B.B. King nie żyje. Legendarny bluesman miał 89 lat...

  B.B. King nie żyje. Legendarny bluesman miał 89 lat (PRZEBOJE B.B. KINGA)

  AIP /CNN Newsource/x-news

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Znakomity i legendarny bluesman B.B. King nie żyje. Miał 89 lat. B.B. King zmarł w piątek w Las Vegas - informują amerykańskie portale, powołując się na pełnomocnika B.B. Kinga.
  B.B. King nie żyje. Legendarny bluesman miał 89 lat (PRZEBOJE B.B. KINGA)

  ©wikimedia.org

  15 maja 2015 roku w Las Vegas zmarł legendarny bluesman B.B. King (naprawdę Riley B. King).

  B.B. King urodził się 16 września 1925 r. w Itta Bena w stanie Missisipi. Był amerykańskim gitarzystą i wokalistą bluesowym. Został obdarzony nieformalnym tytułem: King of Blues – "Król Bluesa". Muzyka Kinga zaliczana jest do stylów Memphis Blues, Modern Electric Blues i Soul Blues.

  Jak podają źródła, B.B. King w ostatnich miesiącach często chorował. Pogorszenie stanu zdrowia nastąpiło w październiku 2014 r., kiedy to B.B. King przerwał swój koncert i odwołał dalszą część trasy koncertowej.  Na scenę już nie powrócił, zmagając się z ogólnym osłabieniem, częstymi infekcjami i problemami z krążeniem. i cukrzycą. "Jestem pod opieką specjalistów w moim domu w Las Vegas. Dziękuje za wszystkie życzenia pomyślności i modlitwę" - napisał na Facebooku 1 maja. W latach 1971-2009 został B.B. King wyróżniony 15 nagrodami Grammy, najczęściej w kategorii Najlepszy Album Bluesowy (6 razy) oraz Najlepszy Utwór Bluesowy (3 razy). Obok Henry'ego Graya (ur. 19 stycznia 1925) był najstarszym żyjącym i wciąż aktywnym muzykiem bluesowym.

  Do największych przebojów B.B. Kinga zalicza się takie utwory jak „The Thrill Is Gone”, dzięki której w 1970 roku zdobył swoją pierwszą nagrodę Grammy, "There Must be a Better World Somewhere" i nagrany w duecie z U2 „When Love Comes to Town".

  POSŁUCHAJ HITÓW B.B. KINGA


  B.B. KING "The Thrill Is Gone"  B.B. KING i U2 „When Love Comes to Town"


  B.B. KING "There Must be a Better World Somewhere"  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama