Monika Kuszyńska - to cud, że przeżyła ten wypadek

  Monika Kuszyńska - to cud, że przeżyła ten wypadek

  MAR

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Monika Kuszyńska z zespołem Varius Manx miała wypadek tym samochodem
  1/2
  przejdź do galerii

  Monika Kuszyńska z zespołem Varius Manx miała wypadek tym samochodem ©fot. Janusz Wójtowicz

  Monika Kuszyńska, która reprezentuje Polskę na festiwalu Eurowizji 2015 porusza się na wózku inwalidzkim. Dlaczego? W 2006 roku zespół Varius Manx miał pod Wrocławiem wypadek. To że Monika Kuszyńska go przeżyła, to cud. Wokalistka jest sparaliżowana. Zespół wracał z koncertu, który dzień wcześniej zagrał w Miliczu. Na łuku drogi samochód jadący z prędkością 100 kilometrów na godzinę uderzył w drzewo z taką siłą, że wyrwał je z korzeniami. Najbardziej ucierpiała właśnie Monika Kuszyńska.
  To że Monika Kuszyńska przeżyła, to cud

  Wypadek w którym ucierpiała Monika Kuszyńska spowodował lider zespołu Varius Manx Robert Janson. W 2009 roku został za to skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu i 10,8 tys. zł grzywny.

  - To, że Monika Kuszyńska przeżyła wypadek, to cud - mówił wtedy sędzia Dominik Flunt. Robert Janson z wypadku niczego nie pamiętał. Drobiazgowe śledztwo wykazało, że zdarzenie było efektem jazdy ze zbyt wielką prędkością.


  Specjaliści z krakowskiego Instytutu Ekspertyz Sądowych przeprowadzili nawet eksperyment. Identycznym autem - czyli jeepem grand cheerokee - przejechali ten sam fragment drogi z dozwoloną na nim prędkością. - Wykazali, że można było pokonać tę trasę bezpiecznie - komentował sędzia Flunt.

  Wyrok wydano bez procesu, na jednej rozprawie. To wynik ugody zawartej między prokuraturą a obroną. - Znaki drogowe nie są wynikiem złośliwości drogowców - mówił sędzia Flunt. Nawiązywał tak do faktu, że Robert Janson znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. - Poczucie pewności i bezpieczeństwa za kierownicą nawet takiego auta, jak jeep, może okazać się złudzeniem - dodał Flunt.


  Eurowizja 2015: Monika Kuszyńska "In the Name of Love"

  "In The Name Of Love" to pierwszy singiel zapowiadający drugą solową płytę Moniki Kuszyńskiej, której premierę zaplanowano na jesień 2015 roku. Monika Kuszyńska będzie z tą piosenką reprezentowała Polskę na festiwalu Eurowizja 2015.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do Anny Zaborskiej :

   Izabella (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   1!Dlaczego miała by się załamać ? Kobieta jest świetna i nie MOŻE SIĘ ZAŁAMAĆ

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Gratuluje !

   Anna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4

   Gratuluję Pani Moniko, że nie ,,załamała" się Pani wózkiem, ale żyje Pani pełnią życia i reprezentuje godnie nasz kraj !

   Pozdrawiam - Anna Zaborska z Lublina

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Monika Kuszyńka, piosenka, wypadek

   Marcin (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 1

   Pani Moniko jest pani piosenkarką o anielskim głosie i urodzie. Fakt, że wypadek, przez który pani jest do końca skazana na wózek jest dla pani ciężki. Ale jako Polacy jesteśmy z Panią! Najnowsza...rozwiń całość

   Pani Moniko jest pani piosenkarką o anielskim głosie i urodzie. Fakt, że wypadek, przez który pani jest do końca skazana na wózek jest dla pani ciężki. Ale jako Polacy jesteśmy z Panią! Najnowsza piosenka, która będzie reprezentowała Polskę na eurowizji w tym roku jest bardzo piękna, nie mogę oderwać od niej uszu. :) Myślimy, że będzie pani godną reprezentantką! :) Pani Moniko, niech pani się trzyma!
   Marcin z Toruniazwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama