Macedonia: Albańscy bojownicy zaatakowali policjantów w...

  Macedonia: Albańscy bojownicy zaatakowali policjantów w Kumanowie. Są ofiary [ZDJĘCIA]

  Tomasz Dereszyński (AIP)

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Macedońska policja w Kumanowie
  1/2
  przejdź do galerii

  Macedońska policja w Kumanowie ©Visar Kryeziu

  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Macedonii poinformowało, że grupa uzbrojonych pochodzi z sąsiedniego kraju, nie precyzując dokładnie o jaki kraj chodzi.

  Walki wybuchły w sobotę w albańskiej dzielnicy macedońskiego miasta Kumanovo. Jak podaje BBC policja macedońska wciąż kontroluje domy w poszukiwaniu bojowników. Niektórzy mieszkańcy tej albańskiej części Kumanova zostali oskarżeni przez władze macedońskie o ukrywanie bojowników.


  Minister spraw wewnętrznych Macedonii Gordana Jankulovska poinformowała, że policjanci zostali zaatakowani przez napastników bombami i karabinami maszynowymi, a grupa terrorystów planowała ataki na instytucje państwowe. Pięciu zabitych policjantów nazwała "bohaterami, którzy oddali swoje życie dla Republiki Macedonii".

  Niektórzy z napastników zostali zabici, ale nie jest znana ich liczba. Dwudziestu bojowników się poddało.  Przypomnijmy, że w kwietniu Albańczycy z Kosowa na krótko przejęli macedoński posterunek policji w miejscowości Gosince w pobliżu granicy, domagając utworzenie państwa albańskiego w Macedonii.

  Macedonia graniczy z Serbią, autonomicznym Kosowem, Albanią, Grecją i Bułgarią.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Skutki ustępstw Kosowarom

   neron13 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Chyba dopiero kolejna wojna serbsko-albańska (tym razem z udziałem sił NATO po serbskiej stronie) będzie w stanie skutecznie spacyfikować wybujałe ambicje terytorialne watażków z Prisztiny. Może...rozwiń całość

   Chyba dopiero kolejna wojna serbsko-albańska (tym razem z udziałem sił NATO po serbskiej stronie) będzie w stanie skutecznie spacyfikować wybujałe ambicje terytorialne watażków z Prisztiny. Może potrzeba w tym regionie drugiego Białego Pola aby przywrócić wymuszony ale pokój dla tych ziem.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama