Wyniki wyborów 2015 - WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015

  Wyniki wyborów 2015 - WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH 2015

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  WYBORY 2015 WYNIKI - tutaj znajdziesz wyniki wyborów prezydenckich 10 maja 2015. Do wtorku znane będą tylko sondażowe wyniki wyborów. Pełne i oficjalne wyniki PKW ogłosi najwcześniej w poniedziałek późnym wieczorem.
  Wyniki wyborów prezydenckich 2015 poznamy w niedzielę po godz 21

  Wyniki wyborów prezydenckich 2015 poznamy w niedzielę po godz 21

  WYNIKI WYBORÓW 2015 - SONDAŻ

  Pierwsze, sondażowe wyniki wyborów ogłoszone zaraz po zamknięciu lokali wyborczych - w niedzielę 10 maja 2015 chwilę po godzinie 21.00. To wyniki badań przeprowadzonych przed wybranymi lokalami wyborczymi w całym kraju - na cząstkowe i oficjalne wyniki wyborów prezydenckich 2015 będziemy musieli poczekać nieco dłużej.

  Pierwsze, sondażowe wyniki wyborów przeprowadzonych w niedzielę 10 maja 2015 z godziny 21:

  Andrzej Duda - 34,8 proc.
  Bronisław Komorowski - 32,2 proc.
  Paweł Kukiz - 20,3 proc.
  Janusz Korwin-Mikke - 4,4 proc.
  Magdalena Ogórek - 2,4 proc.
  Adam Jarubas - 1,6 proc.

  Janusz Palikot - 1,5 proc.
  Grzegorz Braun - 1,1 proc.  W tym roku dostępny będzie tylko jeden sondaż wyborczy exit pool. Na zlecenie TVN24, Polsat News i TVP przygotował go Ipsos. Badanie exit poll zostało przeprowadzone przed 500 losowo wybranymi lokalami wyborczymi. Ankieterzy prosili osoby, które oddały głos, o wypełnienie krótkiej ankiety. Na podstawie zebranych danych, po zakończeniu ciszy wyborczej poznaliśmy szacunkowe wyniki wyborów 2015.

  CZĄSTKOWE i OFICJALNE WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH
  Podczas wyborów prezydenckich 10 maja 2015 Państwowa Komisja Wyborcza nie będzie publikowała cząstkowych wyników głosowania, tak jak to było w poprzednich latach. Sędziowie poinformują dopiero o pełnych, oficjalnych wynikach wyborów. Stanie się to dopiero w poniedziałek w późnych godzinach wieczornych, albo dopiero we wtorek. Do tego czasu znane będą tylko sondażowe wyniki wyborów.

  Wszystko przez to, że po problemach podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych Państwowa Komisja Wyborcza zrezygnowała z wykorzystywania swojego systemu informatycznego do przesyłania protokołów z poszczególnych obwodowych komisji wyborczych. Skutekiem tego będzie też fakt, że zaraz po wyborach na stronie PKW nie będzie można sprawdzić wyników głosowania w poszczególnych komisjach obwodowych czy też w wybranych miastach.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Andrzej Duda

   gość Mistrz Polikarp (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Allelluja czy Hallelujah ?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama