Rafał Dutkiewicz w Platformie? Prezydenta do partii ma...

  Rafał Dutkiewicz w Platformie? Prezydenta do partii ma zaprosić premier Ewa Kopacz

  Malwina Gadawa

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz
  1/2
  przejdź do galerii

  Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz ©Fot. Tomasz Hołod / Polska Press

  Premier Ewa Kopacz ma na początku czerwca przyjechać do Wrocławia, by osobiście zaprosić prezydenta Rafała Dutkiewicza, by zapisał się do Platformy Obywatelskiej - dowiedział się portal GazetaWroclawska.pl. - Jeżeli będzie takie zaproszenie, to się będę zastanawiał - odpowiada nam prezydent.
  Dyskusja o tym, czy Rafał Dutkiewicz wejdzie do Platformy Obywatelskiej trwa od wielu miesięcy. Najważniejsi politycy PO na Dolnym Śląsku wielokrotnie powtarzali, że jest to w interesie samej partii. Bardzo zabiega o to Jacek Protasiewicz, szef dolnośląskiej PO i główny orędownik koncepcji współpracy PO z prezydentem Wrocławia. To właśnie dzięki niemu w stolicy Dolnego Śląska i w województwie rządzi koalicja ludzi Rafała Dutkiewicza i Platformy Obywatelskiej.


  Sam Protasiewicz jeszcze w marcu mówił, że prezydent Wrocławia może zostać już niedługo członkiem Platformy. Szef partii na Dolnym Śląsku opowiadał, że to będzie wielkie wydarzenie w partii, zorganizowane "z przytupem". Prezydent Wrocławia dystansował się jednak od tych słów. Wielokrotnie powtarzał, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

  Od polityków z władz dolnośląskiej PO wiemy, że Rafała Dutkiewicza do partii ma zaprosić sama pani premier Ewa Kopacz. Ma to się stać w czerwcu, kiedy przyjedzie do Wrocławia i poinformuje oficjalnie, że stolica Dolnego Śląska otrzymała obiecane pieniądze na Europejską Stolicę Kultury. - Rafał Dutkiewicz zaproszenie przyjmie i wstąpi do naszej partii - słyszymy od polityka PO.

  Wiadomo już, że prezydent Wrocławia, jeżeli faktycznie zostanie członkiem PO nie będzie osamotniony w partii. Są tam już jego ludzie. Kilka miesięcy temu członkiem Platformy został Jerzy Michalak, który jest w zarządzie województwa dolnośląskiego. Michalak to bliski współpracownik Dutkiewicza. W weekend do partii zapisał się Andrzej Łoś, również człowiek z bliskiego otoczenia prezydenta Wrocławia. Łoś był już kiedyś marszałkiem województwa i politykiem Platformy. Odszedł z partii, bo nie zgadzał się z polityką prowadzoną przez ówczesnego jej szefa na Dolnym Śląsku Grzegorza Schetynę.

  Obecność Dutkiewicza w Platformie nie wszystkim się spodoba. Od dawna pomysł ten krytykuje były prezydent Wrocławia a dziś europoseł Bogdan Zdrojewski. - Rafał Dutkiewicz nie powinien zapisywać się do żadnej partii, jeśli chce wypełnić zobowiązania wyborcze z ostatniej kampanii. Każda jego aktywność partyjna będzie odbywała się kosztem spraw miasta - mówił niedawo Zdrojewski w rozmowie z portalem GazetaWrocławska.pl

  Czy obecność Dutkiewicza w Platformie oznacza jego start w jesiennych wyborach do Sejmu? Nie jest to jednoznaczne. Choć w stolicy Dolnego Śląska nie milkną głosy, że prezydent będzie jedynką PO we Wrocławiu, to sam zainteresowany twierdzi, że na interesuje go tylko Wrocław i nie zamierza rezygnować z prezydentury. Ale o starcie Dutkiewicza coraz głośniej mówi się nie tylko na Dolnym Śląsku. O tym, że prezydent ma startować z pierwszego miejsca na liście PO we Wrocławiu napisał też kilka dni temu tygodnik "Wprost".

  Czytaj także

   Komentarze (25)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kiedy

   Platformers Wroclawski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Kiedy wreszcie przyjedzie do Wrocławia Pani premier i zaprosi Pana prezydenta do wstąpienia do partii? Będzie to wielkie święto i radosne świętowanie naszego sukcesu.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   W co ta kobieta chce wrobić PO

   GrubyRycho (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wstyd, wstyd a Wrocław przed wyborami był najważniejszy

   bbb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   kto na niego głosował ?
   mam nadzieję że skończy się jak z Huskowskim

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Marzenia Dudiego

   Wyborca Kukiza (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   I tak cela dopadnie Dutkiewicza oraz jego klikę.A jeżeli nawet wystartuje w wyborach parlamentarnych to dostanie kopa w tyłek.Więc nici z immunitetu.Poza tym na jesień cała PO dostanie kopa w...rozwiń całość

   I tak cela dopadnie Dutkiewicza oraz jego klikę.A jeżeli nawet wystartuje w wyborach parlamentarnych to dostanie kopa w tyłek.Więc nici z immunitetu.Poza tym na jesień cała PO dostanie kopa w tyłek.Polacy przejrzeli na oczy.Polska się budzi.Dosc kłamstwa,złodziejstwa,obłudy....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To dobra wiadomość ! Skoro go aż "osobiście zapraszają" oznacza to, że w końcu chyba spłacił wszystk

   odszkodowania za straty które spowodował wypadkiem ! (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6

   Prawda ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Chce

   się (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   schować za immunitetem w jesiennych wyborach,no cóż już dużo sobie namieszał i się boi a takich to ma PO jako ochronka. Szkoda p. prezydencie, że tak p. się złączył z pijaczkami.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Max Boegl pyta, gdzie ma wysłać...

   jePZPO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   ...pozdrowienia ;)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   heh

   chodzą (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20

   Pogłoski że ta kłamliwa menda ma jedyną szansę uniknięcia prokuratorzyn po przewałkach na stadionie i z pewną firmą budowlaną, ponoć sie obsrał wizją zmiany przy korycie na pisiora i ucieczka w...rozwiń całość

   Pogłoski że ta kłamliwa menda ma jedyną szansę uniknięcia prokuratorzyn po przewałkach na stadionie i z pewną firmą budowlaną, ponoć sie obsrał wizją zmiany przy korycie na pisiora i ucieczka w immunitet to jego jedyna szansazwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Na jesien

   Ola (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 1

   Na jesień nie będzie już PO w Parlamencie,potem czas na dalsze czysczenie Polski ze zlodziejskiego bagna

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Znaczy

   vb (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

   ta bezideowa zbieranina bez własnej tożsamości nadal nie wyciągnęła wniosków z tego, że mimo protestów przepychała Dudusia marną różnicą. Jeszcze się doigrają za to POmaganie.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama