Kolejne trzęsienie ziemi w Nepalu: Wstrząsy w Katmandu oraz...

  Kolejne trzęsienie ziemi w Nepalu: Wstrząsy w Katmandu oraz Namcze Bazar [ZDJĘCIA+VIDEO]

  AIP

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Jak podaje Reuters, epicentrum trzęsienia ziemi we wtorek znajdowało się 76 kilometrów na wschód od nepalskiej stolicy Katmandu, w rejonach górzystych blisko granicy z Tybetem. Wstrząsy osiągnęły siłę 7.3 stopni w skali Richtera. Według rzecznika prasowego nepalskiej policji, Kamala Singh Bama, zginęło co najmniej 37 osób, a ponad 1 066 osób zostało rannych.


  CNN Newsource/x-news


  Przedstawiciel rządu powiedział także dziennikarzom stacji BBC, że skutki kataklizmu odczuwalne są w 31 z 75 dystryktów w Nepalu. Zburzone zostały budynki, a ze wzgórz staczały się ciężkie skały, które spadały prosto na wioski i miasteczka.

  TRZĘSIENIE ZIEMI W NEPALU. "TO JEST JAK ZŁY SEN. ALE ON NIE MINIE"


  Trzęsienie ziemi wywołało panikę wśród mieszkańców Nepalu, którzy 25 kwietnia przeżyli horror, kiedy ich kraj nawiedził kataklizm o sile 7.8 stopni w skali Richtera. Kwietniowe wstrząsy w azjatyckim kraju były najsilniejsze od 80 lat. Życie straciło ponad 8 046 osób, a rannych zostało blisko 18 tysięcy osób. Nowe wstrząsy we wtorek przyniosły najwięcej szkód w Katmandu, którego duża część mieszkańców straciła dach nad głową w katastrofie ponad dwa tygodnie temu. Premier Nepalu Sushil Koirala zaapelował do obywateli o "cierpliwość i odwagę" oraz poprosił o ponowną pomoc międzynarodowe siły, które zaangażowały się w akcje poszukiwawcze, ratunkowe oraz humanitarne poprzednim razem.

  TRZĘSIENIE ZIEMI W NEPALU | KOSZMAR, KTÓREGO OCZEKIWANO [VIDEO]


  Silne wstrząsy odczuwalne były także między innymi na północy Indii oraz w Bangladeszu. Jak informuje BBC, ofiary śmiertelne odnotowano między innymi w Indiach, gdzie życie straciło co najmniej 17 ludzi, oraz w Tybecie, w którym zginęła jedna osoba.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama