PWSZ otwiera... żłobek

  PWSZ otwiera... żłobek

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  PWSZ otwiera... żłobek
  Od września w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie funkcjonować będzie żłobek. W pierwszej kolejności miejsce znajdą w nim dzieci studentów i personelu.
  PWSZ otwiera... żłobek
  Żłobek powstanie dzięki udziałowi uczelni w ministerialnym programie „Maluch na Uczelni". Głogowska placówka zajęła w nim siódme miejsce na ponad 40 uczelni w całym kraju. Dzięki temu otrzyma dofinansowanie do przygotowania oddziału żłobkowego oraz dotacje na utrzymanie w nim dzieci. Do tego drugiego zadania dołoży się też Gmina Miejska Głogów.

  Jak zapewniają władze uczelni, dzięki żłobkowi zdobywanie wiedzy stanie się dużo łatwiejsze dla części studentów, którzy założyli już rodziny i czasem mają problemy z opieką nad dzieckiem i jednoczesnym kontynuowaniem nauki.

  – Warto zaznaczyć, że pracowników żłobka wspierać będzie też kadra naukowa PWSZ oraz studenci kierunku pedagogika, którzy kształcą się między innymi do pracy w takich miejscach. Myślę, że dzięki temu będzie to oferta jeszcze atrakcyjniejsza dla rodziców – mówi Katarzyna Rusak, rektor uczelni.

  Pieniądze z dotacji ministerialnej i od miasta pozwolą na utrzymanie niskiej ceny za pobyt dziecka w żłobku. Miesięcznie ma ona nie przekraczać kwoty 50 złotych. Dotacja planowana jest do końca roku, a później PWSZ złoży wniosek o dofinansowanie również w roku 2016.

  Żłobek ma mieć 35 miejsc. W pierwszej kolejności trafią do niego dzieci studentów i kadry PWSZ, ale jeśli po tym zostaną wolne miejsca, udostępnione zostaną też innym mieszkańcom Głogowa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama