Wybieramy najlepszą OSP w naszym regionie

  Wybieramy najlepszą OSP w naszym regionie

  Kacper Chudzik

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Wybieramy najlepszą OSP w naszym regionie

  ©OSP Smardzów

  Czekamy na głosy i zgłoszenia do trzeciej edycji naszego strażackiego plebiscytu
  Wybieramy najlepszą OSP w naszym regionie

  ©OSP Smardzów

  Trwa kolejny plebiscyt naszego Tygodnika. Tym razem, z naszymi czytelnikami wybieramy najlepszą jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w regionie głogowskim oraz polkowickim.

  Jak ważną rolę odgrywają strażacy OSP chyba nikomu nie trzeba mówić. To właśnie oni przez całą dobę czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Są dostępni zarówno w dzień, jak i w nocy. Zawsze piersi odpowiadają na zgłoszenia, pierwsi biegną co sił by ratować nie tylko ludzkie życie, ale i mienie. To właśnie strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych, często kosztem wolnego czasu, rodziny i odpoczynku, jako pierwsi gaszą ogień, który niszczy lasy, domy, często dobytek całego naszego życia.
  Dlatego właśnie przeprowadzając nasz plebiscyt chcemy im wynagrodzić trud. Pokazać opinii publicznej kto działa w lokalnych strukturach OSP, na kogo możecie liczyć jeśli będzie Wam potrzebna pomoc. Na pewno warto wynagrodzić strażakom ich wysiłek włożony w pracę.

  Prezentujemy listę jednostek i czekamy na zgłoszenia od Was. Mile widziane zdjęcia i krótki opis historii działalności. Jednak w naszym plebiscycie mogą wziąć udział nie tylko jednostki, które mają za sobą wielkie dokonania i działają od lat. Zapraszamy również tych strażaków, którzy dopiero co utworzyli nowe struktury i chcą pomagać potrzebującym. Pochwalcie się swoją jednostką, pokażcie jaki macie sprzęt, a może czegoś Wam jeszcze brakuje?

  Jedną z jednostek, które biorą udział w głosowaniu jest OSP Smardzów. Ich rodzinna miejscowość może nie jest jedną z największych w powiecie, ale jest bardzo zgrana, a strażacy pełnią ważną rolę w życiu lokalnej społeczności. W samej wsi mieszka około 240 osób, a 24 z nich należą do oddziału OSP. Jednostka posiada również siedmiu członków wspierających oraz drużynę młodzieżową, do której należy 8 osób. Ochotnicza Straż Pożarna w Smardzowie liczy już blisko 55 lat. Założono ją oficjalnie w 1960 roku.

  Jak zawsze w przypadku strażaków, ciągle potrzebny jest nowy sprzęt pozwalający lepiej nieść pomoc innym. I nie chodzi tu tylko o gaszenie pożarów, ale też pomoc ofiarom wypadków itp. W doposażeniu swojej jednostki bardzo pomagają mieszkańcy miejscowości. W grudniu ubiegłego roku jednostka otrzymała m.in. od stowarzyszenia "Razem dla Smardzowa" sprzęt medyczny, na który składała się torba lekarska, nosze oraz defibrylator. Dzięki niemu strażacy będą jeszcze skuteczniejsi w tym co robią.

  Na zgłoszenia do udziału w naszym plebiscycie czekamy TUTAJ. Tam też można dowiedzieć się jak głosować za pośrednictwem internetu. Na naszej stronie można też śledzić aktualne wyniki głosowania. Te trwa zaledwie od tygodnia, a już pojawiła się w nim spora liczba głosów. Zapraszamy do wspierania swoich faworytów głosami.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama