Forum muzyki pod kontrolą

  Forum muzyki pod kontrolą

  MAG

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  W poniedziałek mamy poznać wyniki kontroli przetargu na firmę, która ma nadzorować budowę Narodowego Forum Muzyki.
  Nowoczesna sala koncertowa ma powstać przy pl. Wolności do połowy 2011 roku. Koszt jej budowy oszacowano na 75 mln euro. Kiedy robota ruszy, to się dopiero okaże. Niewykluczone, że decydującą sprawą będą wyniki aż dwóch kontroli tego przetargu.

  Pierwszą przeprowadziła komisja wrocławskiego magistratu, a drugą - jedna z kancelarii prawnych spoza Wrocławia. Sprawę wyboru firmy, która będzie nadzorowała powstanie Narodowego Forum, oprotestowano. Okazało się bowiem, że ekspert, który doradzał komisji przetargowej, wcześniej współpracował ze zwycięzcą.

  W poniedziałek ma się okazać, czy podczas konkursu nie doszło do żadnych nieprawidłowości. Jeżeli okaże się, że doszło, to przetarg trzeba będzie powtórzyć. To potrwa kolejne kilka miesięcy.
  Władze miasta liczą, że Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu stanie się ważnym centrum kulturalno-artystycznym w Polsce i Europie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama