Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Matura 2015 chemia - poziom podstawowy i rozszerzony (ARKUSZE CKE, ODPOWIEDZI)

AS
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Dawid Łukasik / Polska Press
15 maja o godzinie 9 maturzyści napisali maturę z chemii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. "Starą maturę" pisali uczniowie techników, zaś "nową maturę" uczniowie liceów. Co było na maturze z chemii? Matura 2015 zadania z chemii - arkusz CKE z chemii i odpowiedzi z chemii znajdziesz na GazetaWroclawska.pl

Matura 2015 chemia - co było na maturze z chemii?
Jakie zadania były do rozwiązania na maturze z chemii. Uczniowie techników mogli pisać egzamin na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Pozostali pisali "nową maturę" na poziomie rozszerzonym.

Kliknij i zobacz: ARKUSZE CKE CHEMIA:
MATURA 2015 CHEMIA - "STARA MATURA" - poziom podstawowy – arkusz CKE
MATURA 2015 CHEMIA - "STARA MATURA" - poziom rozszerzony – arkusz CKE
MATURA 2015 CHEMIA - "NOWA MATURA" - poziom rozszerzony – arkusz CKE

Na napisanie matury z chemii na poziomie podstawowym uczniowie mieli 120 minut. Pojawiły się w niej m.in. pytania o układ okresowy pierwiastków (bloki konfiguracyjne), o jodynę i jej reakcje z innymi substancjami i o elektrolity. Był też schemat eksperymentu, w wyniku którego powstał roztwór soli - należało odpowiedzieć na pytania dotyczące przedstawionej reakcji.

SPRAWDŹ MATURA 2015 CHEMIA ODPOWIEDZI POZIOM PODSTAWOWY

Na maturze z chemii na poziomie rozszerzonym dla technikum były pytania m.in. o pierwiastki, atom miedzi, hydrolizację sacharozy i przemianę cyklopropanu w propan. Tu również pojawił się schemat eksperymentu i pytania jego dotyczące. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 150 minut, a mogą zdobyć 60 punktów.

SPRAWDŹ MATURA 2015 CHEMIA ODPOWIEDZI POZIOM ROZSZERZONY DLA TECHNIKUM

Na maturze z chemii dla liceum pojawiły się m.in. pytania dotyczące bromu, budowy cząsteczki tlenu siarki, substancji izomorficznych. Należało również uzupełnić zdania dotyczące budowy i właściwości lodu oraz zaprojektować doświadczenie, w wyniku którego powstanie czysty stały chlorek magnezu. Na rozwiązanie zadań było 180 minut, a do zdobycia jest 60 punktów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska