Merkel w Moskwie, spotkała się z Putinem. "Rosja i Niemcy...

  Merkel w Moskwie, spotkała się z Putinem. "Rosja i Niemcy różnią się w ocenie sytuacji na Ukrainie"

  Tomasz Dereszyński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  - Rosja i Niemcy różnią się znacznie w ocenie sytuacji na Ukrainie, ale mają podobne stanowisko w sprawie rozwiązania kryzysu za pomocą środków dyplomatycznych – powiedział prezydent Rosji Władimir Putin podczas niedzielnej wspólnej konferencji prasowej z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Moskwie.
  - Stosunki między Moskwą a Berlinem nie są w najlepszym stanie w związku z różnymi stanowiskami związanymi z sytuacją na Ukrainie - mówił Putin. - Wzajemne obroty w 2014 r. po raz pierwszy w ciągu ostatnich pięciu lat spadły o 6,5 procent. Taka sytuacja z pewnością nie są w interesie Rosji lub Niemiec - mówił. Gospodarz Kremla wyraźnie stawiał akcent na sprawy gospodarcze pomiędzy Niemcami a Rosją.


  Źródło: RUPTLY/x-news


  Putin dodał, że blokada ekonomiczna wschodniej Ukrainy musi zostać zniesiona, a problem musi zostać rozwiązany tylko poprzez dialog między Kijowem i samozwańczymi republikami w Doniecku i Ługańsku.

  Na pytanie jednego z dziennikarzy, co sądzi o niepokoju wywoływanym przez jego politykę w Polsce czy w państwach bałtyckich, Putin odparł w swoim stylu, że: "strach to wewnętrzne uczucie tego, kto je odczuwa".

  Kanclerz Angela Merkel nie miała w trakcie konferencji wesołej miny. Jej twarz podczas konferencji prasowej mówiła wiele. - Znajdujemy się w trudnej fazie. Stosunki Niemiec i Rosji mocno ucierpiały z powodu niezgodnej z prawem międzynarodowym aneksji Krymu.

  Merkel zadeklarowała, że spory powinny być rozwiązywane na drodze rozmów i dyplomacji. Kanclerz Merkel mówiła, że trzeba kontynuować wypełnianie porozumień z Mińska.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Merkel w Moskwie, spotkała się z Putinem. "Rosja i Niemcy różnią się w ocenie sytuacji na Ukrainie"

   Olga

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Wiadomo. Polityka Merkel dyktowana jest przez Obame. Gdyby USA nie wtracily sie, oplacajac Bandere aby zrobila przewrot, gdyby byla obiektywna ocena sytuacji, nie doszloby do tego dramatu na Ukrainie.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nic dodać nic ująć

   x (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   poza tym że Merkel jest krytykowana za sankcje bo straty gospodarcze koncernów są za duże.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama