Ważne
  Tomasz Lis przeprosił na antenie TVP Info córkę Andrzeja...

  Tomasz Lis przeprosił na antenie TVP Info córkę Andrzeja Dudy (WIDEO)

  AIP / TVP/x-news

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Tomasz Lis w programie TVP Info przeprosił Kingę Dudę - córkę Andrzeja Dudy - za cytowanie wpisu z fałszywego konta na Twitterze. Rzekomy wpis Kingi Dudy mówił o tym, że jak jej ojciec zostanie prezydentem – odda Amerykanom Oscara za film „Ida”.
  Wroclaw 12-12-2006 tomasz lis, dziennikarz telewizyjny, podczas spotkania i promocji ksiazki w salonie claskim. fot. tomasz holod

  Wroclaw 12-12-2006 tomasz lis, dziennikarz telewizyjny, podczas spotkania i promocji ksiazki w salonie claskim. fot. tomasz holod ©brak

  Tomasz Lis przeprosił córkę Andrzeja Dudy za cytowanie wpisu z fałszywego konta na Twitterze. Rzekomy wpis Kingi Dudy mówił o tym, że jak jej ojciec zostanie prezydentem – odda Amerykanom Oscara za film „Ida”. „Prawda jest ważniejsza od jakiejś tam nagrody z żółtej blachy” - miała napisać Duda.

  Wpis pierwszy zacytował Tomasz Karolak, gość programu „Tomasz Lis na żywo”. Aktor, członek komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego tłumaczył dlaczego nie będzie głosował na Andrzeja Dudę i jako jeden z argumentów podał wpis na portalu społecznościowym córki kandydata PiS.

  „Dzisiaj jadąc z konwencji dowiedziałem się, że córka pana Andrzeja wpisała na jednym z portali społecznościowym informację, że tata powiedział, że jak zostanie prezydentem to odda Oskara, którego dostała Ida” - powiedział Karolak.


  Tomasz Lis natychmiast podchwycił temat i zacytował słowa z konta na Twitterze podpisanego jako Kinga Duda: „Myślałem, że to Pawlikowski dostał tę nagrodę, a nie Andrzej Duda” - mówił do Karolaka. I dodał: „Z drugiej strony - zostawmy może... Bo mam wrażenie że pod pręgierzem stawiamy młodą dziewczynę, która w emocjach coś napisała. Zdarza się”.

  Przeprosin domagał się Andrzej Duda, który uważa zachowanie Lisa za "wstrętne". - To miało na celu poniżenie mojej córki, a w sposób pośredni uderzenie we mnie - stwierdził Duda.

  Obaj panowie przeprosili córkę Andrzeja Dudy. Rzekome słowa dziewczyny były bowiem jedynie pretekstem do ostrej krytyki kandydata PiS na prezydenta. Tomasz Lis przeprosił jeszcze w poniedziałek wieczorem: „Jak słyszę, wpis ten nie jest autentyczny i nie jest autorstwa pani Kingi Dudy. Rozumiem, że tak jest. W tej sytuacji córkę kandydata gorąco przepraszam” - napisał na Twitterze.

  Karolak z kolei napisał: "Stwierdzam, że uległem nieświadomie manipulacji”.

  Dodatkowo Tomasz Lis przeprosił Kingę Dudę na antenie TVP Info.  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecane

   Wideo