Policjant z Wrocławia zwyciężył w mistrzostwach Europy w...

Policjant z Wrocławia zwyciężył w mistrzostwach Europy w karate (ZDJĘCIA)

Policjant Wojciech Żmija mistrzem Europy
    1/9
    przejdź do galerii

Policjant Wojciech Żmija mistrzem Europy ©KWP Wrocław

Podinsp. Wojciech Żmija z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu został mistrzem Europy w Karate Kyokushin. Pokonał rywali na rozgrywanych w Berlinie mistrzostwach zawodników z całej Europy, części Azji i Afryki.
    500 seniorów i juniorów walczyło o tytuły Mistrzów Europy w kategoriach Kumite i Kata. Policjant z Wrocławia startował w walkach kumite full contact, w kategorii ciężkiej seniorów. Zdobył tytuł mistrzowski.

To największy sportowy sukces podinsp. Wojciecha Żmii i największy sukces w karate kyokushin w polskiej policji.

– Przed turniejem nic nie wskazywało na tak ogromny sukces, ponieważ podinsp.
    Wojciech Żmija w turniejowej drabince znalazł się w "grupie śmierci". Jednak w drodze po złoto funkcjonariusz wyeliminował tak wielkie sławy w karate, jak Mistrz Świata z 2013 r. Konstantin Goryushkin z Rosji, czy Mistrz Świata z 2014 r. Rudolf Conquet z Holandii – relacjonuje st. asp. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

Wojciech Żmija wrócił już do służby. Jest cały i szczęśliwy, choć stoczone walki były bardzo cięzkie.