Wrocław: Nowe życie Hotelu Asystenta "Klasztor". Zabytkowy...

  Wrocław: Nowe życie Hotelu Asystenta "Klasztor". Zabytkowy budynek kupiła wrocławska firma

  Malwina Szczygłowska

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Uniwersytet Ekonomiczny sprzedał zabytkowy budynek, w którym mieścił się Hotel Asystenta "Klasztor"
  1/4
  przejdź do galerii

  Uniwersytet Ekonomiczny sprzedał zabytkowy budynek, w którym mieścił się Hotel Asystenta "Klasztor" ©Google Maps

  Dopiero dziesiąty przetarg na sprzedaż Hotelu Asystenta "Klasztor" przy ul. Wincentego Stysia zakończył się sukcesem. Po ponad sześciu latach prób Uniwersytet Ekonomiczny wreszcie znalazł nabywcę - jest nim wrocławska firma Mikun. Za dawny hotel zapłaciła ponad 3,6 mln złotych.
  Do przetargu o nieruchomość należącą do Uniwersytetu Ekonomicznego przystąpiło sześciu chętnych. Każda firma musiała wpłacić kaucję uczelni w wysokości 100 tysięcy złotych. Przetarg wygrała wrocławska firma budowlana Mikun.

  Nieruchomość kosztowała ją około 3,6 mln złotych. Mikun zapłaciła milion więcej, niż wynosiła cena wywoławcza. Aczkolwiek w 2007 roku, kiedy Uniwersytet Ekonomiczny ogłosił, że sprzedaje budynek, miał on kosztować nowego właściciela przynajmniej 5 mln złotych.

  Hotel asystenta "Klasztor" mieści się między blokiem a kościołem św. Ignacego Loyoli. Czterokondygnacyjne budynek jest częściowo podpiwniczony.

  Hotel Asystenta "Klasztor" to budynek z 1885 roku. Jest wpisany do Gminnej Ewidencji Zabytków Miasta Wrocławia, która prowadzona jest przez Miejskiego Konserwatora Zabytków. Przed wojną mieścił się w nim Lata 1910-1930 pensjonat św. Karola przylegający do szkoły gospodarstwa domowego i domu opieki św. Karola.

  Na razie nie wiadomo, jaki los szykuje Mikun dla nowo kupionej nieruchomości.

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama