Szkoły przeciwko przemocy

  Szkoły przeciwko przemocy

  GOS

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  "Szkoła dla społeczności - społeczność dla szkoły" - to motto III edycji programu Szkoła bez przemocy.
  W czwartek ruszają zapisy dla szkół, które chcą wziąć udział w programie. W tym roku po raz pierwszy uczniowie będą wybierać najlepszego wychowawcę z województwa. To jedyny taki ranking. Ma on nagrodzić pedagogów, którzy mają najlepszy kontakt ze swoimi podopiecznymi i jednocześnie zachęcić nauczycieli do poznania problemów swoich wychowanków.
  Sami uczniowie będą mogli wziąć udział w konkursie na najlepszy pamiętnik internetowy, w którym opiszą, co szkoła robi dla swojego otoczenia.

  Jak co roku przeprowadzone zostaną badania poziomu agresji wśród nauczycieli i uczniów. Co miesiąc na stronie internetowej będą odbywać się czaty, gdzie uczniowie i nauczyciele będą mogli dyskutować o tym, jak przeciwdziałać prawu pięści w szkole.

  Nauczyciele, wychowawcy i pedagodzy będą mogli wziąć udział w warsztatach regionalnych, na których będą uczyć się, jak postępować z agresywnym uczniem, pomóc ofiarom przemocy i sprawić, by dzieci nauczyły się pozytywnie rozładować swoje emocje.
  Tradycyjnie będą też organizowane Dni Szkoły bez Przemocy - festyny, zawody sportowe i występy artystyczne.

  W tym roku organizatorzy chcą, aby w walce z agresją szkoły współpracowały z władzami lokalnymi, organizacjami i okolicznymi mieszkańcami. Wszystko po to, aby otworzyć oczy na problem agresji i pokazać, że w szkołach nie można używać argumentu siły.
  Placówki, które chcą wziąć udział w programie, mogą zapisać się na stronie internetowej www.szkola-bezprzemocy.pl. W ciągu roku będą musiały przestrzegać specjalnego kodeksu.
  W zeszłym roku w programie wzięło udział aż 4 718 szkół. Podczas Dnia Szkoły bez Przemocy 200 tys. uczniów, rodziców i nauczycieli podpisało list otwarty do prezydenta, wyrażając swój sprzeciw wobec przemocy w szkołach.

  Program Szkoła bez Przemocy prowadzi Polska - Gazeta Wrocławska wraz z Fundacją Grupy Telekomunikacji Polskiej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama