Nie było cudu w Monachium, "Barca" jedzie do Berlina. "El Classico" w finale?

FC Barcelona przegrała z Bayernem w Monachium 2:3 w rewanżowym meczu półfinałowym, lecz mimo to zameldowała się w finale tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

O ile po pierwszym meczu w Barcelonie, wygranym przez gospodarzy 3:0, kibice "Dumy Katalonii" o awans mogli być spokojni, o tyle w siódmej minucie ich spokój zaburzył nieco Medhi Benatia. Marokańczyk po centrze z rzutu rożnego otworzył wynik spotkania. W tym momencie Bawarczykom do dogrywki brakowało już tylko dwóch bramek, a kibice na Allianz Arenie wpadli w euforię.

Ich radość trwała jednak zaledwie... osiem minut. Wtedy to do wyrównania doprowadził Neymar, wykańczając piękną akcję Leo Messiego i Luisa Suareza.

W 29. min powtórka z rozrywki. Suarez znów obsłużył Neymara, a ten silnym mierzonym strzałem po raz drugi pokonał Neuera. Podopieczni Pepa Guardioli nie poddawali się. Świetną okazję miał Robert Lewandowski, ale jego uderzenie na raty wybronił Marc-Andre ter Stegen, wygarniając ostatecznie piłkę z linii bramkowej. Wynik do przerwy brzmiał zatem 2:1 dla "Barcy".

W drugiej połowie gracze Bayernu postawili wszystko na jedną kartę. W 59. min do wyrównania doprowadził Lewandowski. Polak ograł Javiera Mascherano i huknął nie do obrony. Na prowadzenie gospodarzy w 74. min przywrócił Thomas Muller, ale to było za mało, by wyeliminować wicemistrzów Hiszpanii. Guardiola musiał uznać wyższość Luisa Enrique.

Jeżeli więc Real Madryt odprawi jutro Juventus, to w finale w Berlinie będziemy świadkami "El Clasico".

Bayern Monachium - FC Barcelona 3:2
Bramki: Benatia 7, Lewandowski 59, Muller 74 - Neymar 15, 29.
Sędziował: Mark Clattenburg (Anglia).
Żółte kartki: Rafinha, Thiago, Lewandowski, Alonso, Rode - Rakitic, Pedro

Bayern: Neuer - Bernat, Boateng, Benatia, Rafinha, Alonso, Schweinsteiger (87. Martinez), Lahm (68. Rode), Thiago, Muller (87. Goetze), Lewandowski.
Barca: ter Stegen - Alba, Mascherano, Pique, Alves, Busquets, Iniesta (75. Xavi), Rakitić (72. Mathieu), Neymar, Suarez (46. Pedro), Messi.

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: FC Barcelona