
   Konwencja

   Franciszek Piatek

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

   Polacy nie chca kandydata przestepcow i aferzystow,oraz mordercow z WSI,Komorowskiego.Polacy nie beda uczestniczyli w tych mafinych ukladach rzadu i volksdeutschow.Kazdy chce powrotu do panstwa prawa!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czas pakować walizki panie Komorowski

   i budować bilet do Ruskiej Budy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 2

   w jedną stronę.
   Czas na dobrą zmianę


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   pakować

   walizki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   chyba bilet do Trybunału Stanu, też w jedną stronę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rewiński

   Przypomnijmy.... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 6

   w latach 1986 i 1987 tworzył "Harcerzy Piwnych" i w telewizji śpiewał, sławiąc socjalizm.
   Tak Siara, tak było.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   władza nie może być w jednych rękach

   równowaga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 14

   więc teraz na Komorowskiego, bo jesienią, w wyborach do sejmu pewnie wygra PiS i premier nie będzie z PO.
   Lepiej dla wszystkich, żeby sobie wzajemnie patrzyli na ręce i hamowali szaleństwa.

   Cała...rozwiń całość

   więc teraz na Komorowskiego, bo jesienią, w wyborach do sejmu pewnie wygra PiS i premier nie będzie z PO.
   Lepiej dla wszystkich, żeby sobie wzajemnie patrzyli na ręce i hamowali szaleństwa.

   Cała władza w rękach Dudy, Kaczyńskiego i Macierewicza nie wróży niczego dobrego dla Polski.zwiń


   Zdjęcie autora komentarza
   Wybory jesienia

   Franciszek Piatek

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Wszyscy oczekujemy na zaistniuenie Kukiza i jego wyborcow.Nikt juz nie chce powrotu do starych ukladow.PO dala nam sie poznac,jako partia przestepcow,aferzystow i volksdeutschow....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wynajęli niby aktorkę-wariatkę

   spod krzyża i nas nabrali:( (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 2

   http://i.iplsc.com/-/00048P0JRV3SP963-C116.jpg

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rewiński żłosny, ktoś z aktorów jeszcze poda mu rekę?

   gość (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 11

   Duda w ogóle był uprzedzony, co bedzie Rewiński śpiewał? Chyba nie, bo nie pozwoliłby na to? Ta Ruska Buda (nawiązanie do miejsca, w którym znajduje sie leśniczówka Prezydenta i do jego rodziny) to...rozwiń całość

   Duda w ogóle był uprzedzony, co bedzie Rewiński śpiewał? Chyba nie, bo nie pozwoliłby na to? Ta Ruska Buda (nawiązanie do miejsca, w którym znajduje sie leśniczówka Prezydenta i do jego rodziny) to poniżej najniższego poziomu. To w końcu o co pretensje, że sztab Komorowskiego odpowiada złośliwościami?zwiń

   Zdjęcie autora komentarza
   No proszę, to już kabareciarze nie nie mogą nic powiedzieć o Drogim Bronisławie?

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 6

   Tylko jak tu nie nabijać się z niedołęgi?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pan Rewinski

   Zzz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 14

   Pan rewinski juz kiedys w polityce gościł. Polska Partia Przyjaciół Piwa. W dość zacnym otoczeniu. Ciekawe co prezes myśli o tych ludziach którzy wtedy tworzyli PPPP.. Widzę ze tak jak kłamstwo ma...rozwiń całość

   Pan rewinski juz kiedys w polityce gościł. Polska Partia Przyjaciół Piwa. W dość zacnym otoczeniu. Ciekawe co prezes myśli o tych ludziach którzy wtedy tworzyli PPPP.. Widzę ze tak jak kłamstwo ma krótkie nogi, tak kacza pamięć jest krótka. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama